Žebříček · okres Mělník · 2025/26

Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Mělník

Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.

Škola Skóre podmínek PásmoKvalifikovaní učiteléDětí na tříduDětí na učiteleNaplněnost
1 Mateřská škola Velký Borek 49 dětí · 277 31 Velký Borek 9894–100 špička 100 %lepší než 66 %16,3lepší než 82 %8,2lepší než 82 %100 %lepší než 96 %
1 Lesní mateřská škola Kulíšek z.s. 18 dětí · 278 01 Kralupy nad Vltavou - Minice 9889–100 špička 100 %lepší než 66 %18,0lepší než 71 %6,9lepší než 92 %100 %lepší než 96 %
3 Základní škola a Mateřská škola Řepín 30 dětí · 277 33 Řepín 9587–98 špička 100 %lepší než 66 %15,0lepší než 94 %7,5lepší než 92 %75 %lepší než 28 %
3 Mateřská škola Hořín 35 dětí · 276 01 Hořín 9581–99 špička 100 %lepší než 66 %17,5lepší než 75 %8,8lepší než 73 %97 %lepší než 89 %
5 Základní škola a Mateřská škola Čečelice 35 dětí · 277 32 Čečelice 9377–99 špička 100 %lepší než 66 %17,5lepší než 75 %8,8lepší než 73 %92 %lepší než 76 %
6 Mateřská škola SLUNÍČKO Dolany 24 dětí · 278 01 Dolany nad Vltavou 9288–93 špička 100 %lepší než 66 %12,0lepší než 94 %6,0lepší než 92 %60 %lepší než 8 %
7 Mateřská škola Vojkovice 14 dětí · 277 44 Vojkovice 8985–93 nadprůměr 100 %lepší než 66 %14,0lepší než 94 %3,5lepší než 92 %33 %lepší než 1 %
8 Mateřská škola Vraňany 34 dětí · 277 07 Vraňany 8672–97 nadprůměr 100 %lepší než 66 %17,0lepší než 79 %8,5lepší než 78 %79 %lepší než 38 %
9 Mateřská škola Nelahozeves 78 dětí · 277 51 Nelahozeves 8274–90 nadprůměr 100 %lepší než 66 %15,6lepší než 86 %8,7lepší než 75 %64 %lepší než 12 %
10 Základní škola a Mateřská škola Citadela 24 dětí · 250 72 Kojetice 7574–77 nadprůměr 35 %lepší než 1 %12,0lepší než 94 %5,2lepší než 92 %100 %lepší než 96 %
11 Základní škola a Mateřská škola Chvatěruby 53 dětí · 278 01 Chvatěruby 7150–86 nadprůměr 100 %lepší než 66 %17,7lepší než 74 %9,6lepší než 54 %73 %lepší než 23 %
12 Základní škola a Mateřská škola Želízy 32 dětí · 277 21 Želízy 7045–87 nadprůměr 74 %lepší než 8 %16,0lepší než 84 %8,4lepší než 79 %100 %lepší než 96 %
13 Mateřská škola Chorušice 31 dětí · 277 37 Chorušice 6951–82 průměr 67 %lepší než 6 %15,5lepší než 87 %6,9lepší než 92 %91 %lepší než 73 %
14 Mateřská škola Kly 65 dětí · 277 41 Kly 6748–82 průměr 100 %lepší než 66 %21,7lepší než 32 %8,1lepší než 82 %77 %lepší než 34 %
15 Základní škola a mateřská škola Chlumín 39 dětí · 277 43 Chlumín 6535–86 průměr 100 %lepší než 66 %19,5lepší než 57 %9,8lepší než 52 %78 %lepší než 35 %
16 Mateřská škola MANNAZ s.r.o. 17 dětí · 278 01 Kralupy nad Vltavou 6444–79 průměr 35 %lepší než 1 %17,0lepší než 79 %5,5lepší než 92 %94 %lepší než 82 %
17 Mateřská škola Motýlek, Mělník 126 dětí · 276 01 Mělník 5838–75 průměr 100 %lepší než 66 %21,0lepší než 40 %10,5lepší než 33 %93 %lepší než 78 %
18 Základní škola a mateřská škola Všetaty - okres Mělník 85 dětí · 277 16 Všetaty 5735–77 průměr 100 %lepší než 66 %21,3lepší než 36 %10,6lepší než 30 %97 %lepší než 87 %
18 Mateřská škola Mšeno 50 dětí · 277 35 Mšeno 5736–76 průměr 85 %lepší než 16 %16,7lepší než 81 %7,7lepší než 92 %74 %lepší než 25 %
