Mateřská škola · základní škola · obecní
Základní škola a mateřská škola Košetice
Základní škola a mateřská škola Košetice je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Košeticích. Do mateřské školy chodí 80 dětí z 96 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 157 žáků z 200 povolených (školní rok 2025/26).
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (ZŠ)
- 157
- z 200 povolených · 2025/26
- Poslední inspekce ČŠI
- 5/2026
- 2 zprávy za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Základní škola a mateřská škola Košetice
- Adresa ředitelství
- Košetice 165, 394 22 Košetice
- Zřizovatel
- Obec Košetice
- IČO
- 75000156
- RED_IZO
- 600061396
Místa výuky
- MŠ: Košetice 165, 394 22 Košetice
- ZŠ: Košetice 165, 394 22 Košetice
Skóre podmínek
Skóre podmínek
Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.
Co znamená: skóre podmínek
Mateřská škola
93/100
Lepší než 93 % mateřských škol. Odhad s nejistotou: 84–98.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 98 % | lepší než 66 % |
| Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 16,0 | 20,0 | lepší než 84 % |
| Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 8,2 | 9,8 | lepší než 82 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 83 % | 82 % | lepší než 50 % |
Dětí mladších 3 let: 31,3 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).
- V Česku
- 345. místo ze všech 5 260 mateřských škol
- Kraj Vysočina
- 28. místo ze všech 294 v kraji
- Skupina
- Mateřské školy
Základní škola
98/100
Lepší než 98 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 97–99.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 98 % | lepší než 86 % |
| Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 15,7 | 18,4 | lepší než 84 % |
| Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 11,4 | 12,8 | lepší než 82 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 79 % | 66 % | lepší než 52 % |
- V Česku
- 52. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
- Kraj Vysočina
- 5. místo ze všech 141 v kraji
- Skupina
- Základní školy s 1. i 2. stupněm
Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mateřská školaIZO 107533120 · 2025/26 | 96 | 8083 % kapacity | 5 | 16,0 | 9,8 | 0,0 % |
| Základní školaIZO 107721481 · 2025/26 | 200 | 15779 % kapacity | 10 | 15,7nejvíc 21 | 13,7 | 0,0 % |
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Základní škola a Mateřská škola Hořepník
ZŠ družina Podmínky 964,8 km94žáků · 10,4 na třídu
-
Základní škola Senožaty
ZŠ družina Podmínky ≈ nadprůměr6,9 km126žáků · 14,0 na třídu
-
Základní škola Želiv
ZŠ družina Podmínky 918,7 km153žáků · 17,0 na třídu
-
Základní škola Čechtice
ZŠ družina Podmínky ≈ nadprůměr9,1 km251žáků · 17,9 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola Lukavec
ZŠ družina Podmínky 979,1 km103žáků · 11,4 na třídu
-
Základní škola a mateřská škola Dolní Kralovice
ZŠ družina Podmínky 9210,9 km223žáků · 17,2 na třídu
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.