Obory · přijímačky 2026
Obory s maturitou ve Zlínském kraji
Obory s maturitou ve Zlínském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 49 škol – dohromady 140 oborů s 4 354 místy.
- Škol
- 49
- 140 oborů · 4 354 míst
- Stačilo bodů – medián
- 29ze 100
- od 10 do 59
- Přihlášek na místo
- 2,4
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 635
- u 58 oborů
Na přijetí stačilo od 10 bodů (Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín) po 59 bodů (Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž); u poloviny oborů stačilo nejvýš 29 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 22 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 2,4 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 58 oborů (635 míst). Soukromé nebo církevní: 14 z 49 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 35 z 49 škol.
Školy a obory ve Zlínském kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tauferova střední odborná škola veterinární KroměřížVeterinářství · Kroměříž · internát | 90 | 3,2 | 59 | těžké | 96 | – |
| OA , VOŠ a Jazyková škola s právem SJZInformační technologie · Uherské Hradiště · internát | 30 | 2,7 | 56 | těžké | 97 | – |
| Střední průmyslová škola ZlínStavebnictví · Zlín · Architektura pozemních staveb | 30 | 3,3 | 56 | těžké | 58 | – |
| Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíStavebnictví · Valašské Meziříčí · Stavebnictví, zaměření Pozemní stavitelství a architektura · internát | 28 | 5,2 | 55 | těžké | 54 | – |
| Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborná škola ekonomická ZlínEkonomické lyceum · Zlín · internát | 30 | 3,7 | 51 | těžké | 65 | – |
| Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíStavebnictví · Valašské Meziříčí · Stavebnictví, zaměření Pozemní stavitelství a design interiéru · internát | 16 | 6,4 | 49 | mírný převis | 54 | – |
| SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠZdravotnické lyceum · Uherské Hradiště · internát | 29 | 3,7 | 49 | mírný převis | 36 | – |
| Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíStavebnictví · Valašské Meziříčí · Stavebnictví, zaměření Pozemní stavitelství · internát | 12 | 5,3 | 47 | mírný převis | 54 | – |
| Střední průmyslová škola ZlínElektrotechnika · Zlín · Informační technika | 30 | 3,0 | 46 | mírný převis | 58 | – |
| Církevní střední škola pedagogická a sociální BojkovicePředškolní a mimoškolní pedagogika · Bojkovice · DENNI · internát | 30 | 3,4 | 45 | mírný převis | 93 | – |
| Střední průmyslová škola ZlínStavebnictví · Zlín · Pozemní stavitelství | 60 | 2,5 | 45 | mírný převis | 58 | – |
| Střední škola letecká s.r.o.Letecký mechanik · Kunovice · internát | 30 | 3,0 | 45 | mírný převis | 91 | – |
| Vyšší polic.škola a Střed.polic.škola MVBezpečnostně právní činnost · Holešov · internát | 120 | 3,6 | 44 | mírný převis | 100 | – |
| OA , VOŠ a Jazyková škola s právem SJZObchodní akademie · Uherské Hradiště · internát | 90 | 3,2 | 43 | mírný převis | 97 | – |
| Obchodní akademie KroměřížEkonomické lyceum · Kroměříž | 30 | 3,5 | 43 | mírný převis | 65 | – |
| Střední průmyslová škola OtrokoviceMechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení · Otrokovice · internát | 24 | 3,9 | 43 | mírný převis | 44 | – |
| SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠTechnické lyceum · Uherské Hradiště · internát | 29 | 2,5 | 42 | mírný převis | 36 | 7 |
| Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborná škola ekonomická ZlínObchodní akademie · Zlín · internát | 120 | 3,1 | 41 | mírný převis | 65 | – |
| Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Valašské MeziříčíObchodní akademie · Valašské Meziříčí | 60 | 3,3 | 41 | mírný převis | 66 | – |
| Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o.Ekonomika a podnikání · Zlín · Sportovní akademie (zaměření Trenérství) · internát | 25 | 5,0 | 41 | mírný převis | 45 | – |
| VOŠ pedagog. a soc. a SPgŠ KroměřížPředškolní a mimoškolní pedagogika · Kroměříž · internát | 64 | 2,9 | 41 | mírný převis | 100 | – |
| Střední odborná škola a Gymnázium Staré MěstoEkonomika a podnikání · Staré Město · Sportovní management · internát | 28 | 4,9 | 40 | mírný převis | 8 | – |
| Střední odborná škola ochrany osob a majetku s.r.o.Bezpečnostně právní činnost · Zlín · Ostrava - Bezpečnostně právní činnost · internát | 30 | 4,3 | 40 | mírný převis | 64 | – |
| Integrovaná střední škola Valašské MeziříčíMechanik elektrotechnik · Valašské Meziříčí · Elektrikář · internát | 20 | 3,2 | 39 | mírný převis | 4 | – |
| Střední odborná škola ochrany osob a majetku s.r.o.Bezpečnostně právní činnost · Zlín · Karviná - Bezpečnostně právní činnost · internát | 30 | 4,1 | 39 | mírný převis | 64 | – |
| Střední průmyslová škola ZlínElektrotechnika · Zlín · Robotika | 30 | 2,9 | 39 | mírný převis | 58 | – |
| SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠElektrotechnika · Uherské Hradiště · internát | 29 | 3,4 | 39 | mírný převis | 36 | – |
| Obchodní akademie KroměřížInformační technologie · Kroměříž | 30 | 3,1 | 37 | mírný převis | 65 | – |
| Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Valašské MeziříčíEkonomické lyceum · Valašské Meziříčí | 30 | 4,2 | 37 | mírný převis | 66 | – |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínMechanik elektrotechnik · Zlín · Elektromechanik pro zařízení a přístroje (možnost získat výuční list ve 3. r.) · internát | 27 | 4,7 | 37 | mírný převis | 24 | – |
| Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíTechnická zařízení budov · Valašské Meziříčí · internát | 28 | 3,1 | 37 | mírný převis | 54 | – |
| Střední průmyslová škola strojnická VsetínTechnické lyceum · Vsetín · internát | 30 | 1,6 | 37 | mírný převis | 61 | 8 |
| Střední odborná škola ochrany osob a majetku s.r.o.Bezpečnostně právní činnost · Zlín · Zlín - Bezpečnostně právní činnost · internát | 44 | 2,7 | 36 | mírný převis | 64 | – |
| SŠ informatiky,elektrotechniky a řemeselTechnické lyceum · Rožnov pod Radhoštěm · internát | 28 | 1,2 | 36 | mírný převis | 38 | 10 |
| MESIT střední školaMechanik elektrotechnik · Uherské Hradiště | 15 | 4,7 | 35 | mírný převis | 97 | – |
| ORBIS, Mateřská škola, Základní škola a Střední škola, s.r.o.Informační technologie · Zlín | 20 | 1,1 | 35 | mírný převis | ≈ podprůměr | 15 |
| Střední průmyslová škola ZlínTechnické lyceum · Zlín | 59 | 2,7 | 35 | mírný převis | 58 | 14 |
| Střední škola pedagogická a sociální Zlín, s.r.o.Předškolní a mimoškolní pedagogika · Zlín · internát | 28 | 4,3 | 35 | mírný převis | 70 | – |
| Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o.Ekonomika a podnikání · Zlín · Učíme se podnikat · internát | 50 | 4,4 | 35 | mírný převis | 45 | – |
| Academic School, Gymnázium, SOŠ, ZŠ a MŠ, s.r.o.Informační technologie · Uherské Hradiště · Vývoj cloudových aplikací a správa firemních systémů · internát | 15 | 2,5 | 34 | volné | 59 | – |
| MESIT střední školaMechanik strojů a zařízení · Uherské Hradiště | 15 | 1,8 | 33 | volné | 97 | 6 |
| ORBIS, Mateřská škola, Základní škola a Střední škola, s.r.o.Ekonomika a podnikání · Zlín | 19 | 2,3 | 33 | volné | ≈ podprůměr | 3 |
| Střední průmyslová škola OtrokovicePřírodovědné lyceum · Otrokovice · internát | 24 | 2,8 | 33 | volné | 44 | 8 |
| Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická ZlínPraktická sestra · Zlín | 81 | 2,9 | 32 | volné | 47 | – |
| SŠ informatiky,elektrotechniky a řemeselMechanik elektrotechnik · Rožnov pod Radhoštěm · Elektrikář 26-51-H/01 · internát | 28 | 2,7 | 32 | volné | 38 | – |
| Střední odborná škola a Gymnázium Staré MěstoStavebnictví · Staré Město · internát | 30 | 2,5 | 31 | volné | 8 | – |
| SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠPraktická sestra · Uherské Hradiště · internát | 58 | 3,1 | 31 | volné | 36 | – |
| Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Valašské MeziříčíInformační technologie · Valašské Meziříčí | 30 | 2,8 | 30 | volné | 66 | – |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínInformační technologie · Zlín · Kyberbezpečnost a počítačové sítě · internát | 15 | 3,9 | 30 | volné | 24 | – |
| Obchodní akademie KroměřížObchodní akademie · Kroměříž | 30 | 3,8 | 29 | volné | 65 | – |
| Střední průmyslová škola OtrokoviceProvoz a ekonomika dopravy · Otrokovice · internát | 23 | 2,1 | 29 | volné | 44 | – |
| Střední průmyslová škola ZlínStrojírenství · Zlín · 3D technologie | 60 | 2,2 | 29 | volné | 58 | 4 |
| Střední škola AXIS Zlín s.r.o.Lyceum (režim pokusného ověřování) · Zlín · Lyceum · internát | 24 | 0,9 | 29 | volné | 36 | 18 |
| Střední průmyslová škola strojnická VsetínStrojírenství · Vsetín · Výpočetní technika · internát | 60 | 1,9 | 28 | volné | 61 | 10 |
| Střední škola služeb s.r.o.Kosmetické služby · Uherské Hradiště · Kosmetička | 20 | 4,0 | 28 | volné | 31 | – |
| Masarykovo gymnázium, SZdrŠ a VOŠ zdr.Praktická sestra · Vsetín | 60 | 2,4 | 27 | volné | ≈ nadprůměr | – |
| Střední odborná škola a Gymnázium Staré MěstoAgropodnikání · Staré Město · Precizní zemědělství · internát | 22 | 1,2 | 27 | volné | 8 | 15 |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodSociální činnost · Uherský Brod · internát | 25 | 2,8 | 27 | volné | 76 | – |
| Střední odborná škola LuhačoviceEkonomika a podnikání · Luhačovice · Management a marketingové komunikace · internát | 28 | 3,7 | 26 | volné | 75 | – |
| SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠStrojírenství · Uherské Hradiště · internát | 29 | 2,8 | 26 | volné | 36 | – |
| Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Valašské MeziříčíVeřejnosprávní činnost · Valašské Meziříčí | 30 | 3,6 | 25 | volné | 66 | – |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínTechnické lyceum · Zlín · Design a technologie výrobků · internát | 15 | 2,7 | 24 | volné | 24 | 10 |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský BrodInformační technologie · Uherský Brod · automatizace a robotika · internát | 20 | 1,1 | 24 | volné | 45 | 12 |
| Střední škola Kostka s.r.o.Pedagogické lyceum · Vsetín · internát | 66 | 2,2 | 24 | volné | 55 | 8 |
| Střední škola gastronomie a obchodu ZlínGastronomie · Zlín · Gastronomie s hotelovým provozem | 30 | 2,7 | 24 | volné | ≈ podprůměr | – |
| Střední škola hotelová a služeb KroměřížHotelnictví · Kroměříž · ŠVP hotelnictví a rekreologie · internát | 15 | 3,3 | 24 | volné | 12 | 3 |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodStrojírenství · Uherský Brod · internát | 50 | 1,0 | 23 | volné | 76 | 4 |
| Střední průmyslová škola strojnická VsetínEkonomika a podnikání · Vsetín · Management kvality · internát | 30 | 3,2 | 23 | volné | 61 | 1 |
| Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická KroměřížPraktická sestra · Kroměříž · internát | 60 | 2,2 | 23 | volné | ≈ podprůměr | – |
