Žebříček · okres Příbram · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Příbram
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 MATEŘSKÁ ŠKOLA HAPPY FLOWERS s. r. o. 27 dětí · 263 01 Dobříš | 10098–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 7,9lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Mateřská škola Svaté Pole 24 dětí · 263 01 Svaté Pole | 9896–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,0lepší než 94 % | 6,0lepší než 92 % | 89 %lepší než 67 % |
| 2 Mateřská škola Sluníčko Lhota u Příbramě 26 dětí · 261 01 Lhota u Příbramě | 9895–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,2lepší než 92 % | 87 %lepší než 60 % |
| 4 Mateřská škola Bohutín, Vysoká Pec 141, okr. Příbram 50 dětí · 262 41 Bohutín | 9793–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,7lepší než 81 % | 8,3lepší než 80 % | 100 %lepší než 96 % |
| 4 Mateřská škola Čenkov 33 dětí · 262 23 Čenkov | 9787–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 94 %lepší než 82 % |
| 6 Mateřská škola Vranovice 26 dětí · 262 42 Vranovice | 9388–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 70 %lepší než 18 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Věšín 27 dětí · 262 43 Věšín | 9388–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 68 %lepší než 14 % |
| 8 Základní škola a Mateřská škola Dublovice 50 dětí · 262 51 Dublovice | 8874–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,7lepší než 81 % | 10,0lepší než 46 % | 100 %lepší než 96 % |
| 8 Základní škola a mateřská škola Chraštice 58 dětí · 262 72 Chraštice | 8874–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 8,6lepší než 76 % | 94 %lepší než 80 % |
| 10 Mateřská škola Petrovice 31 dětí · 262 55 Petrovice | 8780–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 7,8lepší než 92 % | 55 %lepší než 5 % |
| 11 All Stars School - mateřská škola a základní škola, s.r.o. 36 dětí · 261 01 Příbram | 8271–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 7,8lepší než 92 % | 63 %lepší než 10 % |
| 12 Mateřská škola Třebsko 36 dětí · 262 42 Třebsko | 7353–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 64 %lepší než 12 % |
| 13 Alternativní mateřská škola 40 dětí · 261 01 Příbram | 6942–88 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,5lepší než 31 % | 100 %lepší než 96 % |
| 14 Mateřská škola Pohádka 78 dětí · 261 01 Příbram | 6850–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,2lepší než 65 % | 74 %lepší než 26 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola Hvožďany 35 dětí · 262 44 Hvožďany | 6841–88 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 10,0lepší než 48 % | 73 %lepší než 23 % |
| 16 Základní škola a Mateřská škola Krásná Hora n. Vlt. 39 dětí · 262 56 Krásná Hora nad Vltavou | 6737–89 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 10,3lepší než 39 % | 89 %lepší než 66 % |
| 17 2. mateřská škola Březnice 59 dětí · 262 72 Březnice | 6540–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,7lepší než 55 % | 9,8lepší než 50 % | 81 %lepší než 43 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola Pičín 42 dětí · 262 25 Pičín | 6234–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 98 %lepší než 89 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola Suchodol 37 dětí · 261 01 Suchodol | 6243–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 12,3lepší než 6 % | 97 %lepší než 89 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola Jince 94 dětí · 262 23 Jince | 5940–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,8lepší než 65 % | 10,4lepší než 35 % | 78 %lepší než 35 % |
| 21 2. mateřská škola Dobříš 112 dětí · 263 01 Dobříš | 5537–72 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,4lepší než 24 % | 10,1lepší než 43 % | 93 %lepší než 79 % |
