Žebříček · Ústecký kraj · 2026
Index kvality lyceí a odborných škol – Ústecký kraj
Lycea, odborné školy s maturitou a nástavbové studium podle indexu kvality 0–100: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Nástavby srovnáváme jen mezi sebou. Školy s příliš nejistým odhadem neřadíme.
| Škola a obor | Index kvality | Pásmo | Maturita | Přidaná hodnota | Zájem | Podmínky |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Střední škola diplomacie a veřejné správy s.r.o. nástavba · 434 01 Most | 9895–100 | špička | 97 | – | 97 | 24 |
| 2 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště lyceum a SOŠ s maturitou · 413 01 Roudnice nad Labem | 9186–95 | špička | 92 | 95 | 54 | 34 |
| 2 Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Roudnice nad Labem nástavba · 413 01 Roudnice nad Labem | 9187–96 | špička | 78 | – | 60 | 74 |
| 4 OA a jazyková škola s právem SJZ lyceum a SOŠ s maturitou · 400 01 Ústí nad Labem | 8883–93 | nadprůměr | 87 | 76 | 78 | 39 |
| 4 Soukromá střední odborná škola (1. KŠPA), s.r.o. nástavba · 412 01 Litoměřice | 8873–97 | nadprůměr | 79 | – | – | 47 |
| 6 Střední škola AGC a.s. lyceum a SOŠ s maturitou · 415 03 Teplice | 8783–93 | nadprůměr | 63 | 96 | 85 | 41 |
| 7 Střední škola EDUCHEM, a.s. lyceum a SOŠ s maturitou · 434 01 Most | 8579–89 | nadprůměr | 65 | 95 | 63 | 51 |
| 7 SOŠ pro ochr. a obn. ŽP-Schola Humanitas lyceum a SOŠ s maturitou · 436 01 Litvínov | 8575–93 | nadprůměr | 61 | – | 83 | 79 |
| 9 Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Roudnice nad Labem lyceum a SOŠ s maturitou · 413 01 Vědomice | 8479–89 | nadprůměr | 68 | 94 | 68 | 35 |
| 10 Střední průmyslová škola TOS VARNSDORF s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 407 47 Varnsdorf | 8172–88 | nadprůměr | 70 | 92 | 53 | 36 |
| 11 Střední škola diplomacie a veřejné správy s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 434 01 Most | 8071–87 | nadprůměr | 59 | 79 | 96 | 28 |
| 12 Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Chomutov lyceum a SOŠ s maturitou · 430 01 Chomutov | 7461–85 | nadprůměr | 76 | 51 | 68 | 53 |
| 12 VOŠ,OA,SOŠ a JŠ s pr. SJZ EKONOM lyceum a SOŠ s maturitou · 412 01 Litoměřice | 7457–86 | nadprůměr | 88 | 81 | 16 | 32 |
| 14 Střední škola řemesel a služeb, Děčín IV nástavba · 405 02 Děčín | 7155–84 | nadprůměr | 48 | – | 95 | 36 |
| 15 Soukromá střední odborná škola (1. KŠPA), s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 412 01 Litoměřice | 7065–75 | nadprůměr | 47 | 99 | 40 | 45 |
| 15 Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Roudnice nad Labem lyceum a SOŠ s maturitou · 413 01 Roudnice nad Labem | 7062–77 | nadprůměr | 32 | 94 | 48 | 76 |
| 17 Střední průmyslová škola, Ústí nad Labem lyceum a SOŠ s maturitou · 400 11 Ústí nad Labem | 6963–75 | průměr | 65 | 76 | 45 | 38 |
| 18 Střední škola lodní dopravy a technických řemesel, Děčín VI nástavba · 405 02 Děčín | 6237–81 | průměr | 63 | – | 52 | 39 |
| 19 Střední škola Pohoda s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 412 01 Litoměřice | 6041–76 | průměr | 54 | – | 55 | 56 |
| 20 Střední škola technická, gastronomická a automobilní, Chomutov nástavba · 432 01 Kadaň | 5939–74 | průměr | 27 | – | 95 | 57 |
| 21 VOŠ ekon., soc. a zdrav., OA, SPgŠ a SZŠ lyceum a SOŠ s maturitou · 434 01 Most | 5853–62 | průměr | 32 | 62 | 68 | 65 |
| 22 Střední lesnická škola a Střední odborná škola, Šluknov lyceum a SOŠ s maturitou · 407 77 Šluknov - Kunratice | 5646–67 | průměr | 35 | 82 | 52 | 37 |
| 23 SŠ obchodu, řemesel, služeb a ZŠ nástavba · 400 04 Trmice | 5431–76 | průměr | 38 | – | 80 | 46 |
| 24 SŠ zahradnická a zeměděl. A. E. Komerse lyceum a SOŠ s maturitou · 405 02 Děčín | 5334–73 | průměr | 42 | 47 | 60 | 69 |
| 25 Severočeská střední škola s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 400 11 Ústí nad Labem | 5137–66 | průměr | 32 | – | 76 | 56 |
| 26 VOŠ zdravotnická a SŠ zdravotnická lyceum a SOŠ s maturitou · 400 01 Ústí nad Labem | 5039–59 | průměr | 33 | 54 | 90 | 20 |
| 27 Střední odborná škola technická a zahradnická, Lovosice lyceum a SOŠ s maturitou · 411 21 Vrbičany | 4122–62 | průměr | 38 | 65 | 19 | 55 |
| 27 Soukromá střední škola pro marketing a ekonomiku podnikání s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 434 01 Most | 4120–63 | průměr | 38 | 38 | 83 | 20 |
