Žebříček · okres Prostějov · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Prostějov
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola Brodek u Prostějova 208 žáků · 798 07 Brodek u Prostějova | 9999–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,9lepší než 93 % | 10,5lepší než 88 % | 77 %lepší než 49 % |
| 2 Masarykova jubilejní základní škola a Mateřská škola Horní Štěpánov 67 žáků · 798 47 Horní Štěpánov | 9797–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 9,6lepší než 93 % | 7,7lepší než 98 % | 25 %lepší než 0 % |
| 3 Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Brodek u Konice 110 žáků · 798 46 Brodek u Konice | 9695–96 | špička | 100 %lepší než 86 % | 12,2lepší než 93 % | 9,5lepší než 93 % | 34 %lepší než 2 % |
| 4 Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Prostějov 154 žáků · 796 01 Prostějov | 9275–99 | špička | 96 %lepší než 58 % | 8,6lepší než 93 % | 6,3lepší než 98 % | 65 %lepší než 29 % |
| 5 ZŠ npor. letectva J. Františka a MŠ 173 žáků · 798 06 Otaslavice | 7972–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 19,2lepší než 59 % | 13,7lepší než 48 % | 72 %lepší než 40 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Protivanov 176 žáků · 798 48 Protivanov | 7467–81 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 19,6lepší než 56 % | 13,4lepší než 55 % | 55 %lepší než 16 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola Bedihošť 288 žáků · 798 21 Bedihošť | 7467–80 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 20,6lepší než 45 % | 14,6lepší než 28 % | 90 %lepší než 78 % |
| 8 Základní škola a Mateřská škola Určice 298 žáků · 798 04 Určice | 7244–89 | nadprůměr | 95 %lepší než 53 % | 17,5lepší než 74 % | 13,0lepší než 62 % | 75 %lepší než 45 % |
| 9 Základní škola Plumlov 361 žáků · 798 03 Plumlov | 7047–86 | nadprůměr | 96 %lepší než 58 % | 20,1lepší než 51 % | 13,8lepší než 46 % | 95 %lepší než 91 % |
| 10 Masarykova základní škola a mateřská škola Nezamyslice 357 žáků · 798 26 Nezamyslice | 6962–76 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,0lepší než 40 % | 14,1lepší než 39 % | 79 %lepší než 53 % |
| 11 Základní škola a mateřská škola Kostelec na Hané 399 žáků · 798 41 Kostelec na Hané | 6032–82 | průměr | 97 %lepší než 63 % | 20,0lepší než 52 % | 13,3lepší než 56 % | 67 %lepší než 31 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola Bohuslavice 122 žáků · 798 56 Bohuslavice | 5944–72 | průměr | 74 %lepší než 9 % | 11,1lepší než 93 % | 7,4lepší než 98 % | 55 %lepší než 16 % |
| 13 Základní škola a mateřská škola Prostějov, Palackého tř. 14 536 žáků · 796 01 Prostějov | 5245–60 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,4lepší než 35 % | 14,0lepší než 41 % | 54 %lepší než 14 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola Přemyslovice 87 žáků · 798 51 Přemyslovice | 5230–74 | průměr | 77 %lepší než 11 % | 10,9lepší než 93 % | 9,5lepší než 93 % | 40 %lepší než 3 % |
| 15 Základní škola a mateřská škola Prostějov, Melantrichova ul. 60 431 žáků · 796 01 Prostějov | 4942–56 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 22,7lepší než 21 % | 14,6lepší než 28 % | 78 %lepší než 51 % |
| 16 Základní škola a mateřská škola Jana Železného Prostějov 727 žáků · 796 01 Prostějov | 4643–49 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 23,5lepší než 14 % | 16,5lepší než 4 % | 96 %lepší než 94 % |
| 16 Základní škola a gymnázium města Konice 385 žáků · 798 52 Konice | 4639–54 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,4lepší než 35 % | 14,7lepší než 25 % | 62 %lepší než 24 % |
| 18 Základní škola Němčice nad Hanou 379 žáků · 798 27 Němčice nad Hanou | 4424–68 | průměr | 98 %lepší než 67 % | 21,1lepší než 39 % | 13,9lepší než 44 % | 63 %lepší než 26 % |
| 19 Reálné gymnázium a základní škola Otto Wichterleho, Prostějov 484 žáků · 796 01 Prostějov | 3230–35 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 26,9lepší než 1 % | 16,5lepší než 4 % | 90 %lepší než 77 % |
| 20 Základní škola Prostějov, ul. Vl. Majakovského 1 306 žáků · 798 11 Prostějov | 2919–42 | podprůměr | 100 %lepší než 71 % | 23,5lepší než 14 % | 15,8lepší než 9 % | 87 %lepší než 72 % |
| 21 Základní škola Prostějov, ul. Dr. Horáka 24 551 žáků · 796 01 Prostějov | 2413–36 | podprůměr | 97 %lepší než 63 % | 22,0lepší než 28 % | 15,2lepší než 17 % | 69 %lepší než 35 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.