Obory · přijímačky 2026
Obory s maturitou v Pardubickém kraji
Obory s maturitou v Pardubickém kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 47 škol – dohromady 114 oborů s 3 778 místy.
- Škol
- 47
- 114 oborů · 3 778 míst
- Stačilo bodů – medián
- 32ze 100
- od 21 do 57
- Přihlášek na místo
- 2,4
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 491
- u 48 oborů
Na přijetí stačilo od 21 bodů (Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Polička, s.r.o.) po 57 bodů (Střední zdravotnická škola Pardubice); u poloviny oborů stačilo nejvýš 32 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 9 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 2,4 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 48 oborů (491 míst). Soukromé nebo církevní: 10 z 47 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 43 z 47 škol.
Školy a obory v Pardubickém kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| SPŠ elektrotechnická a VOŠElektrotechnika · Pardubice · IT systémy · internát | 25 | 3,2 | 57 | těžké | 84 | – |
| Střední zdravotnická škola PardubiceZdravotnické lyceum · Pardubice · internát | 30 | 3,8 | 57 | těžké | 22 | – |
| AGYS - Anglické gymnázium a Střední odborná škola, s.r.o.Ekonomické lyceum · Pardubice · internát | 30 | 2,7 | 53 | těžké | 66 | – |
| SPŠ elektrotechnická a VOŠElektrotechnika · Pardubice · Řídicí systémy · internát | 25 | 3,6 | 53 | těžké | 84 | – |
| Střední průmyslová škola chemická PardubiceBezpečnostně právní činnost · Pardubice · internát | 52 | 4,0 | 53 | těžké | 76 | – |
| DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.Informační technologie · Pardubice · internát | 50 | 1,4 | 52 | mírný převis | 61 | 10 |
| Obchodní akademie a Střední odborná škola cestovního ruchu ChoceňCestovní ruch · Choceň · internát | 30 | 6,3 | 50 | těžké | 70 | – |
| Střední škola podnikání Vysoké Mýto, s.r.o.Ekonomika a podnikání · Vysoké Mýto · Anglický jazyk pro odbornou praxi · internát | 15 | 4,1 | 50 | těžké | 94 | – |
| SPŠ elektrotechnická a VOŠElektrotechnika · Pardubice · Průmyslová automatizace · internát | 25 | 2,6 | 49 | mírný převis | 84 | – |
| Obchodní akademie a JŠ s právem SJZObchodní akademie · Pardubice · 63-41-M/02 · internát | 90 | 4,2 | 47 | mírný převis | 83 | – |
| Obchodní akademie a Střední odborná škola cestovního ruchu ChoceňObchodní akademie · Choceň · internát | 60 | 4,5 | 47 | mírný převis | 70 | – |
| Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká TřebováElektrotechnika · Česká Třebová · internát | 30 | 3,3 | 47 | mírný převis | 73 | – |
| Obchodní akademie, ChrudimObchodní akademie · Chrudim · internát | 81 | 3,5 | 46 | mírný převis | 97 | – |
| SPŠ elektrotechnická a VOŠMechanik elektrotechnik · Pardubice · internát | 25 | 3,0 | 44 | mírný převis | 84 | – |
| Střední škola automobilní HoliceAutotronik · Holice · 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel · internát | 24 | 5,1 | 44 | mírný převis | 92 | – |
| Střední škola podnikání Vysoké Mýto, s.r.o.Ekonomika a podnikání · Vysoké Mýto · Internetové podnikání · internát | 15 | 2,9 | 44 | mírný převis | 94 | – |
| Gymnázium, JevíčkoKombinované lyceum · Jevíčko · internát | 30 | 2,0 | 42 | mírný převis | ≈ průměr | 10 |
| Vyšší odborná škola pedagogická a Střední pedagogická škola, LitomyšlPedagogické lyceum · Litomyšl · internát | 30 | 4,0 | 42 | mírný převis | 96 | – |
| AGYS - Anglické gymnázium a Střední odborná škola, s.r.o.Obchodní akademie · Pardubice · internát | 18 | 3,7 | 41 | mírný převis | 66 | – |
