Žebříček · okres Kladno · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Kladno
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Běleč 29 dětí · 273 63 Běleč | 10099–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 1 Dětský domov a Mateřská škola Ledce 13 dětí · 273 05 Ledce | 10099–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 1 Mateřská škola Řisuty okres Kladno 30 dětí · 273 78 Řisuty | 10099–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 4 Lesní mateřská škola Broučci, z. s. 14 dětí · 272 01 Kladno | 9893–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 88 %lepší než 62 % |
| 5 Mateřská škola Lidice 35 dětí · 273 54 Lidice | 9581–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 9,0lepší než 68 % | 100 %lepší než 96 % |
| 6 Mateřská škola Valentýnka Hřebeč 70 dětí · 273 45 Hřebeč | 8877–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 9,6lepší než 55 % | 99 %lepší než 91 % |
| 7 Základní škola a mateřská škola Montessori Slaný s.r.o. 44 dětí · 274 01 Slaný | 7567–81 | nadprůměr | 61 %lepší než 5 % | 14,7lepší než 94 % | 5,8lepší než 92 % | 96 %lepší než 85 % |
| 8 Mateřská škola Knovíz 34 dětí · 274 01 Knovíz | 7454–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 11,3lepší než 16 % | 97 %lepší než 88 % |
| 9 Mateřská škola Zichovec s.r.o. 26 dětí · 273 74 Zichovec | 7163–79 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 13,0lepší než 3 % | 93 %lepší než 78 % |
| 10 Mateřská škola Slaný, Vítězná 1578 123 dětí · 274 01 Slaný | 7056–82 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 8,2lepší než 82 % | 73 %lepší než 24 % |
| 11 Mateřská škola Kladno, Herbenova 1900 102 dětí · 272 01 Kladno | 6747–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,4lepší než 46 % | 10,2lepší než 41 % | 94 %lepší než 80 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola Kladno, Zd. Petříka 1756 212 dětí · 272 01 Kladno | 6552–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,7lepší než 53 % | 77 %lepší než 32 % |
| 13 Mateřská škola Hrdlív 34 dětí · 273 06 Hrdlív | 6142–78 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 100 %lepší než 96 % |
| 13 Mateřská škola Kladno, Lacinova 2408 88 dětí · 272 01 Kladno | 6140–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 9,8lepší než 51 % | 92 %lepší než 75 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola Bratronice 36 dětí · 273 63 Bratronice | 5939–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 12,0lepší než 8 % | 90 %lepší než 71 % |
| 16 Mateřská škola a Základní škola Duhový svět, s.r.o. 38 dětí · 272 01 Kladno | 5844–71 | průměr | 67 %lepší než 6 % | 9,5lepší než 94 % | 6,3lepší než 92 % | 76 %lepší než 30 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Oty Pavla Buštěhrad 130 dětí · Buštěhrad | 5740–72 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,7lepší než 32 % | 9,3lepší než 63 % | 79 %lepší než 37 % |
| 18 Mateřská škola Sluníčko Kladno 81 dětí · 272 01 Kladno | 5634–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 9,6lepší než 56 % | 72 %lepší než 22 % |
| 18 Mateřská škola Čtyřlístek Kladno 135 dětí · 272 01 Kladno | 5638–71 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 10,4lepší než 36 % | 77 %lepší než 33 % |
| 20 Mateřská škola Kladno, Švýcarská 2520 105 dětí · 272 01 Kladno | 5433–74 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 89 %lepší než 67 % |
| 21 Mateřská škola Kladno, Vrapická 474 89 dětí · 272 03 Kladno | 5231–71 | průměr | 79 %lepší než 12 % | 17,8lepší než 74 % | 9,4lepší než 62 % | 95 %lepší než 83 % |
| 22 Základní škola a mateřská škola Svárov 24 dětí · 273 51 Svárov | 4931–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 6,2lepší než 92 % | 56 %lepší než 6 % |
| 23 Základní škola a Mateřská škola Brandýsek 87 dětí · 273 41 Brandýsek | 4422–65 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 10,9lepší než 25 % | 89 %lepší než 67 % |
| 24 Mateřská škola Tuchlovice 101 dětí · 273 02 Tuchlovice | 4324–62 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,2lepší než 48 % | 10,1lepší než 43 % | 61 %lepší než 9 % |
| 24 Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2116 43 dětí · 272 01 Kladno | 4321–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 12,7lepší než 4 % | 100 %lepší než 96 % |
| 26 Mateřská škola Kamenné Žehrovice 46 dětí · 273 01 Kamenné Žehrovice | 4018–60 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 100 %lepší než 96 % |
| 26 Mateřská škola Třebíz 16 dětí · 273 75 Třebíz | 4025–54 | průměr | 42 %lepší než 1 % | 16,0lepší než 84 % | 6,7lepší než 92 % | 57 %lepší než 6 % |
