Mateřská škola · základní škola · střední škola · soukromá
Střední škola, základní škola a mateřská škola da Vinci
Střední škola, základní škola a mateřská škola da Vinci je soukromá škola (MŠ, ZŠ a SŠ) v Dolních Břežanech. Do mateřské školy chodí 45 dětí z 48 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 157 žáků z 180 povolených (školní rok 2025/26). Do střední školy chodí 152 žáků z 120 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Gymnázium hlásilo 59 uchazečů na 20 míst; poslední přijatý měl 55 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 58. percentilu všech maturantů v Česku.
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (SŠ)
- 152
- z 120 povolených · 2025/26
- Na přijetí stačilo (2026)
- 55bodů ze 100
- Gymnázium · těžké
- Maturita ČJ 2026
- 58.percentil
- úspěšnost 95 %
- Poslední inspekce ČŠI
- 3/2023
- 1 zpráva za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Střední škola, základní škola a mateřská škola da Vinci
- Adresa ředitelství
- Na Drahách 20, 252 41 Dolní Břežany
- Zřizovatel
- Škola da Vinci z.s., soukromá osoba
- Web
- www.skoladavinci.cz
- IČO
- 71341137
- RED_IZO
- 691001529
Místa výuky
- MŠ: Za Knihovnou 188, 252 41 Dolní Břežany
- MŠ: Na Drahách 20, 252 41 Dolní Břežany
- ZŠ: Na Drahách 20, 252 41 Dolní Břežany
- SŠ: Na Drahách 20, 252 41 Dolní Břežany
Dny otevřených dveří a služby
Škola uvádí: DOD: 6. 10. 2026, 5. 11. 2026, 4. 12. 2026, 19. 1. 2027 Přijímací řízení: státní didaktický test z českého jazyka a z matematiky (CERMAT), školní kolo přijímacího řízení. Škola se nachází v centru Dolních Břežan na jižním okraji Prahy v novém moderním areálu, ve kterém je také velká školní zahrada, bazén, tělocvična, hřiště, hudební zkušebna a výtvarný ateliér. Podle naší filozofie není škola jen přípravou na pozdější chvíle či profesní život (i když to tvoří její důležitou a nezbytnou součást), ale plnohodnotným životem, kde jde o každý jedinečný okamžik. Ve škole je výborná jídelna s možností vegetariánské a bezlepkové diety. Nízký počet žáků ve třídě umožňuje individuální a partnerský přístup k žákům, kteří jsou zapojeni do vytváření pravidel školy a pedagogického procesu. Žáci jsou hodnoceni slovně, ověření výstupů probíhá různými formami, které společně se žáky domlouváme. Naše gymnázium je výjimečné také vysokou volitelností, již od 1. ročníku mají žáci 4 volitelné předměty (vyučované v 90-ti minutových blocích) a jejich počet postupně stoupá až na 11 volitelných bloků ve 4. ročníku a celodenní. Témata jsou vypisována na základě návrhů studentů, pro výuku oslovujeme odborníky z praxe. Pracujeme se sebeřízeným učením a mentorskou podporou. Také formu a obsah maturitní zkoušky si žáci sami stanovují dle svých zájmů a potřeb. Výuka v rámci pedagogického oboru je organizována formou sebeřízeného svobodného vzdělávání, kdy rozvh i náplň výuky vychází především ze společné domluvy všech zúčastněných. Výuka může zahrnovat organizované lekce, individuální konzultace a projekty. Kromě anglického jazyka si žáci gymnázia volí mezi španělštinou, němčinou a francouzštinou. Výuka jazyků probíhá podle úrovní v malých skupinkách, do výuky se zapojují rodilí mluvčí. Škola je zapojena do mezinárodní spolupráce - na Erasmus+ vyjíždí žáci gymnázia skupinově (jako celá třída), jednotlivci mají možnost absolvovat také dlouhodobý studijní pobyt na školách v Helsinkách, Kodani nebo Cáchách. Nedílnou součástí výuky jsou projekty (denní, týdenní, průběžné), terénní expedice a domácí i zahraniční poznávací výjezdy."
- Stravování
- ano
- Jazyky
- angličtina, francouzština, němčina, španělština
Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí
Index kvality
Index kvality: čtyřletá gymnázia
Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.
Co znamená: index kvality přidaná hodnota
nadprůměr
Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 54–92 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (70–89) ve skupině čtyřletá gymnázia.
-
Výsledky u maturityváha 35 % 54/100
čeština 61. percentil · angličtina 69. percentil · úspěšnost 100,0 % · 54 maturantů 2024–2026
-
Přidaná hodnotaváha 30 % nezapočteno
Výsledek se mezi ročníky mění (stejný směr méně než ve 2 ze 3 ročníků), proto se nezapočítává.
-
Zájem uchazečůváha 20 % 67/100
1,5 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 95 % míst
-
Podmínky výukyváha 15 % 84/100
kvalifikovaní učitelé 100 % úvazků · 13,8 žáka na třídu
- V Česku
- 82. místo ze všech 297 čtyřletých gymnázií
- Středočeský kraj
- 8. místo ze všech 30 v kraji
- Skupina
- Čtyřletá gymnázia
Další skupiny oborů školy: lycea a odborné školy s maturitou: nedostatek dat
Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu
Skóre podmínek
Skóre podmínek
Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.