| EDUCA Pardubice - Střední odborná škola, s.r.o.Ekonomika a podnikání · Rybitví · internát | 30 | 4,8 | 41 | mírný převis | ≈ podprůměr | – |
| Gymnázium a Letecká střední odborná škola Moravská TřebováTechnické lyceum · Moravská Třebová · Letectví · internát | 30 | 2,0 | 41 | mírný převis | ≈ průměr | – |
| Integrovaná střední škola Moravská TřebováBezpečnostně právní činnost · Moravská Třebová · internát | 46 | 2,8 | 41 | mírný převis | 28 | – |
| Labská SOŠ a SOU Pardubice, s. r. o.Veřejnosprávní činnost · Pardubice · internát | 32 | 4,3 | 41 | mírný převis | 67 | – |
| Gymnázium, OA a JŠ s právem SJZ SvitavyObchodní akademie · Svitavy | 30 | 4,4 | 40 | mírný převis | ≈ nadprůměr | – |
| Střední škola automobilní HoliceAutotronik · Holice · 26-57-H/01 Autoelektrikář · internát | 20 | 3,7 | 40 | mírný převis | 92 | – |
| Střední škola automobilní Ústí nad OrlicíAutotronik · Ústí nad Orlicí · Mechanik opravář motorových vozidel (AU+MOMV) · internát | 22 | 3,7 | 40 | mírný převis | 66 | – |
| Střední škola stavební Vysoké MýtoStavebnictví · Vysoké Mýto · internát | 62 | 2,4 | 40 | mírný převis | 81 | – |
| Střední škola zemědělská a veterinární LanškrounVeterinářství · Lanškroun · internát | 60 | 2,6 | 40 | mírný převis | 53 | – |
| Obchodní akademie a Střední odborná škola cestovního ruchu ChoceňVeřejnosprávní činnost · Choceň · internát | 30 | 3,4 | 39 | mírný převis | 70 | – |
| Střední průmyslová škola chemická PardubiceLyceum (režim pokusného ověřování) · Pardubice · internát | 26 | 2,2 | 39 | mírný převis | 76 | 8 |
| Vyšší odborná škola pedagogická a Střední pedagogická škola, LitomyšlPředškolní a mimoškolní pedagogika · Litomyšl · internát | 90 | 3,5 | 39 | mírný převis | 96 | – |
| Střední průmyslová škola chemická PardubiceAplikovaná chemie · Pardubice · internát | 78 | 1,9 | 38 | mírný převis | 76 | 8 |
| Střední škola cestovního ruchu a grafického designu, s.r.o.Cestovní ruch · Pardubice · internát | 60 | 3,3 | 38 | mírný převis | 87 | – |
| Bohemia - Hotel.škola a SPgŠ a ZŠ s.r.o.Pedagogické lyceum · Chrudim · Tělesná výchova a sport | 23 | 3,7 | 37 | mírný převis | 68 | – |
| Průmyslová střední škola LetohradGeodézie a katastr nemovitostí · Letohrad · internát | 20 | 3,3 | 37 | mírný převis | 47 | – |
| Střední zdravotnická škola PardubiceLyceum (režim pokusného ověřování) · Pardubice · internát | 30 | 2,5 | 37 | mírný převis | 22 | 16 |
| Bohemia - Hotel.škola a SPgŠ a ZŠ s.r.o.Pedagogické lyceum · Chrudim · Humanitní studia | 45 | 3,3 | 36 | mírný převis | 68 | – |
| SPŠ elektrotechnická a VOŠInformační technologie · Pardubice · Počítačová grafika · internát | 25 | 3,0 | 36 | mírný převis | 84 | – |
| Soukromá střední odborná škola TRADING CENTRE s.r.o.Ekonomika a podnikání · Suchá Lhota · Management obchodu | 54 | 2,4 | 36 | mírný převis | 55 | – |
| Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká TřebováInformační technologie · Česká Třebová · internát | 45 | 2,0 | 36 | mírný převis | 73 | 5 |
| Průmyslová střední škola LetohradStrojírenství · Letohrad · internát | 20 | 1,6 | 34 | volné | 47 | 5 |
| SPŠ elektrotechnická a VOŠTelekomunikace · Pardubice · Internet věcí · internát | 25 | 1,6 | 34 | volné | 84 | 6 |
| Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká TřebováMechanik elektrotechnik · Česká Třebová · internát | 30 | 2,4 | 34 | volné | 73 | 3 |
| Vyšší odborná škola zdravotnická a střední zdravotnická škola SvitavyMasér ve zdravotnictví · Svitavy · internát | 20 | 3,5 | 34 | volné | 30 | – |
| Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká TřebováProvoz a ekonomika dopravy · Česká Třebová · internát | 45 | 2,5 | 33 | volné | 73 | – |
| EDUCA Pardubice - Střední odborná škola, s.r.o.Informační technologie · Rybitví · internát | 30 | 2,2 | 32 | volné | ≈ podprůměr | 16 |
| SOŠ a SOU obchodu a služebGastronomie · Chrudim · internát | 30 | 1,6 | 31 | volné | 62 | 7 |
| Střední průmyslová škola stavební PardubiceOperátor dřevařské a nábytkářské výroby · Rybitví · internát | 12 | 4,2 | 31 | volné | 74 | – |
| Gymnázium a grafická střední odborná škola PřeloučFotograf · Přelouč · Reklamní fotografie · internát | 15 | 2,7 | 30 | volné | 23 | 5 |
| Integrovaná střední škola Moravská TřebováSociální činnost · Moravská Třebová · internát | 23 | 1,7 | 30 | volné | 28 | 13 |
| Průmyslová střední škola LetohradStavebnictví · Letohrad · internát | 40 | 2,0 | 30 | volné | 47 | 6 |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické, TřemošniceLyceum (režim pokusného ověřování) · Třemošnice · Operátor bezpilotních systémů · internát | 30 | 1,2 | 30 | volné | 0 | 10 |
| Střední průmyslová škola potravinářství a služeb PardubiceAnalýza potravin · Pardubice · hodnocení kvality · internát | 30 | 1,5 | 30 | volné | 3 | – |
| Střední škola automobilní Ústí nad OrlicíAutotronik · Ústí nad Orlicí · Autoelektrikář (AU+AEL) · internát | 22 | 2,8 | 30 | volné | 66 | – |
| Střední škola automobilní Ústí nad OrlicíDopravní prostředky · Ústí nad Orlicí · internát | 20 | 2,3 | 30 | volné | 66 | 7 |
| Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad OrlicíObalová technika · Ústí nad Orlicí · Reklama a propagace · internát | 30 | 1,3 | 30 | volné | 36 | 22 |
| Střední škola zdravotnická a sociální ChrudimPraktická sestra · Chrudim · internát | 60 | 3,0 | 30 | volné | 57 | – |
| Střední průmyslová škola ChrudimStrojírenství · Chrudim · internát | 31 | 1,6 | 29 | volné | 9 | 17 |
| Střední průmyslová škola chemická PardubicePožární ochrana · Pardubice · internát | 26 | 2,5 | 29 | volné | 76 | – |
| Střední průmyslová škola stavební PardubiceStavebnictví · Rybitví · Pozemní stavitelství · internát | 60 | 3,6 | 29 | volné | 74 | – |
| Gymnázium a grafická střední odborná škola PřeloučReprodukční grafik pro média · Přelouč · Multimediální design pro reklamu a propagaci · internát | 46 | 2,4 | 28 | volné | 23 | 16 |
| SPŠ elektrotechnická a VOŠInformační technologie · Pardubice · Vývoj aplikací · internát | 60 | 2,1 | 28 | volné | 84 | – |
| Střední škola zahradnická a technická LitomyšlMechanizace a služby · Litomyšl · Provoz mechanizace a služby; Dopravní a servisní služby; Výpočetní technika a automatizace; Logistika a administrativa dopravy · internát | 44 | 2,4 | 28 | volné | 29 | – |
| VOŠ a SŠ zdravotnická a sociálníPraktická sestra · Ústí nad Orlicí · internát | 50 | 2,1 | 28 | volné | 64 | – |
| Vyšší odborná škola zdravotnická a střední zdravotnická škola SvitavyPraktická sestra · Svitavy · internát | 56 | 2,3 | 28 | volné | 30 | – |
| Labská SOŠ a SOU Pardubice, s. r. o.Hotelnictví · Pardubice · Hotelnictví a event management · internát | 20 | 3,7 | 27 | volné | 67 | – |
| SOŠ a SOU obchodu a služebInformační technologie · Chrudim · internát | 30 | 2,8 | 26 | volné | 62 | – |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, PoličkaHotelnictví · Polička · internát | 30 | 3,1 | 26 | volné | ≈ podprůměr | – |
| Střední odborné učiliště plynárenské PardubiceMechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení · Pardubice · internát | 28 | 2,8 | 26 | volné | 54 | – |