| 28 Základní škola a Mateřská škola Doksy 68 dětí · 273 64 Doksy | 3514–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,7lepší než 22 % | 11,3lepší než 16 % | 91 %lepší než 72 % |
| 29 Mateřská škola Kladno, Vrchlického 2337 81 dětí · 272 01 Kladno | 3411–61 | průměr | 88 %lepší než 20 % | 20,3lepší než 47 % | 9,5lepší než 56 % | 89 %lepší než 68 % |
| 30 Soukromá mateřská škola, základní škola a střední škola Slunce 43 dětí · 273 51 Kyšice | 3311–57 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 11,9lepší než 9 % | 86 %lepší než 58 % |
| 31 Základní škola a Mateřská škola Kladno, Jiráskova 457 94 dětí · 273 09 Kladno | 3016–42 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,5lepší než 14 % | 11,8lepší než 10 % | 94 %lepší než 81 % |
| 32 Mateřská škola Pchery 73 dětí · 273 08 Pchery | 2817–40 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,3lepší než 8 % | 12,2lepší než 6 % | 100 %lepší než 96 % |
| 32 Základní škola a Mateřská škola Kladno, Doberská 323 48 dětí · 272 04 Kladno | 2814–42 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,9lepší než 3 % | 100 %lepší než 96 % |
| 32 Mateřská škola Libušín 107 dětí · 273 06 Libušín | 2810–51 | podprůměr | 91 %lepší než 23 % | 21,4lepší než 35 % | 9,9lepší než 49 % | 93 %lepší než 79 % |
| 35 Základní škola, Mateřská škola a Základní umělecká škola Vinařice 71 dětí · 273 07 Vinařice | 2613–42 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,7lepší než 14 % | 11,8lepší než 10 % | 92 %lepší než 76 % |
| 36 Základní škola a Mateřská škola Pod Budčí, Zákolany 25 dětí · 273 28 Zákolany | 2512–41 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 100 %lepší než 96 % |
| 37 Základní škola a Mateřská škola Kačice 49 dětí · 273 04 Kačice | 2211–37 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,5lepší než 7 % | 12,3lepší než 6 % | 94 %lepší než 81 % |
| 38 Mateřská škola Kladno, Moskevská 3082 99 dětí · 272 04 Kladno | 1910–32 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,8lepší než 6 % | 11,7lepší než 11 % | 88 %lepší než 65 % |
| 38 Základní škola a Mateřská škola Kladno, Norská 2633 111 dětí · 272 01 Kladno | 1917–20 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 27,8lepší než 1 % | 14,1lepší než 1 % | 99 %lepší než 91 % |
| 40 Montessori mateřská škola a klub Kladno, z. s. 28 dětí · 272 01 Kladno | 1710–28 | podprůměr | 56 %lepší než 4 % | 28,0lepší než 0 % | 6,2lepší než 92 % | 93 %lepší než 79 % |
| 41 Mateřská škola Píšťalka Kladno 71 dětí · 272 01 Kladno | 138–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,7lepší než 14 % | 14,2lepší než 1 % | 85 %lepší než 53 % |
| 41 Mateřská škola Koleč 25 dětí · 273 29 Koleč | 137–29 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 17,9lepší než 0 % | 89 %lepší než 69 % |
| 43 Mateřská škola Unhošť 158 dětí · 273 51 Unhošť | 94–21 | slabší | 70 %lepší než 7 % | 19,8lepší než 55 % | 10,3lepší než 37 % | 79 %lepší než 38 % |
| 43 Mateřská škola Slaný, Cyrila Boudy č. 284 106 dětí · 274 01 Slaný | 92–24 | slabší | 80 %lepší než 12 % | 21,2lepší než 37 % | 10,6lepší než 30 % | 86 %lepší než 59 % |
| 45 Mateřská škola Slaný, Hlaváčkovo náměstí 222 136 dětí · 274 01 Slaný | 82–17 | slabší | 92 %lepší než 24 % | 22,7lepší než 22 % | 11,3lepší než 16 % | 92 %lepší než 75 % |
| 46 Mateřská škola Velvary 95 dětí · 273 24 Velvary | 61–14 | slabší | 88 %lepší než 20 % | 23,8lepší než 13 % | 11,4lepší než 15 % | 95 %lepší než 83 % |
| 47 Základní škola a Mateřská škola Hostouň 22 dětí · 273 53 Hostouň | 40–27 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 92 %lepší než 75 % |
| 48 Mateřská škola Kladno, Studentská 3077 87 dětí · 272 04 Kladno | 30–12 | slabší | 75 %lepší než 9 % | 21,8lepší než 31 % | 10,9lepší než 25 % | 81 %lepší než 42 % |
| 48 Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola, Stochov 154 dětí · 273 03 Stochov | 31–8 | slabší | 69 %lepší než 6 % | 22,0lepší než 28 % | 11,9lepší než 9 % | 90 %lepší než 71 % |
| 50 Základní škola a Mateřská škola Zlonice 23 dětí · 273 71 Zlonice | 20–14 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 96 %lepší než 85 % |
| 51 Církevní mateřská škola Radost 49 dětí · 272 01 Kladno | 10–5 | slabší | 79 %lepší než 12 % | 24,5lepší než 7 % | 11,7lepší než 11 % | 82 %lepší než 45 % |
| 52 Mateřská škola Zahrádka sv. Františka 24 dětí · 273 71 Šlapanice | 00–5 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 86 %lepší než 57 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.