Žebříček · celé Česko · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky v Česku
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola AKADEM s.r.o. 70 žáků · 120 00 Praha 2 | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 7,8lepší než 93 % | 5,8lepší než 98 % | 100 %lepší než 100 % |
| 1 VĚDA ZŠ a JŠ s právem SJZ s.r.o. 59 žáků · 120 00 Praha 2 | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 6,6lepší než 93 % | 7,4lepší než 98 % | 98 %lepší než 98 % |
| 1 Základní škola a Mateřská škola Uherské Hradiště, Šafaříkova 97 žáků · 686 01 Uherské Hradiště | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 7,5lepší než 93 % | 5,7lepší než 98 % | 97 %lepší než 96 % |
| 1 Základní škola a mateřská škola s polským jazykem vyučovacím Havířov 78 žáků · 736 01 Havířov | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 11,1lepší než 93 % | 7,9lepší než 98 % | 87 %lepší než 69 % |
| 1 Academic School, Gymnázium, SOŠ, ZŠ a MŠ, s.r.o. 184 žáků · 686 01 Uherské Hradiště | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 10,2lepší než 93 % | 10,3lepší než 88 % | 92 %lepší než 83 % |
| 1 MŠ, ZŠ speciální a PrŠ Diakonie ČCE 94 žáků · 748 01 Hlučín | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 7,2lepší než 93 % | 4,5lepší než 98 % | 85 %lepší než 66 % |
| 1 2ika, základní škola Zlín s.r.o. 107 žáků · 760 01 Zlín | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,4lepší než 93 % | 10,0lepší než 90 % | 89 %lepší než 76 % |
| 1 ORBIS, Mateřská škola, Základní škola a Střední škola, s.r.o. 120 žáků · 760 01 Zlín | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 10,9lepší než 93 % | 6,4lepší než 98 % | 83 %lepší než 62 % |
| 1 Základní škola a Mateřská škola, Liberec, Zeyerova 296 žáků · 460 01 Liberec | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 7,4lepší než 93 % | 5,1lepší než 98 % | 82 %lepší než 59 % |
| 1 Základní škola a Mateřská škola Vilémov 134 žáků · 431 54 Vilémov | 10099–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 14,9lepší než 93 % | 11,2lepší než 84 % | 89 %lepší než 76 % |
| 1 Základní škola a Mateřská škola Lhoty u Potštejna 112 žáků · 517 41 Lhoty u Potštejna | 10099–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 12,4lepší než 93 % | 10,3lepší než 89 % | 86 %lepší než 68 % |
| 1 Základní škola a mateřská škola, Křižany - Žibřidice 101 žáků · 463 53 Křižany | 10099–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 12,6lepší než 93 % | 8,4lepší než 96 % | 81 %lepší než 56 % |
| 1 Polská základní škola 129 žáků · 739 94 Vendryně | 10099–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 14,3lepší než 93 % | 9,7lepší než 92 % | 83 %lepší než 60 % |
| 14 Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ 205 žáků · 535 01 Přelouč | 9999–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 8,9lepší než 93 % | 7,9lepší než 98 % | 74 %lepší než 44 % |
| 14 Základní škola Volyňka, z. s. 92 žáků · 370 01 České Budějovice | 9999–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 8,4lepší než 93 % | 8,3lepší než 96 % | 76 %lepší než 47 % |
| 14 Soukromá základní škola Acorn's & John's school s.r.o. 58 žáků · 750 02 Přerov | 9999–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 7,3lepší než 93 % | 8,9lepší než 94 % | 77 %lepší než 50 % |
| 14 Základní škola Osmička 60 žáků · 413 01 Roudnice nad Labem | 9989–100 | špička | 97 %lepší než 61 % | 6,7lepší než 93 % | 7,5lepší než 98 % | 100 %lepší než 100 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola Křenovice 277 žáků · 683 52 Křenovice | 9999–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,3lepší než 76 % | 9,1lepší než 94 % | 90 %lepší než 78 % |
| 14 Střední škola, základní škola a mateřská škola da Vinci 157 žáků · 252 41 Dolní Břežany | 9999–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,4lepší než 74 % | 5,8lepší než 98 % | 87 %lepší než 71 % |
| 14 Krakonošova základní škola a mateřská škola Loukov 91 žáků · 513 01 Háje nad Jizerou | 9999–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 10,1lepší než 93 % | 9,7lepší než 92 % | 76 %lepší než 47 % |
