Žebříček · Karlovarský kraj · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – Karlovarský kraj
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola Královské Poříčí 96 žáků · 356 01 Královské Poříčí | 9796–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 12,0lepší než 93 % | 9,3lepší než 93 % | 51 %lepší než 11 % |
| 2 Základní škola Hranice 154 žáků · 351 24 Hranice | 8885–91 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 17,1lepší než 77 % | 12,4lepší než 72 % | 51 %lepší než 12 % |
| 3 Základní škola Karlovy Vary, 1. máje 1 288 žáků · 360 06 Karlovy Vary | 8771–97 | nadprůměr | 98 %lepší než 66 % | 16,9lepší než 78 % | 11,5lepší než 81 % | 69 %lepší než 34 % |
| 4 4. základní škola Cheb 433 žáků · 350 02 Cheb | 8675–93 | nadprůměr | 97 %lepší než 63 % | 17,3lepší než 76 % | 11,9lepší než 78 % | 75 %lepší než 45 % |
| 5 Waldorfská základní škola a mateřská škola Cheb 112 žáků · 350 02 Cheb | 7662–86 | nadprůměr | 74 %lepší než 9 % | 12,4lepší než 93 % | 8,2lepší než 96 % | 86 %lepší než 68 % |
| 6 Základní škola Cheb 144 žáků · 350 02 Cheb | 7359–84 | nadprůměr | 81 %lepší než 17 % | 7,2lepší než 93 % | 5,1lepší než 98 % | 72 %lepší než 40 % |
| 7 Základní škola Karlovy Vary, Konečná 25 406 žáků · 360 05 Karlovy Vary | 6761–72 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,4lepší než 35 % | 13,5lepší než 51 % | 68 %lepší než 33 % |
| 8 Základní škola a mateřská škola Kyselka 142 žáků · 362 72 Kyselka | 6446–78 | průměr | 74 %lepší než 9 % | 15,8lepší než 84 % | 11,6lepší než 81 % | 89 %lepší než 75 % |
| 9 Základní škola Horní Slavkov 404 žáků · 357 31 Horní Slavkov | 5742–69 | průměr | 79 %lepší než 14 % | 16,2lepší než 82 % | 12,1lepší než 76 % | 81 %lepší než 56 % |
| 10 Základní škola a mateřská škola Oloví 121 žáků · 357 07 Oloví | 5537–72 | průměr | 75 %lepší než 10 % | 13,4lepší než 93 % | 10,2lepší než 89 % | 59 %lepší než 20 % |
| 10 Základní škola Sokolov, Běžecká 2055 566 žáků · 356 01 Sokolov | 5535–73 | průměr | 89 %lepší než 31 % | 18,3lepší než 69 % | 12,6lepší než 69 % | 74 %lepší než 45 % |
| 12 Základní škola Skalná 176 žáků · 351 34 Skalná | 4942–55 | průměr | 41 %lepší než 1 % | 16,0lepší než 83 % | 12,0lepší než 77 % | 84 %lepší než 62 % |
| 13 Základní škola a mateřská škola Bečov nad Teplou 88 žáků · 364 64 Bečov nad Teplou | 4634–60 | průměr | 67 %lepší než 5 % | 9,8lepší než 93 % | 9,1lepší než 94 % | 35 %lepší než 2 % |
| 13 Základní škola a mateřská škola Regionu Karlovarský venkov 182 žáků · 360 01 Otovice | 4640–52 | průměr | 50 %lepší než 1 % | 15,2lepší než 86 % | 10,1lepší než 90 % | 65 %lepší než 28 % |
| 15 Základní škola Lomnice 152 žáků · 356 01 Lomnice | 4527–67 | průměr | 79 %lepší než 14 % | 16,9lepší než 79 % | 10,9lepší než 86 % | 56 %lepší než 17 % |
| 16 Základní škola Kraslice, Dukelská 1122 414 žáků · 358 01 Kraslice | 4324–69 | průměr | 90 %lepší než 34 % | 21,8lepší než 30 % | 13,4lepší než 55 % | 99 %lepší než 98 % |
| 16 Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916 318 žáků · 356 01 Sokolov | 4325–66 | průměr | 86 %lepší než 25 % | 17,7lepší než 73 % | 12,0lepší než 77 % | 51 %lepší než 11 % |
| 16 Základní škola a mateřská škola Krajková 149 žáků · 357 08 Krajková | 4327–64 | průměr | 77 %lepší než 12 % | 16,6lepší než 81 % | 11,5lepší než 82 % | 60 %lepší než 21 % |
| 16 Mateřská škola a základní škola v Teplé 287 žáků · 364 61 Teplá | 4328–62 | průměr | 82 %lepší než 18 % | 17,9lepší než 71 % | 11,8lepší než 79 % | 64 %lepší než 27 % |