| Střední škola oděvní a služeb VizoviceKosmetické služby · Vizovice · internát | 30 | 4,1 | 23 | volné | 13 | – |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodMechanik elektrotechnik · Uherský Brod · internát | 30 | 2,7 | 22 | volné | 76 | – |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínInformační technologie · Zlín · Robotika a programování · internát | 30 | 2,9 | 22 | volné | 24 | – |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínReprodukční grafik pro média · Zlín · Reprodukční grafik (možnost získat výuční list ve 3. r.) · internát | 28 | 2,8 | 22 | volné | 24 | – |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické KroměřížAutotronik · Kroměříž · 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel · internát | 24 | 2,7 | 22 | volné | 10 | – |
| Střední škola AXIS Zlín s.r.o.Informační technologie · Zlín · internát | 24 | 1,4 | 22 | volné | 36 | 11 |
| SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠHotelnictví · Uherské Hradiště · internát | 58 | 3,4 | 22 | volné | 36 | – |
| Střední odborné učiliště Uherský BrodChovatelství · Uherský Brod · internát | 30 | 2,1 | 21 | volné | 75 | – |
| Střední škola Kostka s.r.o.Ekonomika a podnikání · Vsetín · internát | 58 | 2,4 | 21 | volné | 55 | 16 |
| Střední škola Kostka s.r.o.Předškolní a mimoškolní pedagogika · Vsetín · internát | 33 | 1,8 | 21 | volné | 55 | 6 |
| Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod HostýnemNábytkářská a dřevařská výroba · Bystřice pod Hostýnem · Výroba a tvorba nábytku pomocí CNC technologii · internát | 16 | 2,1 | 21 | volné | 31 | 1 |
| Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov pod RadhoštěmEkologie a životní prostředí · Rožnov pod Radhoštěm · internát | 30 | 2,1 | 21 | volné | ≈ podprůměr | 15 |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické KroměřížMechanik elektrotechnik · Kroměříž · 26-51-H/01 Elektrikář · internát | 30 | 2,0 | 20 | volné | 10 | 3 |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické KroměřížMechanik seřizovač · Kroměříž · 23-56-H/01 Obráběč kovů · internát | 30 | 0,9 | 20 | volné | 10 | 10 |
| Střední škola oděvní a služeb VizoviceFotograf · Vizovice · Fotograf se zaměřením na multimédia · internát | 24 | 1,9 | 20 | volné | 13 | – |
| Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov pod RadhoštěmAgropodnikání · Rožnov pod Radhoštěm · internát | 30 | 2,0 | 20 | volné | ≈ podprůměr | 10 |
| Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola SlavičínInformační technologie · Slavičín | 24 | 1,8 | 19 | volné | 2 | 7 |
| Integrovaná střední škola Valašské MeziříčíPřírodovědné lyceum · Valašské Meziříčí · internát | 30 | 1,2 | 19 | volné | 4 | 15 |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínAutotronik · Vsetín | 30 | 1,9 | 19 | volné | 4 | – |
| Střední odborné učiliště Valašské KloboukyVeřejnosprávní činnost · Valašské Klobouky · internát | 30 | 1,0 | 19 | volné | ≈ nadprůměr | 12 |
| Střední škola hotelová a služeb KroměřížMasér sportovní a rekondiční · Kroměříž · internát | 30 | 1,8 | 19 | volné | 12 | 11 |
| Střední škola pedagogická a sociální Zlín, s.r.o.Sociální činnost · Zlín · internát | 17 | 1,4 | 19 | volné | 70 | 7 |
| Integrovaná střední škola Valašské MeziříčíMechanik strojů a zařízení · Valašské Meziříčí · Strojní mechanik · internát | 10 | 2,3 | 18 | volné | 4 | – |
| Střední průmyslová škola OtrokoviceAplikovaná chemie · Otrokovice · internát | 30 | 2,0 | 18 | volné | 44 | – |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodVeřejnosprávní činnost · Uherský Brod · internát | 25 | 3,0 | 18 | volné | 76 | – |
| Střední škola hotelová a služeb KroměřížHotelnictví · Kroměříž · ŠVP hotelnictví a cestovní ruch · internát | 45 | 2,6 | 18 | volné | 12 | 14 |