| 14 Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek 69 žáků · 738 01 Frýdek-Místek | 9999–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 6,3lepší než 93 % | 4,0lepší než 98 % | 69 %lepší než 35 % |
| 14 Základní škola Trnava, okr. Zlín 123 žáků · 763 18 Trnava | 9999–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,7lepší než 93 % | 11,2lepší než 84 % | 82 %lepší než 58 % |
| 14 Svobodná škola Přerov - základní škola a lesní mateřská škola, s.r.o. 71 žáků · 750 02 Přerov | 9999–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 7,9lepší než 93 % | 8,9lepší než 95 % | 71 %lepší než 38 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola, Bernartice 135 žáků · 542 04 Bernartice | 9998–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,0lepší než 93 % | 10,0lepší než 90 % | 75 %lepší než 45 % |
| 14 Základní škola a gymnázium Leonardo V. Academy 134 žáků · 110 00 Praha 1 | 9998–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 14,9lepší než 93 % | 7,9lepší než 98 % | 67 %lepší než 32 % |
| 14 Základní škola a mateřská škola Žinkovy 127 žáků · 335 54 Žinkovy | 9999–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 14,1lepší než 93 % | 10,9lepší než 85 % | 79 %lepší než 53 % |
| 14 Základní škola Brodek u Prostějova 208 žáků · 798 07 Brodek u Prostějova | 9999–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,9lepší než 93 % | 10,5lepší než 88 % | 77 %lepší než 49 % |
| 14 Základní škola INTEGRA Vsetín 174 žáků · 755 01 Vsetín | 9999–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,8lepší než 84 % | 11,1lepší než 84 % | 87 %lepší než 70 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola Troubky 211 žáků · 751 02 Troubky | 9998–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,2lepší než 82 % | 11,3lepší než 83 % | 88 %lepší než 73 % |
| 14 ZŠ a MŠ s p.j.v. Jana Kubisze 142 žáků · 739 53 Hnojník | 9998–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,8lepší než 84 % | 10,9lepší než 85 % | 84 %lepší než 62 % |
| 14 Základní škola a mateřská škola Chanovice 109 žáků · 341 01 Chanovice | 9998–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 12,1lepší než 93 % | 9,5lepší než 93 % | 68 %lepší než 34 % |
| 14 Mateřská škola, základní škola a střední škola Slezské diakonie 83 žáků · 735 81 Bohumín | 9990–100 | špička | 98 %lepší než 67 % | 7,6lepší než 93 % | 8,0lepší než 97 % | 87 %lepší než 72 % |
| 14 Mateřská škola a Základní škola U vrbiček s.r.o. 61 žáků · 147 00 Praha 4 | 9998–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 10,2lepší než 93 % | 4,4lepší než 98 % | 61 %lepší než 23 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola v Albrechticích nad Vltavou 95 žáků · 398 16 Albrechtice nad Vltavou | 9998–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 10,6lepší než 93 % | 8,4lepší než 96 % | 63 %lepší než 27 % |
| 14 GALILEO SCHOOL - bilingvní mateřská škola a základní škola, s. r. o. 129 žáků · 738 01 Frýdek-Místek | 9991–100 | špička | 98 %lepší než 68 % | 14,3lepší než 93 % | 10,0lepší než 91 % | 90 %lepší než 77 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola Staré Hobzí 84 žáků · 378 71 Staré Hobzí | 9998–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 10,5lepší než 93 % | 9,1lepší než 94 % | 65 %lepší než 28 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola Dolní Hbity 123 žáků · 262 62 Dolní Hbity | 9998–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,7lepší než 93 % | 10,0lepší než 90 % | 68 %lepší než 34 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola Chrášťany 106 žáků · 373 04 Chrášťany | 9998–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 11,8lepší než 93 % | 10,6lepší než 87 % | 71 %lepší než 38 % |
| 39 Základní škola a Mateřská škola Benešov 127 žáků · 679 53 Benešov | 9898–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 14,1lepší než 93 % | 9,2lepší než 93 % | 64 %lepší než 27 % |
