Střední škola · soukromá

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště je soukromá střední škola v Roudnici nad Labem. Do střední školy chodí 388 žáků z 700 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Ekonomika a podnikání – Obchod hlásilo 34 uchazečů na 10 míst; poslední přijatý měl 27 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 47. percentilu všech maturantů v Česku.

SŠ soukromá
Porovnat s jinou školou
Žáků
388
z 700 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2026)
27bodů ze 100
Ekonomika a podnikání – Obchod · volné
Maturita ČJ 2026
47.percentil
úspěšnost 86 %
Poslední inspekce ČŠI
4/2023
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s.
Adresa ředitelství
Náměstí Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem
Web
podripskaskola.cz
IČO
25047671
RED_IZO
600010856

Místa výuky

  • SŠ: Náměstí Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem
  • SŠ: Mírová 2734/4, 400 11 Ústí nad Labem

Dny otevřených dveří a služby

Škola uvádí: DOD : 4.11.2026, 8-17h ( Den soukromého školství ),,12.12.2026, 9-14h,,16.1.2027, 6.2.2027, vždy 9-14h.. Návštěva školy je možná kdykoliv v době školního vyučování po předchozí domluvě. Bližší informace o dalších dnech otevřených dveří budou na webu školy.

Jazyky
angličtina, němčina, španělština

Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí

Index kvality

Index kvality: nástavbové studium

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

13/100

podprůměr

Lepší než 13 % škol s nástavbovým studiem. Odhad s nejistotou: 6–23.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 53/100

    čeština 33. percentil · angličtina 20. percentil · úspěšnost 74,6 % · 112 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 % nezapočteno

    U nástaveb se nepočítá (jiní uchazeči i maturanti).

  • Zájem uchazečůváha 20 % 1/100

    0,1 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 3 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 31/100

    kvalifikovaní učitelé 79 % úvazků · 21,6 žáka na třídu

V Česku
207. místo ze všech 238 škol s nástavbovým studiem
Ústecký kraj
13. místo ze všech 16 v kraji
Skupina
Nástavbové studium

Další skupiny oborů školy: lycea a odborné školy s maturitou: 91 (špička)

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Střední školaIZO 110035798 · 2025/26 700 38855 % kapacity 18 21,6nejvíc 31 25,2 21,4 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Ekonomika a podnikání – Obchod63-41-M/01 · 4 roky · školné 15 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 10 34 5 10 27 44 volné 2025: 18
2024: 16
Podnikání64-41-L/51 · 3 roky · školné 18 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 90 4 0 0 málo dat – 2025: –
2024: 19
Cestovní ruch65-42-M/02 · 4 roky · školné 15 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 16 57 22 16 24 44 volné 2025: 19
2024: 22
Kuchař - číšník65-51-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky 10 22 6 7 bez JPZ – 2025: –
2024: –
Kadeřník69-51-H/01 · 3 roky · školné 15 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 20 48 16 20 bez JPZ – 2025: –
2024: –
Kombinované lyceum78-42-M/06 · 4 roky · školné 24 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 20 30 7 9 20 41 volné 2025: 32
2024: 28
Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Kombinované lyceum 2024: 28 Kombinované lyceum 2025: 32 Kombinované lyceum 2026: 20 Ekonomika a podnikání – Obchod 2024: 16 Ekonomika a podnikání – Obchod 2025: 18 Ekonomika a podnikání – Obchod 2026: 27 Cestovní ruch 2024: 22 Cestovní ruch 2025: 19 Cestovní ruch 2026: 24
  • Cestovní ruch
  • Ekonomika a podnikání – Obchod
  • Kombinované lyceum

Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.

Zobrazit tabulku
Obor202620252024
Cestovní ruch241922
Ekonomika a podnikání – Obchod271816
Kombinované lyceum203228

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 75 86,4 % 47. 11 % –
2025jaro + podzim 68 85,9 % 35. – –
2024jaro + podzim 54 80,4 % 36. 9 % –
2023jaro + podzim 67 84,9 % 57. – –
2022jaro + podzim 41 70,0 % 39. 16 % –
2021jaro + podzim 50 80,0 % 25. 22 % –
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Podle skupin oborů (2026)

  • LYCEUM: 11 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 44. percentil
  • NÁSTAVBOVÉ STUDIUM OSTATNÍ: 37 maturantů, úspěšnost 74,4 %, čeština 39. percentil
  • SOŠ HOTELOVÉ A PODNIKATELSKÉ: 27 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 60. percentil

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

SOŠ hotelové a podnikatelské, lyceum

nad očekáváním +15,1 percentilového bodu (± 5,4)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině o 15,1 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2020, 2022
36. percentil v češtině (106 uchazečů)
Maturita z češtiny 2024, 2026
49. percentil (63 maturantů)
Uchazečů na maturanta
1,7
Očekáváno
34. percentil, pásmo 29.–40.

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 170 obcí, ve kterých žije 13 590 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Litoměřice (23 min), Mělník (25 min), Kralupy nad Vltavou (25 min), Lovosice (19 min), Štětí (20 min), Odolena Voda (22 min), Zdiby (29 min), Klecany (28 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Gymnázium Roudnice nad Labem

    Havlíčkova 175, 413 01 Roudnice nad Labem · Střední škola

    Gymnázium Index 450,2 km

    56/100bodů stačilo (2026)

    těžké
  2. Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Roudnice nad Labem

    Roudnická 12, 413 01 Vědomice · Střední škola

    SŠ Index 840,7 km

    47/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Roudnice nad Labem

    Pracnerova 284, 413 01 Roudnice nad Labem · Střední škola

    SŠ Index 911,2 km

    21/100bodů stačilo (2026)

    volné
  4. Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola, Štětí

    Kostelní 134, 411 08 Štětí · Střední škola

    SŠ Index 118,6 km

    38/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  5. Střední odborná škola technická a zahradnická, Lovosice

    Vrbičany 1, 411 21 Vrbičany · Střední škola

    SŠ Index 4112,5 km

    28/100bodů stačilo (2026)

    volné
  6. Střední odborné učiliště, Liběchov

    Liběchov 230, 277 21 Liběchov · Střední škola

    SŠ 14,2 km

    200žáků · 16,7 na třídu

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.