Střední škola · soukromá

Střední škola EDUCHEM, a.s.

Střední škola EDUCHEM, a.s. je soukromá střední škola v Mostě. Do střední školy chodí 478 žáků z 600 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2025 se na obor Mechanik elektrotechnik – Elektromechanik pro zařízení a přístroje hlásilo 61 uchazečů na 24 míst; poslední přijatý měl 24 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 40. percentilu všech maturantů v Česku.

SŠ soukromá
Porovnat s jinou školou
Žáků
478
z 600 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2025)
24bodů ze 100
Mechanik elektrotechnik – Elektromechanik pro zařízení a přístroje · volné
Maturita ČJ 2026
40.percentil
úspěšnost 96 %
Poslední inspekce ČŠI
2/2026
4 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Střední škola EDUCHEM, a.s.
Adresa ředitelství
Okružní 128, 435 13 Meziboří
Web
www.educhem.cz
IČO
25014188
RED_IZO
600011119

Místa výuky

  • SŠ: Eduarda Basse 1142/9, 434 01 Most
  • SŠ: Okružní 128, 435 13 Meziboří
  • SŠ: Okružní 223, 435 13 Meziboří

Dny otevřených dveří a služby

Škola uvádí: DOD: 4. 11. 2026, 2. 12. 2026, 12. 1. 2027, 23. 1. 2027 (všední dny 8.00-17.00 h, sobota 9.00-13.00 h). Cena za jeden oběd 65 Kč. Škola je zaměřena na výuku technických oborů a při přípravě žáků spolupracuje s podnikatelskými subjekty v regionu. Mezi nejvýznamnější patří ORLEN UNIPETROL, Inelsev, s.r.o., ORLEN SERVICE a další významní zaměstnavatelé v regionu. Obor Mechanik elektrotechnik je tzv. obor 2v1. Žáci absolvují zároveň studium oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje (26-52-H/01) a získávají i vysvědčení o závěrečné zkoušce a výuční list. Obor informační technologie sídlí na adrese: Eduarda Basse 1142, Most.

Stravování
ano
Jazyky
angličtina

Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí

Index kvality

Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

85/100

nadprůměr

Lepší než 85 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 79–89.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 65/100

    čeština 40. percentil · angličtina 49. percentil · úspěšnost 94,8 % · 203 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 % 95/100

    +9,7 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní +11,6)

  • Zájem uchazečůváha 20 % 63/100

    1,0 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 92 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 51/100

    kvalifikovaní učitelé 91 % úvazků · 20,8 žáka na třídu

V Česku
116. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
Ústecký kraj
4. místo ze všech 58 v kraji
Skupina
Lycea a odborné školy s maturitou

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Střední školaIZO 110034147 · 2025/26 600 47880 % kapacity 23 20,8nejvíc 26 34,0 8,8 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Informační technologie18-20-M/01 · 4 roky · školné 14 400 Kč/rok 52 122 55 51 23 47 volné
Informační technologie18-20-M/01 · 4 roky · školné 14 400 Kč/rok Přidat do přihlášky 46 100 48 46 18 37 volné 2025: 21
Mechanik elektrotechnik – Elektromechanik pro zařízení a přístroje26-41-L/01 · 4 roky · školné 14 400 Kč/rok 24 61 24 24 24 36 volné
Mechanik elektrotechnik – Mechanik elektrotechnik 2v126-41-L/01 · 4 roky · školné 14 400 Kč/rok Přidat do přihlášky 24 60 33 24 24 41 volné 2024: 19
Elektromechanik pro zařízení a přístroje26-52-H/01 · 3 roky · školné 12 000 Kč/rok 23 61 16 22 bez JPZ – 2024: –
Elektromechanik pro zařízení a přístroje26-52-H/01 · 3 roky · školné 12 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 23 50 10 16 bez JPZ – 2025: –
Elektromechanik pro zařízení a přístroje – Elektromechanik pro zařízení a přístroje - délka studia dva roky26-52-H/01 · školné 12 000 Kč/rok jen 2. kolo
Elektromechanik pro zařízení a přístroje – Elektromechanik pro zařízení a přístroje, délka studia 2 roky26-52-H/01 · 3 roky · školné 12 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 10 1 0 1 bez JPZ –
Elektromechanik pro zařízení a přístroje – Elektromechanik pro zařízení a přístroje, délka studia dva roky26-52-H/01 · 3 roky · školné 12 000 Kč/rok 10 1 0 0 bez JPZ –
Aplikovaná chemie28-44-M/01 · 4 roky · školné 14 400 Kč/rok 24 39 13 16 18 43 volné 2024: 18
Aplikovaná chemie28-44-M/01 · 4 roky · školné 14 400 Kč/rok Přidat do přihlášky 24 40 15 17 18 37 volné 2025: 25
Ošetřovatel53-41-H/01 · 3 roky · školné 12 000 Kč/rok 23 44 17 20 bez JPZ – 2024: –
Ošetřovatel – 0šetřévatel53-41-H/01 · školné 12 000 Kč/rok jen 2. kolo
Ošetřovatel53-41-H/01 · 3 roky · školné 12 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 23 29 11 10 bez JPZ – 2025: –
Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Aplikovaná chemie 2025: 25 Aplikovaná chemie 2026: 18 Mechanik elektrotechnik – Mechanik elektrotechnik 2v1 2024: 19 Mechanik elektrotechnik – Mechanik elektrotechnik 2v1 2026: 24 Informační technologie 2025: 21 Informační technologie 2026: 18
  • Informační technologie
  • Mechanik elektrotechnik – Mechanik elektrotechnik 2v1
  • Aplikovaná chemie

Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.

Zobrazit tabulku
Obor202620252024
Informační technologie1821–
Mechanik elektrotechnik – Mechanik elektrotechnik 2v124–19
Aplikovaná chemie1825–

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 69 95,7 % 40. – –
2025jaro + podzim 69 92,8 % 36. – –
2024jaro + podzim 65 95,4 % 48. 14 % –
2023jaro + podzim 36 100,0 % 48. – –
2022jaro + podzim 46 91,7 % 32. – –
2021jaro + podzim 48 97,9 % 37. – –
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Podle skupin oborů (2026)

  • SOŠ TECHNICKÉ: 50 maturantů, úspěšnost 96,1 %, čeština 44. percentil
  • SOU TECHNICKÉ: 19 maturantů, úspěšnost 94,7 %, čeština 29. percentil

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

SOŠ technické, SOU technické (maturitní obory)

nad očekáváním +11,6 percentilového bodu (± 3,6)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině o 11,6 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2020, 2022
32. percentil v češtině (267 uchazečů)
Maturita z češtiny 2024, 2026
44. percentil (134 maturantů)
Uchazečů na maturanta
2,0
Očekáváno
32. percentil, pásmo 28.–36.
SOŠ technické
+15,4 p. b., nad očekáváním (104 maturantů)
SOU technické (maturitní obory)
−1,6 p. b., v rámci očekávání (30 maturantů)

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 99 obcí, ve kterých žije 19 326 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Teplice (29 min), Chomutov (21 min), Litvínov (15 min), Jirkov (20 min), Žatec (24 min), Louny (27 min), Bílina (17 min), Duchcov (25 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Soukromá střední škola pro marketing a ekonomiku podnikání s.r.o.

    Eduarda Basse 1142/9, 434 01 Most · Střední škola

    SŠ soukromá Index 410,0 km

    21/100bodů stačilo (2026)

    volné
  2. Soukromá hotelová škola Bukaschool s.r.o.

    Františka Kmocha 1823, 434 01 Most · Střední škola

    SŠ soukromá Index ≈ podprůměr0,2 km

    15/100bodů stačilo (2026)

    volné
  3. SPŠ a SOŠ gastronomie a služeb

    Jana Palacha 711/2, 434 01 Most · Střední škola

    SŠ Index 01,1 km

    23/100bodů stačilo (2026)

    volné
  4. Střední škola technická, Most

    Zlatnická 187/6, 434 01 Most · Střední škola

    SŠ Index 301,3 km

    21/100bodů stačilo (2026)

    volné
  5. Podkrušnohorské gymnázium, Most

    Vladimíra Majakovského 2343/5, 434 01 Most · Střední škola

    Gymnázium Index 581,6 km

    31/100bodů stačilo (2026)

    volné
  6. VOŠ ekon., soc. a zdrav., OA, SPgŠ a SZŠ

    Zdeňka Fibicha 2778/20, 434 01 Most · Střední škola

    SŠ Index 581,9 km

    50/100bodů stačilo (2026)

    těžké

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.