| SŠ informatiky,elektrotechniky a řemeselInformační technologie · Rožnov pod Radhoštěm · Moderní informační technologie · internát | 58 | 1,7 | 18 | volné | 38 | – |
| VOŠ potrav. a SPŠ mlékár. KroměřížAnalýza potravin · Kroměříž · Chemická, mikrobiální a senzorická analýza potravin · internát | 30 | 1,8 | 18 | volné | 34 | 16 |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodInformační technologie · Uherský Brod · internát | 30 | 2,0 | 17 | volné | 76 | – |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínMechanik seřizovač · Zlín · Obráběč kovů (možnost získat výuční list ve 3. r.) · internát | 60 | 1,0 | 17 | volné | 24 | 6 |
| Střední odborná škola LuhačoviceInformační služby · Luhačovice · Specialista v oblasti knižní kultury · internát | 24 | 1,4 | 16 | volné | 75 | 3 |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský BrodTechnik – puškař · Uherský Brod · (L0+H Puškař) · internát | 48 | 1,4 | 16 | volné | 45 | 10 |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínGastronomie · Vsetín | 12 | 1,8 | 15 | volné | 4 | 5 |
| Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická KroměřížSociální činnost · Kroměříž · internát | 30 | 1,7 | 14 | volné | ≈ podprůměr | 10 |
| SŠ cest. ruchu a JŠ s právem SJZ, s.r.o.Cestovní ruch · Rožnov pod Radhoštěm · Management a turismus · internát | 60 | 1,0 | 12 | volné | 36 | – |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínMechanik seřizovač · Vsetín | 20 | 1,3 | 10 | volné | 4 | 6 |
| Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola SlavičínMechanik seřizovač · Slavičín | 24 | 0,8 | – | 2 | 8 | |
| Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o.Ekonomika a podnikání · Kunovice · Ekonomika a bezpečnost podniku | 50 | 0,1 | – | 33 | 45 | |
| Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o.Ekonomika a podnikání · Kunovice · Komerční právo | 50 | 0,0 | – | 33 | 45 | |
| Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o.Ekonomika a podnikání · Kunovice · Podnikání v kynologii | 30 | 0,1 | – | 33 | 25 | |
| Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o.Informační technologie · Kunovice · Informatika a kyberbezpečnost | 40 | 0,1 | – | 33 | 35 | |
| Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o.Informační technologie · Kunovice | 40 | 0,2 | – | 33 | 35 | |
| Střední odborná škola LuhačoviceInformační služby · Luhačovice · Specialista informačních procesů · internát | 12 | 0,9 | – | 75 | 4 | |
| Střední odborná škola LuhačoviceUměleckořemeslné zpracování dřeva · Luhačovice · Design a zpracování dřeva · internát | 11 | 1,4 | bez zkoušky | 75 | 3 | |
| Střední odborná škola LuhačoviceUměleckořemeslné zpracování kamene a keramiky · Luhačovice · Design a tvorba keramiky · internát | 10 | 1,6 | bez zkoušky | 75 | 3 | |
| Střední odborná škola LuhačoviceUměleckořemeslné zpracování kovů · Luhačovice · Design a zpracování kovů · internát | 8 | 1,4 | bez zkoušky | 75 | 2 | |
| Střední odborná škola a Gymnázium Staré MěstoMechanik seřizovač · Staré Město · internát | 23 | 0,3 | – | 8 | 18 | |
| Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské HradištěGrafický design · Uherské Hradiště · internát | 10 | 4,8 | bez zkoušky | 88 | – | |
| Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské HradištěKamenosochařství · Uherské Hradiště · internát | 5 | 2,2 | bez zkoušky | 88 | – | |
| Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské HradištěModelářství a návrhářství obuvi a módních doplňků · Uherské Hradiště · internát | 6 | 2,0 | bez zkoušky | 88 | – | |
| Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské HradištěModelářství a návrhářství oděvů · Uherské Hradiště · internát | 7 | 2,0 | bez zkoušky | 88 | – | |
| Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské HradištěMultimediální tvorba · Uherské Hradiště · internát | 14 | 2,2 | bez zkoušky | 88 | – | |
| Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské HradištěPrůmyslový design · Uherské Hradiště · internát | 10 | 0,9 | bez zkoušky | 88 | 3 | |
| Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské HradištěUžitá fotografie a média · Uherské Hradiště · internát | 5 | 2,4 | bez zkoušky | 88 | – | |
| Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské HradištěUžitá malba · Uherské Hradiště · internát | 10 | 2,7 | bez zkoušky | 88 | – | |
| Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské HradištěVýtvarné zpracování keramiky a porcelánu · Uherské Hradiště · internát | 6 | 3,3 | bez zkoušky | 88 | – | |
| Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské MeziříčíPrůmyslový design · Valašské Meziříčí · Produktový design | 24 | 1,3 | bez zkoušky | 42 | – | |
| Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské MeziříčíUměleckořemeslné zpracování skla · Valašské Meziříčí · Sklář - výrobce a zušlechťovatel skla | 15 | 0,7 | bez zkoušky | 42 | 9 | |
| Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské MeziříčíUžitá malba · Valašské Meziříčí · Volná malba | 24 | 1,3 | bez zkoušky | 42 | 6 | |
| Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské MeziříčíVýtvarné zpracování skla a světelných objektů · Valašské Meziříčí · Design skla | 10 | 0,9 | bez zkoušky | 42 | 7 | |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský BrodMechanik seřizovač · Uherský Brod · Programátor CNC strojů (L0+H Obráběč kovů) · internát | 6 | 1,8 | – | 45 | 5 | |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský BrodUměleckořemeslné zpracování kovů · Uherský Brod · práce rytecké · internát | 10 | 0,9 | bez zkoušky | 45 | 6 | |
| Střední škola film., mult. a poč. tech.Multimediální tvorba · Zlín · Mediální tvorba | 15 | 2,9 | bez zkoušky | 97 | – | |
| Střední škola film., mult. a poč. tech.Multimediální tvorba · Zlín · Multimédia a digitální design | 19 | 2,2 | bez zkoušky | 97 | – | |
| Střední škola film., mult. a poč. tech.Multimediální tvorba · Zlín · Vývoj počítačových her a multimediálních aplikací | 20 | 1,3 | bez zkoušky | 97 | – | |
| Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod HostýnemDesign interiéru · Bystřice pod Hostýnem · Design interiéru a nábytku · internát | 18 | 1,9 | bez zkoušky | 31 | – | |
| Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod HostýnemUměleckořemeslné zpracování dřeva · Bystřice pod Hostýnem · práce truhlářské · internát | 24 | 1,4 | bez zkoušky | 31 | 4 | |
| SŠ cest. ruchu a JŠ s právem SJZ, s.r.o.Cestovní ruch · Rožnov pod Radhoštěm · Zážitkový turismus · internát | 25 | 0,7 | – | 36 | – | |
| SŠ cest. ruchu a JŠ s právem SJZ, s.r.o.Cestovní ruch · Rožnov pod Radhoštěm · Turismus a hotelnictví · internát | 25 | 0,7 | – | 36 | – | |
| SŠ cest. ruchu a JŠ s právem SJZ, s.r.o.Cestovní ruch · Rožnov pod Radhoštěm · Turismus a moderní informační technologie · internát | 25 | 0,1 | – | 36 | – | |
| VOŠ potrav. a SPŠ mlékár. KroměřížTechnologie potravin · Kroměříž · internát | 30 | 0,4 | – | 34 | 22 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek ve Zlínském kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Informační technologie | 12 | 27 |
| Ekonomika a podnikání | 7 | 33 |
| Mechanik elektrotechnik | 6 | 33,5 |
| Mechanik seřizovač | 6 | 17 |
| Stavebnictví | 3 | 48 |
| Technické lyceum | 5 | 36 |
