Žebříček · okres Prostějov · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Prostějov
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Šubířov 12 dětí · 798 52 Šubířov | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,0lepší než 94 % | 6,0lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 1 Mateřská škola Doloplazy se školní jídelnou 30 dětí · 798 26 Doloplazy | 10099–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 3 Mateřská škola Biskupice 40 26 dětí · 798 12 Biskupice | 9895–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 87 %lepší než 60 % |
| 3 Mateřská škola Pivín 32 dětí · 798 24 Pivín | 9893–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 91 %lepší než 74 % |
| 5 Mateřská škola Bílovice - Lutotín, příspěvková organizace 31 dětí · 798 41 Bílovice-Lutotín | 9793–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 7,8lepší než 92 % | 89 %lepší než 66 % |
| 6 Mateřská škola Prostějovičky 28 dětí · 798 03 Prostějovičky | 9692–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 80 %lepší než 40 % |
| 7 Mateřská škola Ohrozim - 26 dětí · 798 03 Ohrozim | 9589–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 74 %lepší než 26 % |
| 8 Mateřská škola Otinoves - 13 dětí · 798 61 Otinoves | 9486–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 72 %lepší než 22 % |
| 9 Mateřská škola Hrubčice 30 dětí · 798 21 Hrubčice | 9385–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,9lepší než 92 % | 70 %lepší než 17 % |
| 10 Mateřská škola Stražisko 15 dětí · 798 44 Stražisko | 9283–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 60 %lepší než 8 % |
| 11 Základní škola a mateřská škola Laškov 17 dětí · 798 57 Laškov | 9170–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 85 %lepší než 55 % |
| 12 Mateřská škola Slatinky - 16 dětí · 783 42 Slatinky | 8775–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 62 %lepší než 9 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola Přemyslovice 33 dětí · 798 52 Konice | 8370–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 66 %lepší než 13 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola Smržice 56 dětí · 798 17 Smržice | 7150–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 9,3lepší než 62 % | 74 %lepší než 25 % |
| 15 Mateřská škola Želeč 32 dětí · 798 07 Želeč | 7047–87 | nadprůměr | 75 %lepší než 9 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 91 %lepší než 74 % |
| 16 Mateřská škola a Školní jídelna Kralice na Hané 58 dětí · 798 12 Kralice na Hané | 6338–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,7lepší než 54 % | 73 %lepší než 25 % |
| 17 Mateřská škola Prostějov, Partyzánská ul. 34 270 dětí · 796 01 Prostějov | 6251–72 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 42 % | 9,3lepší než 63 % | 78 %lepší než 34 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola Olšany u Prostějova 97 dětí · 798 14 Olšany u Prostějova | 6142–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,4lepší než 58 % | 9,7lepší než 53 % | 73 %lepší než 23 % |
| 19 Mateřská škola Němčice nad Hanou 83 dětí · 798 27 Němčice nad Hanou | 5935–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 43 % | 9,9lepší než 49 % | 83 %lepší než 49 % |
| 20 Mateřská škola Prostějov, Smetanova ul. 24 82 dětí · 798 11 Prostějov | 5837–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 9,8lepší než 51 % | 79 %lepší než 37 % |
| 21 Základní škola a mateřská škola Prostějov, Palackého tř. 14 120 dětí · 796 04 Prostějov | 5434–72 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,1lepší než 44 % | 75 %lepší než 29 % |
| 22 Základní škola a mateřská škola Prostějov, Melantrichova ul. 60 103 dětí · 796 01 Prostějov | 4326–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,6lepší než 44 % | 11,4lepší než 15 % | 87 %lepší než 62 % |
| 22 Mateřská škola Prostějov, Rumunská ul. 23 109 dětí · 796 01 Prostějov | 4321–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 10,5lepší než 34 % | 83 %lepší než 49 % |
| 24 Základní škola a mateřská škola Jana Železného Prostějov 146 dětí · 796 01 Prostějov | 4125–57 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,9lepší než 42 % | 11,1lepší než 20 % | 83 %lepší než 50 % |
| 25 Základní škola a mateřská škola Tištín 23 dětí · 798 29 Tištín | 4012–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 100 %lepší než 96 % |
| 26 Mateřská škola Prostějov, ul. Šárka 4a 203 dětí · 796 01 Prostějov | 3823–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,6lepší než 22 % | 10,6lepší než 29 % | 86 %lepší než 58 % |
| 27 Mateřská škola Skřípov 24 dětí · 798 52 Skřípov | 3510–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 11,1lepší než 19 % | 96 %lepší než 86 % |
| 28 Mateřská škola Prostějov, Moravská ul. 30 113 dětí · 796 01 Prostějov | 3415–50 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,6lepší než 22 % | 10,9lepší než 25 % | 84 %lepší než 53 % |
| 29 Mateřská škola Suchdol 24 dětí · 798 45 Suchdol | 3111–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 100 %lepší než 96 % |
| 29 Základní škola a Mateřská škola Určice 90 dětí · 798 04 Určice | 3113–50 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,1lepší než 20 % | 85 %lepší než 54 % |
| 31 ZŠ npor. letectva J. Františka a MŠ 46 dětí · 798 06 Otaslavice | 2811–47 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 12,1lepší než 7 % | 92 %lepší než 76 % |
| 32 Základní škola a mateřská škola Bedihošť 50 dětí · 798 21 Bedihošť | 2514–38 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 100 %lepší než 96 % |
| 33 Mateřská škola Držovice 77 dětí · 796 07 Držovice | 1711–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,7lepší než 3 % | 12,3lepší než 6 % | 92 %lepší než 75 % |
| 34 Základní škola a mateřská škola Hvozd 25 dětí · 798 55 Hvozd | 72–15 | slabší | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 71 %lepší než 20 % |
| 35 Základní škola a mateřská škola Myslejovice 28 dětí · 798 05 Myslejovice | 10–2 | slabší | 53 %lepší než 3 % | 28,0lepší než 0 % | 13,2lepší než 2 % | 100 %lepší než 96 % |
| 36 Základní škola a Mateřská škola Protivanov 55 dětí · 798 48 Protivanov | 00–3 | slabší | 75 %lepší než 9 % | 27,5lepší než 1 % | 13,8lepší než 1 % | 92 %lepší než 75 % |
| 36 Základní škola a Mateřská škola Vrchoslavice 27 dětí · 798 27 Vrchoslavice | 00–2 | slabší | 54 %lepší než 4 % | 27,0lepší než 1 % | 12,5lepší než 5 % | 90 %lepší než 71 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.