| 20 1. základní škola Cheb 359 žáků · 350 02 Cheb | 4122–67 | průměr | 98 %lepší než 67 % | 21,1lepší než 38 % | 14,1lepší než 38 % | 66 %lepší než 31 % |
| 21 Základní škola Dukelských hrdinů Karlovy Vary 375 žáků · 360 01 Karlovy Vary | 4020–68 | průměr | 94 %lepší než 50 % | 20,8lepší než 42 % | 13,7lepší než 47 % | 75 %lepší než 45 % |
| 21 Základní škola Sokolov, Pionýrů 1614 397 žáků · 356 01 Sokolov | 4023–62 | průměr | 88 %lepší než 28 % | 18,9lepší než 62 % | 12,3lepší než 73 % | 58 %lepší než 20 % |
| 21 Základní škola Habartov 265 žáků · 357 09 Habartov | 4036–43 | průměr | 40 %lepší než 1 % | 14,7lepší než 93 % | 10,6lepší než 87 % | 44 %lepší než 6 % |
| 24 ŠMP Mánesova - gymnázium, ZŠ a MŠ s.r.o. 162 žáků · 356 01 Sokolov | 3930–49 | průměr | 65 %lepší než 4 % | 18,0lepší než 71 % | 11,6lepší než 80 % | 75 %lepší než 45 % |
| 25 Základní škola a mateřská škola Rotava 157 žáků · 357 01 Rotava | 3831–46 | průměr | 64 %lepší než 4 % | 14,3lepší než 93 % | 11,2lepší než 84 % | 29 %lepší než 1 % |
| 25 Základní škola Luby 193 žáků · 351 37 Luby | 3830–49 | průměr | 67 %lepší než 5 % | 16,1lepší než 83 % | 12,1lepší než 76 % | 64 %lepší než 28 % |
| 27 Základní škola jazyků Karlovy Vary 400 žáků · 360 01 Karlovy Vary | 3731–43 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 23,5lepší než 14 % | 14,3lepší než 33 % | 62 %lepší než 24 % |
| 28 Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary 464 žáků · 360 05 Karlovy Vary | 3632–41 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 25,8lepší než 2 % | 15,2lepší než 17 % | 86 %lepší než 68 % |
| 28 Základní škola Březová 300 žáků · 356 01 Březová | 3616–63 | průměr | 88 %lepší než 28 % | 20,0lepší než 52 % | 13,7lepší než 48 % | 86 %lepší než 67 % |
| 28 3. základní škola Cheb 327 žáků · 350 02 Cheb | 3623–53 | průměr | 81 %lepší než 17 % | 18,2lepší než 69 % | 12,3lepší než 73 % | 59 %lepší než 21 % |
| 31 Základní škola Bochov 198 žáků · 364 71 Bochov | 3519–57 | průměr | 82 %lepší než 18 % | 18,0lepší než 71 % | 11,6lepší než 81 % | 28 %lepší než 1 % |
| 31 1. Základní škola a Mateřská škola Horní Slavkov 154 žáků · 357 31 Horní Slavkov | 3520–56 | průměr | 78 %lepší než 13 % | 17,1lepší než 77 % | 11,7lepší než 80 % | 39 %lepší než 3 % |
| 33 Základní škola a Mateřská škola Ostrov, Myslbekova 996 489 žáků · 363 01 Ostrov | 3419–55 | průměr | 96 %lepší než 57 % | 21,3lepší než 37 % | 14,3lepší než 33 % | 74 %lepší než 44 % |
| 33 Základní škola Chodov, Školní 697 325 žáků · 357 35 Chodov | 3419–55 | průměr | 85 %lepší než 22 % | 19,1lepší než 60 % | 12,4lepší než 71 % | 60 %lepší než 22 % |
| 35 Základní škola Velká Hleďsebe 194 žáků · 353 01 Velká Hleďsebe | 3213–62 | průměr | 84 %lepší než 21 % | 21,6lepší než 34 % | 13,5lepší než 52 % | 97 %lepší než 96 % |
| 36 Základní škola Nejdek, náměstí Karla IV. 348 žáků · 362 21 Nejdek | 2720–34 | podprůměr | 67 %lepší než 5 % | 17,4lepší než 75 % | 14,0lepší než 42 % | 83 %lepší než 60 % |
| 37 6. základní škola Cheb 527 žáků · 350 02 Cheb | 2514–40 | podprůměr | 86 %lepší než 24 % | 21,1lepší než 39 % | 14,0lepší než 41 % | 88 %lepší než 73 % |
| 38 Střední škola, základní škola a mateřská škola Kraslice 332 žáků · 358 01 Kraslice | 2418–30 | podprůměr | 69 %lepší než 6 % | 19,5lepší než 56 % | 13,0lepší než 62 % | 74 %lepší než 44 % |
| 39 Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19 649 žáků · 360 17 Karlovy Vary | 2315–34 | podprůměr | 83 %lepší než 19 % | 22,4lepší než 24 % | 13,6lepší než 50 % | 93 %lepší než 85 % |
| 40 Základní škola a mateřská škola Hazlov 162 žáků · 351 32 Hazlov | 2217–29 | podprůměr | 59 %lepší než 3 % | 18,0lepší než 71 % | 12,7lepší než 67 % | 54 %lepší než 14 % |
