Žebříček · okres Znojmo · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Znojmo
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola, Hevlín 144 žáků · 671 69 Hevlín | 9593–96 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,0lepší než 83 % | 11,4lepší než 82 % | 64 %lepší než 28 % |
| 2 Základní škola a Mateřská škola, Jaroslavice 141 žáků · 671 28 Jaroslavice | 9493–96 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,7lepší než 84 % | 11,7lepší než 80 % | 64 %lepší než 28 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola, Mikulovice u Znojma 148 žáků · 671 33 Mikulovice | 9392–95 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,4lepší než 81 % | 11,4lepší než 83 % | 59 %lepší než 20 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Vrbovec 269 žáků · 671 24 Vrbovec | 8886–91 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 17,9lepší než 71 % | 13,0lepší než 63 % | 71 %lepší než 38 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola, Višňové 168 žáků · 671 38 Višňové | 8885–91 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,7lepší než 65 % | 11,4lepší než 82 % | 55 %lepší než 15 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola, Šumná 168 žáků · 671 02 Šumná | 8885–91 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,7lepší než 65 % | 11,5lepší než 82 % | 55 %lepší než 16 % |
| 7 Základní škola, Moravský Krumlov, náměstí Klášterní 134 353 žáků · 672 01 Moravský Krumlov | 8785–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,6lepší než 65 % | 12,4lepší než 71 % | 64 %lepší než 28 % |
| 7 Základní škola, Moravský Krumlov, Ivančická 218 355 žáků · 672 01 Moravský Krumlov | 8777–94 | nadprůměr | 99 %lepší než 70 % | 16,9lepší než 79 % | 11,6lepší než 81 % | 63 %lepší než 27 % |
| 9 Základní škola, Dyjákovice 162 žáků · 671 26 Dyjákovice | 8682–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,0lepší než 71 % | 12,5lepší než 70 % | 52 %lepší než 13 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola, Jevišovice 218 žáků · 671 53 Jevišovice | 8580–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 19,8lepší než 54 % | 14,1lepší než 39 % | 95 %lepší než 90 % |
| 11 Základní škola Prokopa Diviše a Mateřská škola 642 žáků · 671 51 Znojmo | 7262–81 | nadprůměr | 98 %lepší než 67 % | 22,9lepší než 19 % | 12,1lepší než 76 % | 92 %lepší než 82 % |
| 12 Základní škola, Prosiměřice 328 žáků · 671 61 Prosiměřice | 6637–86 | průměr | 92 %lepší než 42 % | 18,2lepší než 69 % | 12,6lepší než 69 % | 76 %lepší než 48 % |
| 13 Základní škola, Vranov nad Dyjí 103 žáků · 671 03 Vranov nad Dyjí | 6536–86 | průměr | 80 %lepší než 15 % | 14,7lepší než 93 % | 10,3lepší než 89 % | 69 %lepší než 34 % |
| 14 Základní škola Lubnice 102 žáků · 671 07 Lubnice | 5732–78 | průměr | 80 %lepší než 15 % | 10,2lepší než 93 % | 9,0lepší než 94 % | 43 %lepší než 5 % |
| 15 Základní škola, Miroslav 441 žáků · 671 72 Miroslav | 4936–64 | průměr | 82 %lepší než 18 % | 17,6lepší než 73 % | 11,4lepší než 83 % | 68 %lepší než 33 % |
| 16 Základní škola JUDr. Josefa Mareše a Mateřská škola, Znojmo 838 žáků · 669 02 Znojmo | 4636–58 | průměr | 98 %lepší než 67 % | 22,1lepší než 27 % | 14,9lepší než 22 % | 93 %lepší než 86 % |
| 17 Základní škola, Znojmo, náměstí Republiky 9 617 žáků · 669 02 Znojmo | 4239–46 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 28,1lepší než 1 % | 15,2lepší než 17 % | 93 %lepší než 87 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola, Olbramovice 188 žáků · 671 76 Olbramovice | 3817–68 | průměr | 85 %lepší než 23 % | 18,8lepší než 63 % | 12,5lepší než 71 % | 65 %lepší než 29 % |
| 19 Základní škola a mateřská škola, Božice 231 žáků · 671 64 Božice | 3213–62 | průměr | 88 %lepší než 29 % | 21,0lepší než 40 % | 12,3lepší než 73 % | 66 %lepší než 30 % |
| 20 Základní škola, Znojmo, Mládeže 3 795 žáků · 669 02 Znojmo | 3124–42 | průměr | 98 %lepší než 67 % | 24,8lepší než 6 % | 15,3lepší než 14 % | 98 %lepší než 97 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola, Tasovice 397 žáků · 671 25 Tasovice | 2914–50 | podprůměr | 96 %lepší než 57 % | 20,9lepší než 41 % | 15,4lepší než 14 % | 78 %lepší než 50 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.