| Střední průmyslová škola potravinářství a služeb PardubiceTechnologie potravin · Pardubice · management potravinářských výrob · internát | 60 | 0,8 | 26 | volné | 3 | – |
| Střední zdravotnická škola PardubicePraktická sestra · Pardubice · internát | 60 | 2,6 | 26 | volné | 22 | – |
| Střední škola technická SvitavyMechanik seřizovač · Svitavy · 23-56-H/01 Obráběč kovů · internát | 32 | 0,8 | 26 | volné | 3 | 26 |
| Střední škola technická a sociální KrálíkySociální činnost · Králíky · internát | 32 | 0,4 | 26 | volné | 57 | 25 |
| Střední škola zahradnická a technická LitomyšlZahradnictví · Litomyšl · Floristika, Zahradní architektura · internát | 30 | 1,8 | 26 | volné | 29 | 6 |
| Střední škola zemědělská a veterinární LanškrounAgropodnikání · Lanškroun · internát | 30 | 2,7 | 26 | volné | 53 | – |
| VOŠ a SŠ zdravotnická a sociálníSociální činnost · Ústí nad Orlicí · internát | 20 | 3,5 | 26 | volné | 64 | – |
| Integrovaná střední škola Moravská TřebováHotelnictví · Moravská Třebová · internát | 23 | 1,5 | 25 | volné | 28 | 12 |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště LanškrounKosmetické služby · Lanškroun · internát | 30 | 2,8 | 25 | volné | ≈ podprůměr | – |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště LanškrounMechanik elektrotechnik · Lanškroun · internát | 30 | 1,4 | 25 | volné | ≈ podprůměr | 12 |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, PoličkaGastronomie · Polička · internát | 30 | 1,2 | 25 | volné | ≈ podprůměr | 6 |
| Střední průmyslová škola ChrudimElektrotechnika · Chrudim · Mechatronika · internát | 32 | 2,9 | 25 | volné | 9 | – |
| Střední průmyslová škola potravinářství a služeb PardubiceAnalýza potravin · Pardubice · Výživový poradce · internát | 30 | 2,8 | 25 | volné | 3 | – |
| Střední škola automobilní HoliceDopravní prostředky · Holice · internát | 16 | 2,6 | 25 | volné | 92 | – |
| Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká TřebováOperátor dřevařské a nábytkářské výroby · Česká Třebová · internát | 30 | 1,0 | 25 | volné | 73 | 4 |
| Střední škola zahradnická a technická LitomyšlChovatel cizokrajných zvířat · Litomyšl · internát | 68 | 1,7 | 25 | volné | 29 | 3 |
| Střední škola zdravotnická a sociální ChrudimSociální činnost · Chrudim · internát | 24 | 3,8 | 25 | volné | 57 | 2 |
| Střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola ChrudimAgropodnikání · Chrudim · internát | 50 | 2,3 | 25 | volné | 47 | 6 |
| Střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola ChrudimEkologie a životní prostředí · Chrudim · Vodohospodář · internát | 27 | 3,3 | 25 | volné | 47 | 2 |
| Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve SkutčiBezpečnostně právní činnost · Skuteč · internát | 32 | 1,3 | 23 | volné | 35 | 7 |
| Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Polička, s.r.o.Veřejnosprávní činnost · Polička · Personalistika a mzdy | 23 | 2,8 | 23 | volné | 53 | 5 |
| Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Polička, s.r.o.Kosmetické služby · Polička · Výživové poradenství | 23 | 2,7 | 21 | volné | 53 | – |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické, TřemošniceMechanik seřizovač · Třemošnice · Programování a obsluha CNC strojů v kombinaci s oborem 23-56-H/01 Obráběč kovů (L0 + H maturita + výuční list ve 3. ročníku) · internát | 24 | 0,4 | – | 0 | 8 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické, TřemošniceMechanik strojů a zařízení · Třemošnice · Servis údržba a montáž strojírenských