| 40 Základní škola Nejdek, Karlovarská 356 žáků · 362 22 Nejdek | 2215–29 | podprůměr | 70 %lepší než 6 % | 19,8lepší než 54 % | 13,7lepší než 48 % | 85 %lepší než 64 % |
| 42 Základní škola Nová Role 311 žáků · 362 25 Nová Role | 2113–31 | podprůměr | 75 %lepší než 10 % | 18,3lepší než 69 % | 13,4lepší než 55 % | 58 %lepší než 19 % |
| 43 Základní škola Kynšperk nad Ohří 385 žáků · 357 51 Kynšperk nad Ohří | 1812–25 | podprůměr | 73 %lepší než 9 % | 19,3lepší než 58 % | 12,6lepší než 69 % | 36 %lepší než 2 % |
| 44 5. základní škola Cheb 527 žáků · 350 02 Cheb | 158–26 | podprůměr | 83 %lepší než 20 % | 22,0lepší než 28 % | 14,1lepší než 37 % | 86 %lepší než 67 % |
| 45 Základní škola Sokolov, Švabinského 1702 578 žáků · 356 01 Sokolov | 149–22 | podprůměr | 78 %lepší než 12 % | 21,4lepší než 35 % | 13,9lepší než 43 % | 83 %lepší než 60 % |
| 45 Základní škola Františkovy Lázně 550 žáků · 351 01 Františkovy Lázně | 147–25 | podprůměr | 84 %lepší než 22 % | 21,2lepší než 38 % | 14,4lepší než 31 % | 79 %lepší než 52 % |
| 45 Základní škola Karlovy Vary, Krušnohorská 11 620 žáků · 360 10 Karlovy Vary | 146–25 | podprůměr | 87 %lepší než 27 % | 23,9lepší než 11 % | 14,3lepší než 32 % | 91 %lepší než 81 % |
| 48 Základní škola Ostrov, Májová 997 442 žáků · 363 01 Ostrov | 123–28 | podprůměr | 90 %lepší než 33 % | 23,3lepší než 16 % | 14,1lepší než 37 % | 74 %lepší než 43 % |
| 49 Základní škola Aš, Kamenná 152 391 žáků · 352 01 Aš | 113–27 | podprůměr | 87 %lepší než 27 % | 21,7lepší než 31 % | 14,5lepší než 29 % | 72 %lepší než 41 % |
| 50 Základní škola a základní umělecká škola Žlutice 257 žáků · 364 52 Žlutice | 107–14 | podprůměr | 62 %lepší než 4 % | 21,4lepší než 35 % | 12,3lepší než 73 % | 43 %lepší než 5 % |
| 51 Základní škola Sokolov, Rokycanova 258 588 žáků · 356 01 Sokolov | 93–18 | slabší | 84 %lepší než 22 % | 23,5lepší než 14 % | 15,5lepší než 12 % | 98 %lepší než 97 % |
| 52 Základní škola Ostrov, Masarykova 1289 480 žáků · 363 01 Ostrov | 82–17 | slabší | 85 %lepší než 23 % | 22,9lepší než 19 % | 15,5lepší než 12 % | 89 %lepší než 75 % |
| 53 Základní škola Aš, Hlávkova 26 419 žáků · 352 01 Aš | 73–13 | slabší | 76 %lepší než 11 % | 22,1lepší než 27 % | 14,8lepší než 23 % | 86 %lepší než 66 % |
| 53 Základní škola Jana Amose Komenského, Karlovy Vary 562 žáků · 360 01 Karlovy Vary | 73–11 | slabší | 76 %lepší než 11 % | 22,5lepší než 23 % | 14,6lepší než 26 % | 84 %lepší než 62 % |
| 55 Základní škola Karlovy Vary, Poštovní 19 540 žáků · 360 01 Karlovy Vary | 51–15 | slabší | 90 %lepší než 34 % | 25,7lepší než 3 % | 15,4lepší než 13 % | 82 %lepší než 58 % |
| 56 Základní škola J. A. Komenského Chodov 435 žáků · 357 35 Chodov | 40–13 | slabší | 86 %lepší než 25 % | 24,2lepší než 9 % | 14,8lepší než 23 % | 73 %lepší než 41 % |
| 57 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně 547 žáků · 353 01 Mariánské Lázně | 32–7 | slabší | 70 %lepší než 6 % | 22,8lepší než 20 % | 13,9lepší než 42 % | 67 %lepší než 31 % |
| 57 Základní škola Toužim 375 žáků · 364 01 Toužim | 32–7 | slabší | 69 %lepší než 6 % | 19,7lepší než 54 % | 15,2lepší než 17 % | 54 %lepší než 14 % |
| 57 Základní škola a mateřská škola Aš 268 žáků · 352 01 Aš | 31–6 | slabší | 63 %lepší než 4 % | 20,6lepší než 45 % | 15,5lepší než 12 % | 71 %lepší než 37 % |
| 60 Základní škola JIH, Mariánské Lázně 688 žáků · 353 01 Mariánské Lázně | 10–4 | slabší | 80 %lepší než 16 % | 25,5lepší než 3 % | 18,0lepší než 1 % | 88 %lepší než 74 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.