| 39 Základní škola a Mateřská škola Zhoř 121 žáků · 588 26 Zhoř | 9897–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,1lepší než 86 % | 11,0lepší než 85 % | 79 %lepší než 53 % |
| 39 ScioŠkola České Budějovice - základní škola, s.r.o. 171 žáků · 370 10 České Budějovice | 9897–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,2lepší než 93 % | 13,4lepší než 55 % | 95 %lepší než 91 % |
| 39 Základní škola a Mateřská škola Budkov 80 žáků · 675 42 Budkov | 9898–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 11,4lepší než 93 % | 8,8lepší než 95 % | 59 %lepší než 21 % |
| 39 Základní škola a Mateřská škola Sudoměřice u Bechyně 110 žáků · 391 72 Sudoměřice u Bechyně | 9898–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 12,2lepší než 93 % | 9,2lepší než 94 % | 61 %lepší než 23 % |
| 39 Základní škola Vítějeves 91 žáků · 569 06 Vítějeves | 9896–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,2lepší než 86 % | 10,6lepší než 87 % | 75 %lepší než 45 % |
| 39 Střední škola, základní škola a mateřská škola Monty School 132 žáků · 708 00 Ostrava | 9897–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 14,7lepší než 93 % | 7,0lepší než 98 % | 53 %lepší než 13 % |
| 39 Základní škola a mateřská škola, Ježov 105 žáků · 696 48 Ježov | 9897–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 11,7lepší než 93 % | 9,0lepší než 94 % | 58 %lepší než 20 % |
| 39 Základní škola a Mateřská škola Tatenice 120 žáků · 561 31 Tatenice | 9897–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 12,0lepší než 93 % | 9,5lepší než 93 % | 60 %lepší než 22 % |
| 39 Základní škola a mateřská škola Čáslavice 120 žáků · 675 24 Čáslavice | 9897–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,3lepší než 93 % | 9,5lepší než 92 % | 60 %lepší než 22 % |
| 39 Základní škola a Mateřská škola Předín 98 žáků · 675 27 Předín | 9897–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 10,9lepší než 93 % | 9,1lepší než 94 % | 58 %lepší než 19 % |
| 39 Základní škola Five Star Montessori, s.r.o. 102 žáků · 625 00 Brno | 9887–100 | špička | 98 %lepší než 64 % | 12,8lepší než 93 % | 8,3lepší než 96 % | 85 %lepší než 65 % |
| 39 Základní škola a Mateřská škola Brloh 124 žáků · 382 06 Brloh | 9897–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,8lepší než 93 % | 10,1lepší než 90 % | 62 %lepší než 24 % |
| 39 Základní škola a mateřská škola Košetice 157 žáků · 394 22 Košetice | 9897–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,7lepší než 84 % | 11,4lepší než 82 % | 79 %lepší než 52 % |
| 39 Základní škola Ústí nad Labem, Neštěmická 787/38 356 žáků · 400 07 Ústí nad Labem | 9897–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,2lepší než 82 % | 11,2lepší než 84 % | 79 %lepší než 53 % |
| 39 Základní škola a Mateřská škola Slatina nad Zdobnicí 145 žáků · 517 56 Slatina nad Zdobnicí | 9896–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,1lepší než 83 % | 11,5lepší než 81 % | 81 %lepší než 56 % |
| 39 Soukromá základní škola UNIVERZUM s.r.o. 180 žáků · 190 00 Praha 9 | 9896–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 20,0lepší než 52 % | 9,7lepší než 91 % | 95 %lepší než 90 % |
| 39 Základní škola a gymnázium Ježek bez klece 68 žáků · 621 00 Brno | 9897–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 9,7lepší než 93 % | 7,8lepší než 98 % | 49 %lepší než 9 % |
| 39 Základní škola a Mateřská škola MOVERE 139 žáků · 278 01 Kralupy nad Vltavou | 9896–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,4lepší než 75 % | 10,2lepší než 89 % | 79 %lepší než 53 % |
| 39 Základní škola a Mateřská škola Nová Cerekev 119 žáků · 394 15 Nová Cerekev | 9897–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,2lepší než 93 % | 10,0lepší než 90 % | 60 %lepší než 21 % |
| 39 Základní škola a Mateřská škola Choustník 135 žáků · 391 18 Choustník | 9896–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,0lepší než 93 % | 11,3lepší než 83 % | 68 %lepší než 32 % |
