Odborný obor s maturitou · 26-41-M/01

Elektrotechnika – SPŠ elektrotechnická a VOŠ

Obor Elektrotechnika na škole SPŠ elektrotechnická a VOŠ: v roce 2026 81 přihlášek na 25 míst, přijato 24. Nejnižší výsledek přijatého byl 57 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
3,2
81 přihlášek, 25 míst
Přijato v 1. kole
24
30 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
57ze 100
těžké
Průměr přijatých
72bodů
82. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Elektrotechnika – IT systémy

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 57, v průměru 72, nejvíc 87 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 5,1 5,1 Přihlášek na místo 2025: 4,0 4,0 Přihlášek na místo 2026: 3,2 3,2 Průměr přijatých 2024: 77,7 Průměr přijatých 2025: 69,1 Průměr přijatých 2026: 71,5 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 64 64 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 54 54 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 57 57
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 57 71,5 25 81 3,2 62,4 63,9
2025 54 69,1 25 99 4,0 62,5 70,1
2024 64 77,7 25 127 5,1 64,9 68,2

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 25 81 41 24 57 72 62.
2025, 1. kolo 25 99 45 25 54 69 63.
2024, 1. kolo 25 127 49 25 64 78 65.

Nepřijati v 1. kole 2026: 33 přijato na školu s vyšší prioritou, 18 pro nedostatek míst, 5 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
1 / 8
85–89
7 / 15
80–84
12 / 19
75–79
11 / 15
70–74
10 / 14
65–69
10 / 21
60–64
12 / 20
55–59
8 / 14
50–54
3 / 18
45–49
1 / 11
40–44
0 / 8
35–39
0 / 11

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Elektrotechnika – Průmyslová automatizace

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 49, v průměru 71, nejvíc 91 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 3,2 3,2 Přihlášek na místo 2025: 4,1 4,1 Přihlášek na místo 2026: 2,6 2,6 Průměr přijatých 2024: 75,7 Průměr přijatých 2025: 72,7 Průměr přijatých 2026: 70,7 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 59 59 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 60 60 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 49 49
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 49 70,7 25 64 2,6 49,1 75,8
2025 60 72,7 25 103 4,1 72,2 70,3
2024 59 75,7 25 79 3,2 57,8 69

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 25 64 29 24 49 71 49.
2025, 1. kolo 25 103 44 25 60 73 72.
2024, 1. kolo 25 79 32 25 59 76 58.

Nepřijati v 1. kole 2026: 31 přijato na školu s vyšší prioritou, 8 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
1 / 8
85–89
7 / 15
80–84
12 / 19
75–79
11 / 15
70–74
10 / 14
65–69
10 / 21
60–64
12 / 20
55–59
8 / 14
50–54
3 / 18
45–49
1 / 11
40–44
0 / 8
35–39
0 / 11

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Elektrotechnika – Řídicí systémy

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 53, v průměru 72, nejvíc 85 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 3,2 3,2 Přihlášek na místo 2025: 3,0 3,0 Přihlášek na místo 2026: 3,6 3,6 Průměr přijatých 2024: 69,3 Průměr přijatých 2025: 59,4 Průměr přijatých 2026: 71,7 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 45 45 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 40 40 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 53 53
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 53 71,7 25 89 3,6 55,8 77,3
2025 40 59,4 25 74 3,0 37,4 70,9
2024 45 69,3 25 81 3,2 37,1 70,3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 25 89 30 24 53 72 56.
2025, 1. kolo 25 74 23 25 40 59 37.
2024, 1. kolo 25 81 18 25 45 69 37.

Nepřijati v 1. kole 2026: 55 přijato na školu s vyšší prioritou, 9 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
1 / 8
85–89
7 / 15
80–84
12 / 19
75–79
11 / 15
70–74
10 / 14
65–69
10 / 21
60–64
12 / 20
55–59
8 / 14
50–54
3 / 18
45–49
1 / 11
40–44
0 / 8
35–39
0 / 11

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Střední průmyslová škola Chrudim – Elektrotechnika21
  2. Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová – Elektrotechnika14
  3. SPŠ, SOŠ a SOU – Elektrotechnika12
  4. Střední průmyslová škola stavební Pardubice – Stavebnictví12
  5. Obchodní akademie a JŠ s právem SJZ – Obchodní akademie11
  6. Gymnázium, Pardubice, Mozartova 449 – Gymnázium9
  7. SPŠ, SOŠ a SOU – Informační technologie7
  8. Střední škola automobilní Holice – Autotronik7
  9. Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083 – Gymnázium6
  10. SOŠ a SOU obchodu a služeb – Informační technologie6

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.