Co znamená: skóre podmínek
Mateřská škola
99/100
Lepší než 99 % mateřských škol. Odhad s nejistotou: 98–100.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 86 % | lepší než 66 % |
| Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 15,0 | 18,9 | lepší než 94 % |
| Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 4,8 | 9,4 | lepší než 92 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 94 % | 86 % | lepší než 80 % |
Dětí mladších 3 let: 4,4 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).
- V Česku
- 53. místo ze všech 5 260 mateřských škol
- Středočeský kraj
- 10. místo ze všech 815 v kraji
- Skupina
- Mateřské školy
Základní škola
99/100
Lepší než 99 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 99–100.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 80 % | lepší než 86 % |
| Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 17,4 | 21,2 | lepší než 74 % |
| Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 5,8 | 13,8 | lepší než 98 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 87 % | 85 % | lepší než 71 % |
- V Česku
- 19. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
- Středočeský kraj
- 1. místo ze všech 332 v kraji
- Skupina
- Základní školy s 1. i 2. stupněm
Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mateřská školaIZO 181016559 · 2025/26 | 48 | 4594 % kapacity | 3 | 15,0 | 9,5 | 0,0 % |
| Základní školaIZO 181015943 · 2025/26 | 180 | 15787 % kapacity | 9 | 17,4nejvíc 18 | 27,0 | 0,0 % |
| Střední školaIZO 046389164 · 2025/26 | 120 | 152127 % kapacity | 11 | 13,8nejvíc 22 | 11,7 | 0,0 % |
Přijímačky 2026
Obory a kolik bodů stačilo
1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.
Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru
| Obor | Míst | Přihlášek | z toho 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Obtížnost | Dřív (stačilo) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Předškolní a mimoškolní pedagogika75-31-M/01 · 4 roky | 15 | 21 | 12 | 10 | 24 | 46 | volné | |
| Gymnázium79-41-K/41 · 4 roky · školné 103 900 Kč/rok Přidat do přihlášky | 20 | 59 | 32 | 20 | 55 | 75 | těžké | 2025: 56 2024: 50 |
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obor s daty za víc let)
- Gymnázium
Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.
Zobrazit tabulku
| Obor | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Gymnázium | 55 | 56 | 50 |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.
Maturita
Výsledky maturit
Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.
Co znamená: percentil
| Rok | Maturovalo | Úspěšnost | Čeština (percentil) | Matematiku volilo | Matematika (percentil) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026jaro + podzim | 20 | 95,0 % | 58. | – | – |
| 2025jaro + podzim | 18 | 100,0 % | 60. | – | – |
| 2024jaro + podzim | 18 | 100,0 % | 69. | 28 % | – |
| 2023jaro + podzim | 18 | 100,0 % | 67. | – | – |
| 2022jaro + podzim | 10 | 100,0 % | 49. | – | – |
| 2021jaro + podzim | 10 | 100,0 % | 56. | – | – |
| Česko 2026 | 82 387 | 92,3 % | 50. | 18 % | 50. |
Podle skupin oborů (2026)
- GYMNÁZIUM 4LETÉ: 18 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 60. percentil
Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.
Odhad
Přidaná hodnota
Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.
Co znamená: přidaná hodnota percentil
Gymnázium 4leté
v rámci očekávání +2,6 percentilového bodu (± 7,9)
Výsledek mezi ročníky kolísá: stejný směr jen v méně než 2 ze 3 ročníků. Do žebříčku přidané hodnoty ani do indexu kvality ho nepočítáme.
- v rámci očekávání
- očekávaný percentil
- skutečný percentil
Maturanti dopadli v češtině zhruba tak, jak je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči – rozdíl je menší než nejistota odhadu.
- Uchazeči u přijímaček 2020, 2022
- 67. percentil v češtině (69 uchazečů)
- Maturita z češtiny 2024, 2026
- 64. percentil (36 maturantů)
- Uchazečů na maturanta
- 1,9
- Očekáváno
- 62. percentil, pásmo 54.–69.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
Do 30 minut autem to sem má 113 obcí, ve kterých žije 77 342 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Praha (25 min), Říčany (21 min), Jesenice (11 min), Hostivice (27 min), Černošice (24 min), Mníšek pod Brdy (24 min), Týnec nad Sázavou (30 min), Rudná (24 min).
Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Střední odborná škola - Centrum odborné přípravy a Gymnázium
Gymnázium Index 442,8 km58/100bodů stačilo (2026)
mírný převis -
Gymnázium Oty Pavla, Praha 5
Gymnázium Index 615,2 km66/100bodů stačilo (2026)
velmi těžké -
Střední škola kosmetiky a hotelnictví BEAN, s.r.o.
SŠ soukromá 5,3 km18/100bodů stačilo (2026)
volné -
Soukr. SOŠ a Soukr. SOU BEAN, s.r.o.
SŠ soukromá Index 285,3 km29/100bodů stačilo (2026)
volné -
G.A.P.education, střední škola s.r.o.
SŠ soukromá Index 315,5 km34.percentil maturity ČJ
-
Klasické gymnázium Modřany a základní škola, s.r.o.
Gymnázium soukromá Index 465,6 km42/100bodů stačilo (2026)
těžké
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.