Mateřská škola · základní škola · střední škola · soukromá
Academic School, Gymnázium, SOŠ, ZŠ a MŠ, s.r.o.
Academic School, Gymnázium, SOŠ, ZŠ a MŠ, s.r.o. je soukromá škola (MŠ, ZŠ a SŠ) v Uherském Hradišti. Do mateřské školy chodí 86 dětí z 100 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 184 žáků z 200 povolených (školní rok 2025/26). Do střední školy chodí 56 žáků z 80 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Gymnázium hlásilo 16 uchazečů na 20 míst; poslední přijatý měl 40 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 44. percentilu všech maturantů v Česku.
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (SŠ)
- 56
- z 80 povolených · 2025/26
- Na přijetí stačilo (2026)
- 40bodů ze 100
- Gymnázium · mírný převis
- Maturita ČJ 2026
- 44.percentil
- úspěšnost 91 %
- Poslední inspekce ČŠI
- 5/2024
- 2 zprávy za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Academic School, Gymnázium, Střední odborná škola, Základní škola a Mateřská škola, s.r.o.
- Adresa ředitelství
- Studentské náměstí 1531, 686 01 Uherské Hradiště
- Web
- www.academicschool.cz
- IČO
- 25349520
- RED_IZO
- 600001661
Místa výuky
- MŠ: Sadová 1385, 686 05 Uherské Hradiště
- MŠ: J. E. Purkyně 365, 686 06 Uherské Hradiště
- MŠ: Panská 24, 686 04 Kunovice
- ZŠ: Studentské náměstí 1531, 686 01 Uherské Hradiště
- SŠ: Města Mayen 1536, 686 01 Uherské Hradiště
Dny otevřených dveří a služby
Škola uvádí: DOD: 23.10.2026; 20.11.2026; 21.11.2026; 15.1.2027; 16.1.2027;
- Ubytování
- ano (domov mládeže / internát)
- Jazyky
- angličtina, španělština
Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí
Index kvality
Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou
Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.
Co znamená: index kvality přidaná hodnota
59/100
Lepší než 59 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 41–74.
-
Výsledky u maturityváha 35 % 51/100
čeština 44. percentil · angličtina 41. percentil · úspěšnost 90,9 % · 11 maturantů 2024–2026
-
Přidaná hodnotaváha 30 % nezapočteno
Chybí srovnatelné ročníky uchazečů (přijímačky 2017–2023) nebo jde o uměleckou školu.
-
Zájem uchazečůváha 20 % 33/100
0,6 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 71 % míst
-
Podmínky výukyváha 15 % 89/100
kvalifikovaní učitelé 100 % úvazků · 14,0 žáka na třídu
- V Česku
- 317. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
- Zlínský kraj
- 20. místo ze všech 50 v kraji
- Skupina
- Lycea a odborné školy s maturitou
Další skupiny oborů školy: čtyřletá gymnázia: nedostatek dat
Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu
Skóre podmínek
Skóre podmínek
Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.
Co znamená: skóre podmínek
Mateřská škola
95/100
Lepší než 95 % mateřských škol. Odhad s nejistotou: 90–98.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 97 % | lepší než 66 % |
| Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 17,2 | 19,3 | lepší než 77 % |
| Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 7,2 | 9,7 | lepší než 92 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 86 % | 78 % | lepší než 58 % |
Dětí mladších 3 let: 16,3 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).
- V Česku
- 250. místo ze všech 5 260 mateřských škol
- Zlínský kraj
- 14. místo ze všech 311 v kraji
- Skupina
- Mateřské školy
Základní škola
100/100
Lepší než 100 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 100–100.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 98 % | lepší než 86 % |
| Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 10,2 | 18,0 | lepší než 93 % |
| Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 10,3 | 12,5 | lepší než 88 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 92 % | 68 % | lepší než 83 % |
- V Česku
- 5. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
- Zlínský kraj
- 2. místo ze všech 145 v kraji
- Skupina
- Základní školy s 1. i 2. stupněm
Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mateřská školaIZO 110009321 · 2025/26 | 100 | 8686 % kapacity | 5 | 17,2 | 12,0 | 0,0 % |
| Základní školaIZO 110009312 · 2025/26 | 200 | 18492 % kapacity | 18 | 10,2nejvíc 15 | 17,8 | 0,0 % |
| Střední školaIZO 181134799 · 2025/26 | 80 | 5670 % kapacity | 4 | 14,0nejvíc 20 | 4,5 | 0,0 % |
Přijímačky 2026
Obory a kolik bodů stačilo
1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.
Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru
| Obor | Míst | Přihlášek | z toho 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Obtížnost | Dřív (stačilo) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Informační technologie – Vývoj cloudových aplikací a správa firemních systémů18-20-M/01 · 4 roky · školné 40 000 Kč/rok Přidat do přihlášky | 15 | 37 | 14 | 15 | 34 | 52 | volné | 2025: 22 2024: 17 |
| Gymnázium79-41-K/41 · 4 roky · školné 75 000 Kč/rok Přidat do přihlášky | 20 | 16 | 4 | 5 | 40 | 52 | mírný převis |
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obor s daty za víc let)
- Informační technologie – Vývoj cloudových aplikací a správa firemních systémů
Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.
Zobrazit tabulku
| Obor | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Informační technologie – Vývoj cloudových aplikací a správa firemních systémů | 34 | 22 | 17 |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.
Maturita
Výsledky maturit
Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.
Co znamená: percentil
| Rok | Maturovalo | Úspěšnost | Čeština (percentil) | Matematiku volilo | Matematika (percentil) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026jaro + podzim | 11 | 90,9 % | 44. | – | – |
| Česko 2026 | 82 387 | 92,3 % | 50. | 18 % | 50. |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
Do 30 minut autem to sem má 101 obcí, ve kterých žije 9 940 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Otrokovice (28 min), Uherský Brod (21 min), Veselí nad Moravou (22 min), Napajedla (21 min), Staré Město (8 min), Kunovice (7 min), Vracov (29 min), Bzenec (23 min).
Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
MESIT střední škola
SŠ soukromá Index 970,9 km35/100bodů stačilo (2026)
mírný převis -
Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště
SŠ Index 881,2 km47.percentil maturity ČJ
-
SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠ
SŠ Index 361,5 km49/100bodů stačilo (2026)
mírný převis -
Střední škola služeb s.r.o.
SŠ soukromá Index 311,5 km28/100bodů stačilo (2026)
volné -
OA , VOŠ a Jazyková škola s právem SJZ
SŠ Index 971,8 km56/100bodů stačilo (2026)
těžké -
Gymnázium Uherské Hradiště
Gymnázium Index ≈ špička1,9 km63/100bodů stačilo (2026)
těžké
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.