| 29 Střední odborná škola, Litvínov - Hamr lyceum a SOŠ s maturitou · 435 42 Litvínov | 3929–51 | průměr | 28 | – | 75 | 38 |
| 29 Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice lyceum a SOŠ s maturitou · 415 01 Teplice | 3934–44 | průměr | 46 | – | 55 | 19 |
| 31 Střední škola stavební a strojní, Teplice lyceum a SOŠ s maturitou · 417 41 Krupka | 3822–53 | průměr | 55 | – | 21 | 41 |
| 32 Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, Litoměřice lyceum a SOŠ s maturitou · 412 01 Litoměřice | 3732–41 | průměr | 38 | – | 59 | 26 |
| 33 Střední odborná škola LIVA s.r.o. nástavba · 434 01 Most | 3613–62 | průměr | 36 | – | 31 | 80 |
| 34 Střední škola řemesel a služeb, Děčín IV lyceum a SOŠ s maturitou · 405 02 Děčín | 3512–57 | průměr | 10 | 55 | 73 | 37 |
| 35 SPŠ elektrotech. a zař. pro DVPP, s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 438 01 Žatec | 3421–46 | průměr | 53 | – | 16 | 39 |
| 36 Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem lyceum a SOŠ s maturitou · 400 11 Ústí nad Labem | 3311–54 | průměr | 49 | 30 | 33 | 43 |
| 36 TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní Ústí nad Labem, s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 400 03 Ústí nad Labem | 3311–54 | průměr | 25 | 30 | 95 | 14 |
| 38 OA a SOŠ zemědělská a ekologická lyceum a SOŠ s maturitou · 438 01 Žatec | 3211–52 | průměr | 31 | 41 | 35 | 55 |
| 39 Střední škola technická, Most lyceum a SOŠ s maturitou · 434 01 Most | 3016–42 | průměr | 19 | 56 | 41 | 40 |
| 40 Střední odborná škola LIVA s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 434 01 Most | 2911–47 | podprůměr | 23 | – | 35 | 72 |
| 41 Gymnázium a Střední odborná škola, Klášterec nad Ohří lyceum a SOŠ s maturitou · 431 51 Klášterec nad Ohří | 2713–40 | podprůměr | 19 | – | 57 | 49 |
| 42 Střední odborná škola, Litvínov - Hamr nástavba · 435 42 Litvínov | 2412–39 | podprůměr | 17 | – | 78 | 37 |
| 42 Střední škola obchodu a služeb, Teplice lyceum a SOŠ s maturitou · 415 01 Teplice | 2413–34 | podprůměr | 28 | – | 38 | 45 |
| 44 Střední zdravotnická škola Děčín lyceum a SOŠ s maturitou · 405 02 Děčín | 1711–24 | podprůměr | 8 | – | 48 | 60 |
| 45 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště nástavba · 413 01 Roudnice nad Labem | 136–23 | podprůměr | 53 | – | 1 | 31 |
| 46 SOŠ energetická a stavební, OA a SZŠ lyceum a SOŠ s maturitou · 430 03 Chomutov | 124–26 | podprůměr | 13 | 32 | 48 | 28 |
| 47 Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice nástavba · 415 01 Teplice | 113–22 | podprůměr | 15 | – | 73 | 14 |
| 47 Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola, Štětí lyceum a SOŠ s maturitou · 411 08 Štětí | 113–27 | podprůměr | 28 | 19 | 37 | 28 |
| 49 VOŠ, SPŠ a SOŠ nástavba · 407 47 Varnsdorf | 102–28 | podprůměr | 30 | – | 27 | 36 |
| 49 VOŠ, SPŠ a SOŠ lyceum a SOŠ s maturitou · 407 47 Varnsdorf | 101–26 | podprůměr | 22 | 23 | 29 | 36 |
| 51 SPŠ stavební a SOŠ stavební a technická lyceum a SOŠ s maturitou · 400 07 Ústí nad Labem | 90–29 | slabší | 7 | 35 | 20 | 53 |
| 52 Soukromá obchodní akademie, spol. s r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 438 01 Žatec | 73–13 | slabší | 26 | – | 4 | 42 |
| 52 Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany lyceum a SOŠ s maturitou · 441 01 Podbořany | 73–12 | slabší | 14 | – | 10 | 59 |
| 54 Soukromé střední odborné učiliště INDUSTRIA spol. s r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 412 01 Litoměřice | 51–14 | slabší | 5 | – | 29 | 50 |
| 55 Střední škola obchodu a služeb, Teplice nástavba · 415 01 Teplice | 40–19 | slabší | 16 | – | 31 | 44 |
| 55 Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie, Rumburk lyceum a SOŠ s maturitou · 408 01 Rumburk | 40–24 | slabší | 3 | 18 | 28 | 58 |
| 57 Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Žatec, s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 438 01 Žatec | 10–8 | slabší | 9 | – | 10 | 40 |
| 57 Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň lyceum a SOŠ s maturitou · 432 01 Kadaň | 10–4 | slabší | 18 | 4 | 13 | 38 |
| 59 SPŠ a SOŠ gastronomie a služeb lyceum a SOŠ s maturitou · 434 01 Most | 00–3 | slabší | 6 | 5 | 18 | 36 |
Zdroj: CERMAT – maturita (poslední 3 roky), jednotná přijímací zkouška (1. kolo, poslední 3 roky, a 2017–2023 pro přidanou hodnotu); MŠMT – výkazy škol a rejstřík škol; výpočet Školní radar.