Žebříček · okres Karviná · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Karviná
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a mateřská škola s polským jazykem vyučovacím Havířov 78 žáků · 736 01 Havířov | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 11,1lepší než 93 % | 7,9lepší než 98 % | 87 %lepší než 69 % |
| 2 Mateřská škola, základní škola a střední škola Slezské diakonie 83 žáků · 735 81 Bohumín | 9990–100 | špička | 98 %lepší než 67 % | 7,6lepší než 93 % | 8,0lepší než 97 % | 87 %lepší než 72 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola Školská, Karviná 224 žáků · 734 01 Karviná | 9694–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,2lepší než 76 % | 12,7lepší než 67 % | 90 %lepší než 77 % |
| 4 Základní škola a mateřská škola Český Těšín Kontešinec 312 žáků · 737 01 Český Těšín | 9493–95 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,3lepší než 75 % | 11,8lepší než 79 % | 73 %lepší než 41 % |
| 5 Masarykova základní škola a mateřská škola Český Těšín 502 žáků · 737 01 Český Těšín | 9391–94 | špička | 100 %lepší než 86 % | 18,6lepší než 65 % | 11,0lepší než 85 % | 72 %lepší než 40 % |
| 5 Základní škola a Mateřská škola Mendelova, Karviná 318 žáků · 733 01 Karviná | 9392–94 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,7lepší než 73 % | 9,5lepší než 93 % | 53 %lepší než 13 % |
| 7 Základní škola a mateřská škola F. Hrubína Havířov 305 žáků · 736 01 Havířov | 9290–94 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,9lepší než 71 % | 12,2lepší než 75 % | 71 %lepší než 38 % |
| 8 Základní škola a Mateřská škola Dětmarovice 231 žáků · 735 71 Dětmarovice | 9188–94 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,8lepší než 72 % | 12,8lepší než 65 % | 77 %lepší než 49 % |
| 8 Polská ZŠ a MŠ 399 žáků · 737 01 Český Těšín | 9189–93 | špička | 100 %lepší než 86 % | 19,0lepší než 61 % | 11,7lepší než 80 % | 73 %lepší než 41 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola U Studny, Karviná 478 žáků · 734 01 Karviná | 8875–97 | nadprůměr | 95 %lepší než 52 % | 17,1lepší než 77 % | 12,1lepší než 76 % | 92 %lepší než 83 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Těrlicko 375 žáků · 735 42 Těrlicko | 8884–91 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,8lepší než 64 % | 13,6lepší než 49 % | 87 %lepší než 71 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola Bohumín-Skřečoň 1. máje 217 okres Karviná 208 žáků · 735 31 Bohumín | 8377–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,9lepší než 62 % | 13,3lepší než 56 % | 69 %lepší než 36 % |
| 13 Základní škola a mateřská škola Český Těšín Pod Zvonek 344 žáků · 737 01 Český Těšín | 8076–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 19,1lepší než 60 % | 13,0lepší než 62 % | 57 %lepší než 18 % |
| 13 Základní škola Orlová-Lutyně U Kapličky 959 okres Karviná 325 žáků · 735 14 Orlová | 8076–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,1lepší než 70 % | 13,2lepší než 58 % | 46 %lepší než 7 % |
| 13 Základní škola a mateřská škola Frýdecká Havířov 267 žáků · 736 01 Havířov | 8073–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 20,5lepší než 46 % | 13,5lepší než 52 % | 81 %lepší než 56 % |
| 16 Základní škola a Mateřská škola Slovenská, Karviná 191 žáků · 733 01 Karviná | 7973–84 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 19,1lepší než 60 % | 12,8lepší než 66 % | 48 %lepší než 8 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Petrovice u Karviné 342 žáků · 735 72 Petrovice u Karviné | 7351–87 | nadprůměr | 96 %lepší než 58 % | 18,0lepší než 71 % | 13,2lepší než 59 % | 76 %lepší než 47 % |
| 18 Základní škola K. Světlé Havířov 470 žáků · 736 01 Havířov | 6950–82 | průměr | 97 %lepší než 62 % | 20,4lepší než 47 % | 13,8lepší než 44 % | 94 %lepší než 88 % |
