Střední škola · soukromá

SPŠ elektrotech. a zař. pro DVPP, s.r.o.

SPŠ elektrotech. a zař. pro DVPP, s.r.o. je soukromá střední škola v Žatci. Do střední školy chodí 131 žáků z 240 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Elektrotechnika hlásilo 30 uchazečů na 25 míst; poslední přijatý měl 18 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 37. percentilu všech maturantů v Česku.

SŠ soukromá
Porovnat s jinou školou
Žáků
131
z 240 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2026)
18bodů ze 100
Elektrotechnika · volné
Maturita ČJ 2026
37.percentil
úspěšnost 90 %
Poslední inspekce ČŠI
4/2022
1 zpráva za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Střední průmyslová škola elektrotechnická a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, spol. s r.o.
Adresa ředitelství
Svatováclavská 1404, 438 01 Žatec
Web
www.spsezatec.cz
IČO
25115138
RED_IZO
600011038

Dny otevřených dveří a služby

Stipendium - sleva na školném pro žáky s výborným prospěchem (denní forma studia). Dny otevřených dveří pořádáme vždy na podzim, termíny vypisujeme na náš Facebook, Instagram a webové stránky. Studenti mají k dispozici odborně vybavené učebny, ve spolupráci s partnerskými firmami zajímavé praxe a stipendijní a motivační programy (např. Erasmus+).

Jazyky
angličtina

Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy.

Index kvality

Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

34/100

průměr

Lepší než 34 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 21–46.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 53/100

    čeština 42. percentil · angličtina 48. percentil · úspěšnost 88,8 % · 74 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 % nezapočteno

    Výsledek se mezi ročníky mění (stejný směr méně než ve 2 ze 3 ročníků), proto se nezapočítává.

  • Zájem uchazečůváha 20 % 16/100

    0,5 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 46 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 39/100

    kvalifikovaní učitelé 54 % úvazků · 13,1 žáka na třídu

V Česku
512. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
Ústecký kraj
29. místo ze všech 58 v kraji
Skupina
Lycea a odborné školy s maturitou

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Střední školaIZO 108040780 · 2025/26 240 13155 % kapacity 10 13,1nejvíc 19 11,4 46,4 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Informační technologie18-20-M/01 · 4 roky · školné 19 260 Kč/rok Přidat do přihlášky 25 3 2 2 málo dat – 2025: –
2024: 13
Informační technologie18-20-M/01 · školné 19 260 Kč/rok jen 2. kolo
Elektrotechnika26-41-M/01 · 4 roky · školné 20 390 Kč/rok Přidat do přihlášky 25 30 14 14 18 38 volné
Elektrotechnika – Automatizace a robotika26-41-M/01 · 4 roky · školné 20 390 Kč/rok 20 23 5 4 málo dat – 2024: 21

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 27 89,7 % 37. – –
2025jaro + podzim 34 88,9 % 36. – –
2024jaro + podzim 13 86,7 % 67. – –
2023jaro + podzim 16 88,9 % 86. – –
2022jaro + podzim 10 100,0 % 87. – –
2021jaro + podzim 26 96,3 % 36. – –
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

SOŠ technické

nad očekáváním +12,6 percentilového bodu (± 6,8)

Výsledek mezi ročníky kolísá: stejný směr jen v méně než 2 ze 3 ročníků. Do žebříčku přidané hodnoty ani do indexu kvality ho nepočítáme.

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině o 12,6 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2020, 2022
36. percentil v češtině (61 uchazečů)
Maturita z češtiny 2024, 2026
46. percentil (40 maturantů)
Uchazečů na maturanta
1,5
Očekáváno
34. percentil, pásmo 27.–41.

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 104 obcí, ve kterých žije 14 249 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Most (25 min), Chomutov (22 min), Jirkov (28 min), Kadaň (27 min), Louny (23 min), Podbořany (16 min), Postoloprty (17 min), Kryry (28 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Soukromá obchodní akademie, spol. s r.o.

    Svatováclavská 1404, 438 01 Žatec · Střední škola

    SŠ soukromá Index 70,0 km

    27/100bodů stačilo (2026)

    volné
  2. Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Žatec, s.r.o.

    Hošťálkovo náměstí 132, 438 01 Žatec · Střední škola

    SŠ soukromá Index ≈ podprůměr0,4 km

    20/100bodů stačilo (2026)

    volné
  3. Gymnázium, Žatec

    Studentská 1075, 438 01 Žatec · Střední škola

    Gymnázium Index 361,1 km

    41/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  4. OA a SOŠ zemědělská a ekologická

    Svatopluka Čecha 1180, 438 01 Žatec · Střední škola

    SŠ Index 321,2 km

    25/100bodů stačilo (2026)

    volné
  5. Střední odborné učiliště

    Všehrdy 26, 430 01 Všehrdy · Střední škola

    SŠ státní 11,3 km

    468žáků · 16,1 na třídu

  6. Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany

    Bedřicha Smetany 743, 441 01 Podbořany · Střední škola

    Gymnázium Index 114,7 km

    24/100bodů stačilo (2026)

    volné

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.