zařízení v kombinaci s oborem 23-56-H/01 Obráběč kovů (L0 + H maturita + výuční list ve 3. ročníku) · internát | 24 | 0,1 | – | 0 | 8 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické, TřemošniceOperátor dřevařské a nábytkářské výroby · Třemošnice · Truhlář a návrhář konstrukcí v kombinaci s oborem 33-56-H/01 Truhlář (L0 + H maturita + výuční list ve 3. ročníku) · internát | 24 | 0,3 | – | 0 | 10 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické, TřemošniceStrojírenství · Třemošnice · Ekonomika a informační systémy · internát | 30 | 0,4 | – | 0 | – | |
| Střední odborné učiliště zemědělské, ChvaleticeMechanizace a služby · Chvaletice · internát | 20 | 0,3 | – | – | 16 | |
| Střední průmyslová škola ChrudimMechanik strojů a zařízení · Chrudim · internát | 12 | 2,1 | – | 9 | 8 | |
| Střední průmyslová škola potravinářství a služeb PardubiceTechnologie potravin · Pardubice · mlynářství a výroba krmiv · internát | 15 | 0,2 | – | 3 | – | |
| Střední škola automobilní Ústí nad OrlicíPrůmyslová ekologie · Ústí nad Orlicí · internát | 10 | 1,1 | – | 66 | 10 | |
| Střední škola cestovního ruchu a grafického designu, s.r.o.Grafický design · Pardubice · internát | 48 | 1,8 | bez zkoušky | 87 | 13 | |
| Střední škola gastronomická a technická ŽamberkGastronomie · Žamberk · Kuchař-číšník · internát | 30 | 0,5 | – | 4 | 7 | |
| Střední škola gastronomická a technická ŽamberkObchodník · Žamberk · Prodavač · internát | 30 | 0,3 | – | 4 | 8 | |
| Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Polička, s.r.o.Obchodník · Polička · Grafika v marketingu | 23 | 0,9 | – | 53 | 6 | |
| Střední škola technická SvitavyMechanik strojů a zařízení · Svitavy · 23-51-H/01 Strojní mechanik · internát | 32 | 0,2 | – | 3 | 29 | |
| Střední škola technická Vysoké MýtoMechanik strojů a zařízení · Vysoké Mýto · Mechanik strojů a zařízení L+H · internát | 48 | 0,3 | – | 1 | 20 | |
| Střední škola technická Vysoké MýtoStrojírenství · Vysoké Mýto · Počítačová grafika ve strojírenství · internát | 48 | 0,3 | – | 1 | 18 | |
| Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad OrlicíGrafický design · Ústí nad Orlicí · Grafický design tiskovin · internát | 15 | 2,0 | bez zkoušky | 36 | – | |
| Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad OrlicíGrafický design · Ústí nad Orlicí · Grafický design a animace · internát | 12 | 3,9 | bez zkoušky | 36 | – | |
| Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad OrlicíModelářství a návrhářství oděvů · Ústí nad Orlicí · Design oděvů · internát | 15 | 2,2 | bez zkoušky | 36 | – | |
| Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad OrlicíPrůmyslový design · Ústí nad Orlicí · Design produktů a obalů · internát | 15 | 1,0 | bez zkoušky | 36 | 9 | |
| Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad OrlicíTextilní výtvarnictví · Ústí nad Orlicí · Textilní a interiérový design · internát | 15 | 1,1 | bez zkoušky | 36 | 7 | |
| Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad OrlicíUžitá fotografie a média · Ústí nad Orlicí · Video a multimédia · internát | 10 | 1,1 | bez zkoušky | 36 | – | |
| Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad OrlicíUžitá fotografie a média · Ústí nad Orlicí · internát | 10 | 2,3 | bez zkoušky | 36 | – | |
| Střední škola zahradnická a technická LitomyšlScénická a výstavní tvorba · Litomyšl · Výstavnictví a floristický design; Výstavnictví a zahradní design · internát | 30 | 0,6 | bez zkoušky | 29 | 8 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Pardubickém kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Informační technologie | 5 | 34 |