| 39 Základní škola a Mateřská škola Kosova Hora 138 žáků · 262 91 Kosova Hora | 9895–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,3lepší než 86 % | 11,6lepší než 80 % | 77 %lepší než 49 % |
| 39 Základní škola Trmice 261 žáků · 400 04 Trmice | 9896–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,3lepší než 82 % | 10,7lepší než 87 % | 75 %lepší než 45 % |
| 39 Základní škola a mateřská škola Ostrožská Lhota 122 žáků · 687 23 Ostrožská Lhota | 9896–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,6lepší než 93 % | 10,5lepší než 88 % | 61 %lepší než 23 % |
| 63 Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice 97 žáků · 742 21 Kopřivnice | 9784–100 | špička | 93 %lepší než 47 % | 10,8lepší než 93 % | 6,3lepší než 98 % | 97 %lepší než 96 % |
| 63 Základní škola a Mateřská škola Nikolčice 124 žáků · 691 71 Nikolčice | 9897–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,8lepší než 93 % | 9,8lepší než 91 % | 56 %lepší než 17 % |
| 63 Sunny Canadian IS-ZŠ a Gymnázium, s.r.o. 456 žáků · 252 42 Jesenice | 9796–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 19,0lepší než 61 % | 8,8lepší než 95 % | 84 %lepší než 63 % |
| 63 ZÁKLADNÍ ŠKOLA MARTINA LUTHERA, s.r.o. 263 žáků · 318 00 Plzeň | 9796–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,5lepší než 74 % | 11,1lepší než 85 % | 82 %lepší než 59 % |
| 63 Soukromá základní škola Dobré nálady 124 žáků · 779 00 Olomouc | 9784–100 | špička | 97 %lepší než 62 % | 13,8lepší než 93 % | 9,2lepší než 93 % | 86 %lepší než 68 % |
| 63 Základní škola a Mateřská škola Žďárná 152 žáků · 679 52 Žďárná | 9795–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,9lepší než 79 % | 12,2lepší než 75 % | 86 %lepší než 68 % |
| 63 Základní škola a Mateřská škola Bělčice 97 žáků · 387 43 Bělčice | 9796–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 10,8lepší než 93 % | 9,7lepší než 92 % | 54 %lepší než 14 % |
| 63 Základní škola a Střední škola CoLibri 48 žáků · 666 02 Předklášteří | 9797–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 5,3lepší než 93 % | 5,7lepší než 98 % | 39 %lepší než 3 % |
| 63 Základní škola, Liberec, U Soudu 369/8 256 žáků · 460 01 Liberec | 9796–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,1lepší než 87 % | 10,0lepší než 90 % | 64 %lepší než 28 % |
| 63 Základní škola a mateřská škola Dolní Cerekev 98 žáků · 588 45 Dolní Cerekev | 9796–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 10,9lepší než 93 % | 8,9lepší než 95 % | 49 %lepší než 9 % |
| 63 Základní škola Královské Poříčí 96 žáků · 356 01 Královské Poříčí | 9796–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 12,0lepší než 93 % | 9,3lepší než 93 % | 51 %lepší než 11 % |
| 63 Dětský diagnostický ústav, SVP, ZŠ a ŠJ 21 žáků · 500 02 Hradec Králové | 9797–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 2,6lepší než 93 % | 1,5lepší než 98 % | 35 %lepší než 2 % |
| 63 Základní škola Na Pohodu 109 žáků · 695 01 Hodonín | 9790–100 | špička | 99 %lepší než 70 % | 12,1lepší než 93 % | 9,7lepší než 91 % | 78 %lepší než 50 % |
| 63 Základní škola a Mateřská škola Potštát 83 žáků · 753 62 Potštát | 9797–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 11,9lepší než 93 % | 7,6lepší než 98 % | 31 %lepší než 1 % |
| 63 Základní škola J. A. Komenského Fulnek 206 žáků · 742 45 Fulnek | 9797–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 12,9lepší než 93 % | 8,2lepší než 96 % | 41 %lepší než 4 % |
| 63 Masarykova jubilejní základní škola a Mateřská škola Horní Štěpánov 67 žáků · 798 47 Horní Štěpánov | 9797–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 9,6lepší než 93 % | 7,7lepší než 98 % | 25 %lepší než 0 % |
| 63 Základní škola a Mateřská škola Deštné v Orlických horách 43 žáků · 517 91 Deštné v Orlických horách | 9797–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 7,2lepší než 93 % | 5,4lepší než 98 % | 24 %lepší než 0 % |
| 63 Základní škola a Mateřská škola Město Libavá 54 žáků · 783 07 Město Libavá | 9797–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 7,7lepší než 93 % | 6,4lepší než 98 % | 18 %lepší než 0 % |