| Bezpečnostně právní činnost | 2 | 39,5 |
| Cestovní ruch | 1 | 12 |
| Multimediální tvorba | 2 | bez zkoušky |
| Obchodní akademie | 4 | 41 |
| Praktická sestra | 4 | 29 |
| Předškolní a mimoškolní pedagogika | 4 | 38 |
| Strojírenství | 4 | 27 |
| Ekonomické lyceum | 3 | 43 |
| Elektrotechnika | 2 | 39 |
| Hotelnictví | 2 | 22 |
| Sociální činnost | 3 | 19 |
| Veřejnosprávní činnost | 3 | 19 |
| Agropodnikání | 2 | 23,5 |
| Autotronik | 2 | 20,5 |
| Gastronomie | 2 | 19,5 |
| Informační služby | 1 | 16 |
| Kosmetické služby | 2 | 25,5 |
| Mechanik strojů a zařízení | 2 | 25,5 |
| Průmyslový design | 2 | bez zkoušky |
| Přírodovědné lyceum | 2 | 26 |
| Uměleckořemeslné zpracování dřeva | 2 | bez zkoušky |
| Uměleckořemeslné zpracování kovů | 2 | bez zkoušky |
| Užitá malba | 2 | bez zkoušky |
| Analýza potravin | 1 | 18 |
| Aplikovaná chemie | 1 | 18 |
| Chovatelství | 1 | 21 |
| Design interiéru | 1 | bez zkoušky |
| Ekologie a životní prostředí | 1 | 21 |
| Fotograf | 1 | 20 |
| Grafický design | 1 | bez zkoušky |
| Kamenosochařství | 1 | bez zkoušky |
| Letecký mechanik | 1 | 45 |
| Lyceum (režim pokusného ověřování) | 1 | 29 |
| Masér sportovní a rekondiční | 1 | 19 |
| Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení | 1 | 43 |
| Modelářství a návrhářství obuvi a módních doplňků | 1 | bez zkoušky |
| Modelářství a návrhářství oděvů | 1 | bez zkoušky |
| Nábytkářská a dřevařská výroba | 1 | 21 |
| Pedagogické lyceum | 1 | 24 |
| Provoz a ekonomika dopravy | 1 | 29 |
| Reprodukční grafik pro média | 1 | 22 |
| Technická zařízení budov | 1 | 37 |
| Technik – puškař | 1 | 16 |
| Technologie potravin | 1 | bez zkoušky |
| Uměleckořemeslné zpracování kamene a keramiky | 1 | bez zkoušky |
| Uměleckořemeslné zpracování skla | 1 | bez zkoušky |
| Užitá fotografie a média | 1 | bez zkoušky |
| Veterinářství | 1 | 59 |
| Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu | 1 | bez zkoušky |
| Výtvarné zpracování skla a světelných objektů | 1 | bez zkoušky |
| Zdravotnické lyceum | 1 | 49 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Zlín Kam se dostanu s mými body?
Obory s maturitou v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – obory s maturitou ve Zlínském kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 10 bodů (Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín) po 59 bodů (Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž). U poloviny oborů stačilo nejvýš 29 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je ve Zlínském kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž (Veterinářství) – 59 bodů, 3,2 přihlášky na místo; OA , VOŠ a Jazyková škola s právem SJZ, Uherské Hradiště (Informační technologie) – 56 bodů, 2,7 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola Zlín (Stavebnictví) – 56 bodů, 3,3 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – obory s maturitou ve Zlínském kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 58 oborů s 635 místy, nejvíc míst: Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o., Kunovice (45 míst); Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o., Kunovice (45 míst); Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o., Kunovice (35 míst).
Kolik škol nabízí obory s maturitou ve Zlínském kraji?
Obory s maturitou ve Zlínském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 49 škol s 4 354 místy. Soukromé nebo církevní jsou 14 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na obory s maturitou přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 118 oborů, 22 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.