20 Základní škola a Mateřská škola Horní Počaply 44 dětí · 277 03 Horní Počaply 4316–68 průměr 100 %lepší než 66 %22,0lepší než 28 %11,0lepší než 22 %92 %lepší než 75 %
21 Mateřská škola Harmonie Neratovice 479 dětí · 277 11 Neratovice 3812–65 průměr 98 %lepší než 31 %20,8lepší než 42 %9,6lepší než 55 %88 %lepší než 64 %
22 Základní škola a Mateřská škola Mělnické Vtelno 45 dětí · 277 38 Mělnické Vtelno 3612–61 průměr 100 %lepší než 66 %22,5lepší než 23 %11,3lepší než 17 %90 %lepší než 71 %
23 Základní škola a Mateřská škola Kojetice 38 dětí · 250 72 Kojetice 3510–62 průměr 50 %lepší než 2 %19,0lepší než 62 %9,5lepší než 58 %95 %lepší než 83 %
24 Základní škola a mateřská škola Ledčice 46 dětí · 277 08 Ledčice 3212–54 průměr 100 %lepší než 66 %23,0lepší než 18 %11,5lepší než 13 %92 %lepší než 76 %
25 Základní škola a Mateřská škola Kralupy nad Vltavou 28 dětí · 278 01 Kralupy nad Vltavou 2017–24 podprůměr 100 %lepší než 66 %28,0lepší než 0 %14,0lepší než 1 %100 %lepší než 96 %
25 Mateřská škola Lužec nad Vltavou 73 dětí · 277 06 Lužec nad Vltavou 2011–33 podprůměr 100 %lepší než 66 %24,3lepší než 8 %12,2lepší než 6 %91 %lepší než 74 %
27 Základní škola a mateřská škola Dolní Beřkovice 48 dětí · 277 01 Dolní Beřkovice 125–27 podprůměr 100 %lepší než 66 %24,0lepší než 10 %12,0lepší než 8 %79 %lepší než 37 %
28 Mateřská škola Kralupy nad Vltavou, Gen. Klapálka 267 dětí · 278 01 Kralupy nad Vltavou 116–22 podprůměr 96 %lepší než 29 %22,3lepší než 25 %10,9lepší než 25 %89 %lepší než 68 %
29 Mateřská škola Čtyřlístek, Mělník 162 dětí · 276 01 Mělník 72–14 slabší 93 %lepší než 26 %23,1lepší než 16 %11,1lepší než 19 %90 %lepší než 69 %
29 Mateřská škola Kralupy nad Vltavou, Dr. E. Beneše 238 dětí · 278 01 Kralupy nad Vltavou 72–12 slabší 90 %lepší než 22 %23,8lepší než 13 %11,3lepší než 16 %95 %lepší než 84 %
31 Mateřská škola Kostelec nad Labem 114 dětí · 277 13 Kostelec nad Labem 61–14 slabší 90 %lepší než 22 %22,8lepší než 21 %11,1lepší než 20 %86 %lepší než 57 %
32 Mateřská škola Libiš 72 dětí · 277 11 Libiš 51–16 slabší 85 %lepší než 16 %24,0lepší než 10 %11,1lepší než 20 %95 %lepší než 83 %
33 Mateřská škola Veltrusy 97 dětí · 277 46 Veltrusy 41–11 slabší 88 %lepší než 20 %24,3lepší než 8 %11,2lepší než 18 %90 %lepší než 70 %
33 Základní škola a mateřská škola Úžice 44 dětí · 277 45 Úžice 40–11 slabší 58 %lepší než 4 %22,0lepší než 28 %12,8lepší než 3 %100 %lepší než 96 %
35 Mateřská škola Včelička 100 dětí · 277 15 Tišice 20–7 slabší 88 %lepší než 19 %25,0lepší než 5 %12,5lepší než 5 %94 %lepší než 82 %
36 Mateřská škola Olovnice 28 dětí · 273 26 Olovnice 10–4 slabší 42 %lepší než 1 %28,0lepší než 0 %11,7lepší než 11 %100 %lepší než 96 %
36 Mateřská škola Postřižín 53 dětí · 250 70 Postřižín 10–4 slabší 68 %lepší než 6 %26,5lepší než 2 %12,1lepší než 7 %95 %lepší než 82 %
38 Mateřská škola Nová Ves 25 dětí · 277 52 Nová Ves 00–3 slabší 50 %lepší než 2 %25,0lepší než 5 %12,5lepší než 5 %89 %lepší než 69 %

Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.