| 22 Mateřská škola, Příbram VII, Bratří Čapků 278 173 dětí · 261 01 Příbram | 5236–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,6lepší než 33 % | 10,3lepší než 38 % | 88 %lepší než 65 % |
| 22 Základní škola a Mateřská škola Nový Knín 38 dětí · 262 03 Nový Knín | 5244–60 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 12,7lepší než 94 % | 6,3lepší než 92 % | 72 %lepší než 21 % |
| 24 Lesní mateřská škola Kozičínský Klabánek z. s. 15 dětí · 261 01 Příbram | 4725–69 | průměr | 67 %lepší než 5 % | 15,0lepší než 94 % | 6,3lepší než 92 % | 50 %lepší než 3 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola Tochovice 32 dětí · 262 81 Tochovice | 4623–69 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 58 %lepší než 7 % |
| 26 Mateřská škola Landie 64 dětí · 262 55 Petrovice | 4233–53 | průměr | 58 %lepší než 4 % | 16,0lepší než 84 % | 6,7lepší než 92 % | 59 %lepší než 7 % |
| 26 Základní škola a Mateřská škola, Klučenice 27 dětí · 262 56 Klučenice | 4214–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 27,0lepší než 1 % | 9,8lepší než 50 % | 90 %lepší než 71 % |
| 28 4.mateřská škola Dobříš 145 dětí · 263 01 Dobříš | 3020–40 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,2lepší než 8 % | 11,6lepší než 12 % | 98 %lepší než 90 % |
| 29 Mateřská škola Klubíčko 69 dětí · 261 01 Příbram | 2911–50 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,1lepší než 19 % | 86 %lepší než 59 % |
| 29 Mateřská škola, Příbram VII, Jana Drdy 496 197 dětí · 261 01 Příbram | 2918–40 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,6lepší než 7 % | 11,1lepší než 19 % | 93 %lepší než 78 % |
| 31 Základní škola a Mateřská škola Višňová 46 dětí · 262 61 Višňová | 2610–49 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 87 %lepší než 61 % |
| 32 Základní škola a Mateřská škola Rosovice 25 dětí · 262 11 Rosovice | 2512–41 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 100 %lepší než 96 % |
| 33 Mateřská škola Kličkova vila 50 dětí · 261 01 Příbram | 2314–34 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 15,6lepší než 0 % | 100 %lepší než 96 % |
| 34 Základní škola a Mateřská škola Malá Hraštice 50 dětí · 262 03 Malá Hraštice | 1810–32 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 93 %lepší než 77 % |
| 35 Základní škola a Mateřská škola Mokrovraty 28 dětí · 262 03 Mokrovraty | 1410–22 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 28,0lepší než 0 % | 14,0lepší než 1 % | 93 %lepší než 79 % |
| 36 Základní škola a Mateřská škola, Sedlec - Prčice 107 dětí · 257 91 Sedlec-Prčice | 1310–17 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,8lepší než 2 % | 13,4lepší než 2 % | 89 %lepší než 68 % |
| 37 Mateřská škola Sedlčany 235 dětí · 264 01 Sedlčany | 115–23 | podprůměr | 91 %lepší než 23 % | 21,4lepší než 35 % | 10,9lepší než 25 % | 87 %lepší než 61 % |
| 38 Základní škola a Mateřská škola Nová Ves pod Pleší 89 dětí · 262 04 Nová Ves pod Pleší | 91–25 | slabší | 88 %lepší než 19 % | 22,3lepší než 25 % | 11,1lepší než 19 % | 94 %lepší než 80 % |
| 39 Mateřská škola, Příbram III 88 dětí · 261 01 Příbram | 81–25 | slabší | 88 %lepší než 20 % | 22,0lepší než 28 % | 10,5lepší než 34 % | 80 %lepší než 40 % |
| 40 Mateřská škola 28. října 55, Příbram VII 69 dětí · 261 01 Příbram | 40–14 | slabší | 84 %lepší než 16 % | 23,0lepší než 18 % | 10,8lepší než 26 % | 82 %lepší než 46 % |
| 41 Základní škola a Mateřská škola Nečín 71 dětí · 262 13 Nečín | 30–8 | slabší | 67 %lepší než 6 % | 23,7lepší než 14 % | 11,8lepší než 10 % | 100 %lepší než 96 % |
| 42 Základní škola a Mateřská škola Stará Huť 70 dětí · 262 02 Stará Huť | 20–8 | slabší | 67 %lepší než 6 % | 23,3lepší než 15 % | 11,5lepší než 12 % | 93 %lepší než 79 % |
| 42 5.mateřská škola Dobříš 142 dětí · 263 01 Dobříš | 20–6 | slabší | 62 %lepší než 5 % | 23,7lepší než 14 % | 10,7lepší než 28 % | 86 %lepší než 56 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.