| Elektrotechnika | 3 | 49 |
| Obchodní akademie | 5 | 46 |
| Autotronik | 2 | 40 |
| Ekonomika a podnikání | 3 | 42,5 |
| Mechanik strojů a zařízení | 4 | bez zkoušky |
| Praktická sestra | 4 | 28 |
| Sociální činnost | 4 | 26 |
| Strojírenství | 4 | 31,5 |
| Bezpečnostně právní činnost | 3 | 41 |
| Gastronomie | 3 | 28 |
| Grafický design | 2 | bez zkoušky |
| Hotelnictví | 3 | 26 |
| Lyceum (režim pokusného ověřování) | 3 | 37 |
| Mechanik elektrotechnik | 3 | 34 |
| Operátor dřevařské a nábytkářské výroby | 3 | 28 |
| Pedagogické lyceum | 2 | 37 |
| Stavebnictví | 3 | 30 |
| Veřejnosprávní činnost | 3 | 39 |
| Agropodnikání | 2 | 25,5 |
| Analýza potravin | 1 | 27,5 |
| Cestovní ruch | 2 | 44 |
| Dopravní prostředky | 2 | 27,5 |
| Kosmetické služby | 2 | 23 |
| Mechanik seřizovač | 2 | 26 |
| Mechanizace a služby | 2 | 28 |
| Obchodník | 2 | bez zkoušky |
| Technologie potravin | 1 | 26 |
| Užitá fotografie a média | 1 | bez zkoušky |
| Aplikovaná chemie | 1 | 38 |
| Chovatel cizokrajných zvířat | 1 | 25 |
| Ekologie a životní prostředí | 1 | 25 |
| Ekonomické lyceum | 1 | 53 |
| Fotograf | 1 | 30 |
| Geodézie a katastr nemovitostí | 1 | 37 |
| Kombinované lyceum | 1 | 42 |
| Masér ve zdravotnictví | 1 | 34 |
| Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení | 1 | 26 |
| Modelářství a návrhářství oděvů | 1 | bez zkoušky |
| Obalová technika | 1 | 30 |
| Požární ochrana | 1 | 29 |
| Provoz a ekonomika dopravy | 1 | 33 |
| Průmyslová ekologie | 1 | bez zkoušky |
| Průmyslový design | 1 | bez zkoušky |
| Předškolní a mimoškolní pedagogika | 1 | 39 |
| Reprodukční grafik pro média | 1 | 28 |
| Scénická a výstavní tvorba | 1 | bez zkoušky |
| Technické lyceum | 1 | 41 |
| Telekomunikace | 1 | 34 |
| Textilní výtvarnictví | 1 | bez zkoušky |
| Veterinářství | 1 | 40 |
| Zahradnictví | 1 | 26 |
| Zdravotnické lyceum | 1 | 57 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Pardubice Kam se dostanu s mými body?
Obory s maturitou v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – obory s maturitou v Pardubickém kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 21 bodů (Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Polička, s.r.o.) po 57 bodů (Střední zdravotnická škola Pardubice). U poloviny oborů stačilo nejvýš 32 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Pardubickém kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: SPŠ elektrotechnická a VOŠ, Pardubice (Elektrotechnika) – 57 bodů, 3,2 přihlášky na místo; Střední zdravotnická škola Pardubice (Zdravotnické lyceum) – 57 bodů, 3,8 přihlášky na místo; AGYS - Anglické gymnázium a Střední odborná škola, s.r.o., Pardubice (Ekonomické lyceum) – 53 bodů, 2,7 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – obory s maturitou v Pardubickém kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 48 oborů s 491 místy, nejvíc míst: Střední škola technická Svitavy (29 míst); Střední škola technická Svitavy (26 míst); Střední škola technická a sociální Králíky (25 míst).
Kolik škol nabízí obory s maturitou v Pardubickém kraji?
Obory s maturitou v Pardubickém kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 47 škol s 3 778 místy. Soukromé nebo církevní jsou 10 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na obory s maturitou přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 105 oborů, 9 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.