| 63 Základní škola a Mateřská škola Lukavec 103 žáků · 394 26 Lukavec | 9796–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 11,4lepší než 93 % | 8,6lepší než 95 % | 43 %lepší než 5 % |
| 63 Základní škola a Mateřská škola Šlapanov 102 žáků · 582 51 Šlapanov | 9796–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 11,3lepší než 93 % | 8,5lepší než 96 % | 43 %lepší než 5 % |
| 63 Základní škola a Mateřská škola Polnička 148 žáků · 591 02 Polnička | 9795–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,4lepší než 81 % | 11,1lepší než 84 % | 74 %lepší než 44 % |
| 63 Katolická základní škola v Uherském Brodě 85 žáků · 688 01 Uherský Brod | 9796–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 10,6lepší než 93 % | 8,1lepší než 96 % | 39 %lepší než 3 % |
| 63 Základní škola speciální a Praktická škola Jihlava 73 žáků · 586 01 Jihlava | 9778–100 | špička | 95 %lepší než 51 % | 6,6lepší než 93 % | 4,4lepší než 98 % | 91 %lepší než 81 % |
| 63 Základní škola Kuželov 96 žáků · 696 73 Kuželov | 9796–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 10,7lepší než 93 % | 8,5lepší než 96 % | 36 %lepší než 2 % |
| 63 Základní škola a Mateřská škola Lázně Toušeň 98 žáků · 250 89 Lázně Toušeň | 9794–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,3lepší než 81 % | 12,3lepší než 74 % | 82 %lepší než 58 % |
| 63 Základní škola a Mateřská škola Stráž nad Nežárkou 119 žáků · 378 02 Stráž nad Nežárkou | 9795–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 14,9lepší než 93 % | 10,2lepší než 89 % | 52 %lepší než 12 % |
| 89 Církevní základní škola v Kroměříži 154 žáků · 767 01 Kroměříž | 9695–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,1lepší než 77 % | 11,2lepší než 83 % | 77 %lepší než 49 % |
| 89 Základní škola a Mateřská škola Volenice 141 žáků · 387 16 Volenice | 9694–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,7lepší než 84 % | 12,2lepší než 75 % | 78 %lepší než 51 % |
| 89 Základní škola Dr. h. c. Jana Masaryka, Harrachov 113 žáků · 512 46 Harrachov | 9696–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 12,6lepší než 93 % | 9,8lepší než 91 % | 49 %lepší než 9 % |
| 89 Základní škola a Mateřská škola Kameničky 130 žáků · 539 41 Kameničky | 9695–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 14,4lepší než 93 % | 11,0lepší než 85 % | 58 %lepší než 19 % |
| 89 Základní škola a mateřská škola Písek 222 žáků · 739 84 Písek | 9695–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,9lepší než 84 % | 10,1lepší než 90 % | 63 %lepší než 27 % |
| 89 Základní škola a Mateřská škola Zborovice 122 žáků · 768 32 Zborovice | 9696–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,6lepší než 93 % | 9,9lepší než 91 % | 49 %lepší než 9 % |
| 89 Základní škola a Mateřská škola Školská, Karviná 224 žáků · 734 01 Karviná | 9694–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,2lepší než 76 % | 12,7lepší než 67 % | 90 %lepší než 77 % |
| 89 Základní škola a Mateřská škola Hořepník 94 žáků · 394 21 Hořepník | 9696–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 10,4lepší než 93 % | 9,0lepší než 94 % | 35 %lepší než 2 % |
| 89 Základní škola Zaječí 161 žáků · 691 05 Zaječí | 9694–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 14,6lepší než 93 % | 11,4lepší než 82 % | 60 %lepší než 21 % |
| 89 PORG Brno - gymnázium, základní škola a mateřská škola 87 žáků · 603 00 Brno | 9695–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 14,5lepší než 93 % | 8,8lepší než 95 % | 22 %lepší než 0 % |
| 89 Základní škola a Mateřská škola Stárkov 71 žáků · 549 36 Stárkov | 9695–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 11,8lepší než 93 % | 10,0lepší než 90 % | 47 %lepší než 8 % |
| 89 Základní škola Kojetín, Svatopluka Čecha 586 123 žáků · 752 01 Kojetín | 9695–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,7lepší než 93 % | 9,9lepší než 91 % | 46 %lepší než 6 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.