Odborný obor s maturitou · 23-45-L/01

Mechanik seřizovač – Střední škola technická Svitavy

Obor Mechanik seřizovač na škole Střední škola technická Svitavy: v roce 2024 16 přihlášek na 32 míst, přijato 4.

Přihlášek na místo
0,5
16 přihlášek, 32 míst
Přijato v 1. kole
4
25 % přihlášek

Přijímačky z 9. třídy

Mechanik seřizovač – 23-56-H/01

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, SOU technické (maturitní obory))

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 nový test od 2024 Průměrný percentil uchazečů 2017: 35,2 35,2 Průměrný percentil uchazečů 2018: 33,1 33,1 Průměrný percentil uchazečů 2019: 34,7 34,7 Průměrný percentil uchazečů 2020: 38,7 38,7 Průměrný percentil uchazečů 2022: 32 32 Průměrný percentil uchazečů 2023: 33,3 33,3 Průměrný percentil uchazečů 2024: 35 35
  • Průměrný percentil uchazečů

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „SOU technické (maturitní obory)“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2024 – – 32 16 0,5 – 35
2023 starý test – – – – – – 33,3
2022 starý test – – – – – – 32
2020 starý test – – – – – – 38,7
2019 starý test – – – – – – 34,7
2018 starý test – – – – – – 33,1
2017 starý test – – – – – – 35,2

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 32 16 3 4 – – –
2024, 2. kolo 28 4 2 2 – – –

Nepřijati v 1. kole 2024: 7 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 5 nesplnili podmínky.

Přijímačky z 9. třídy

Mechanik seřizovač – 23-56-H/01 Obráběč kovů

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 26, v průměru 41, nejvíc 53 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2025: 0,7 0,7 Přihlášek na místo 2026: 0,8 0,8 Průměr přijatých 2025: 38,4 Průměr přijatých 2026: 40,6 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 25 25 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 26 26
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, SOU technické (maturitní obory))

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 11,2 Percentil posledního přijatého 2026: 12,1 Průměrný percentil uchazečů 2017: 35,2 35,2 Průměrný percentil uchazečů 2018: 33,1 33,1 Průměrný percentil uchazečů 2019: 34,7 34,7 Průměrný percentil uchazečů 2020: 38,7 38,7 Průměrný percentil uchazečů 2022: 32 32 Průměrný percentil uchazečů 2023: 33,3 33,3 Průměrný percentil uchazečů 2025: 37 37 Průměrný percentil uchazečů 2026: 43,5 43,5
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „SOU technické (maturitní obory)“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 26 40,6 32 24 0,8 12,1 43,5
2025 25 38,4 32 23 0,7 11,2 37
2023 starý test – – – – – – 33,3
2022 starý test – – – – – – 32
2020 starý test – – – – – – 38,7
2019 starý test – – – – – – 34,7
2018 starý test – – – – – – 33,1
2017 starý test – – – – – – 35,2

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 32 24 7 6 26 41 12.
2026, 2. kolo 26 1 1 0 – – –
2025, 1. kolo 32 23 8 11 25 38 11.
2025, 2. kolo 20 2 1 1 – – –

Nepřijati v 1. kole 2026: 17 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 1 nesplnili podmínky.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová – Elektrikář5
  2. Střední škola zahradnická a technická Litomyšl – Mechanizace a služby4
  3. Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová – Mechanik elektrotechnik3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.