| 19 Základní škola Žákovská Havířov 392 žáků · 736 01 Havířov | 6861–74 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,8lepší než 30 % | 13,7lepší než 47 % | 78 %lepší než 52 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola Dělnická, Karviná 559 žáků · 735 06 Karviná | 6763–71 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,7lepší než 44 % | 15,5lepší než 11 % | 93 %lepší než 87 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola Stonava 182 žáků · 735 34 Stonava | 6735–88 | průměr | 87 %lepší než 27 % | 20,2lepší než 49 % | 11,6lepší než 81 % | 98 %lepší než 98 % |
| 22 Základní škola a mateřská škola Na Nábřeží Havířov 349 žáků · 736 01 Havířov | 6254–69 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,5lepší než 46 % | 14,3lepší než 34 % | 67 %lepší než 32 % |
| 22 Základní škola a Mateřská škola Prameny, Karviná 428 žáků · 734 01 Karviná | 6235–82 | průměr | 93 %lepší než 43 % | 20,4lepší než 47 % | 13,3lepší než 56 % | 95 %lepší než 91 % |
| 24 Základní škola a Mateřská škola Borovského, Karviná 469 žáků · 734 01 Karviná | 6133–83 | průměr | 97 %lepší než 63 % | 20,4lepší než 47 % | 14,3lepší než 33 % | 92 %lepší než 83 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026 okres Karviná 440 žáků · 735 81 Bohumín | 5531–77 | průměr | 95 %lepší než 51 % | 19,1lepší než 60 % | 13,0lepší než 61 % | 63 %lepší než 26 % |
| 25 Základní škola Orlová-Lutyně Školní 862 okres Karviná 601 žáků · 735 14 Orlová | 5533–75 | průměr | 94 %lepší než 48 % | 17,7lepší než 73 % | 12,8lepší než 66 % | 40 %lepší než 4 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola Doubrava 116 žáků · 735 33 Doubrava | 5535–73 | průměr | 77 %lepší než 11 % | 12,9lepší než 93 % | 9,8lepší než 91 % | 52 %lepší než 12 % |
| 28 Základní škola 1. máje Havířov 618 žáků · 736 01 Havířov | 5233–72 | průměr | 99 %lepší než 68 % | 21,3lepší než 36 % | 14,1lepší než 39 % | 81 %lepší než 57 % |
| 29 Základní škola Kapitána Jasioka Havířov 186 žáků · 735 64 Havířov | 5141–62 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,7lepší než 44 % | 14,8lepší než 24 % | 62 %lepší než 24 % |
| 30 Základní škola a mateřská škola Moravská Havířov 417 žáků · 736 01 Havířov | 4830–68 | průměr | 97 %lepší než 60 % | 22,0lepší než 29 % | 13,7lepší než 48 % | 83 %lepší než 62 % |
| 31 Základní škola Rychvald 702 žáků · 735 32 Rychvald | 4542–49 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 23,4lepší než 15 % | 16,1lepší než 7 % | 94 %lepší než 88 % |
| 32 Základní škola a mateřská škola Albrechtice 203 žáků · 735 43 Albrechtice | 4233–53 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 22,6lepší než 22 % | 14,0lepší než 41 % | 51 %lepší než 11 % |
| 32 Základní škola a mateřská škola Český Těšín Hrabina 627 žáků · 737 01 Český Těšín | 4224–65 | průměr | 93 %lepší než 47 % | 21,6lepší než 33 % | 13,8lepší než 45 % | 90 %lepší než 77 % |
| 32 Základní škola Gen. Svobody Havířov 433 žáků · 736 01 Havířov | 4236–48 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,7lepší než 33 % | 15,2lepší než 17 % | 67 %lepší než 31 % |
| 35 Základní škola Mládežnická Havířov 504 žáků · 736 01 Havířov | 3724–56 | průměr | 97 %lepší než 62 % | 21,9lepší než 29 % | 14,6lepší než 28 % | 84 %lepší než 63 % |
| 36 Základní škola a MŠ Aloise Jiráska 479 žáků · 735 53 Dolní Lutyně | 3618–62 | průměr | 92 %lepší než 42 % | 19,2lepší než 59 % | 14,7lepší než 25 % | 82 %lepší než 59 % |
| 37 Základní škola a Mateřská škola Družby, Karviná 411 žáků · 735 06 Karviná | 3326–42 | průměr | 72 %lepší než 8 % | 18,7lepší než 64 % | 12,9lepší než 64 % | 82 %lepší než 59 % |
| 38 Základní škola a Základní umělecká škola Petřvald Školní 246 563 žáků · 735 41 Petřvald | 3222–46 | průměr | 100 %lepší než 71 % | 20,9lepší než 42 % | 15,3lepší než 15 % | 64 %lepší než 27 % |
| 39 Základní škola Gorkého Havířov 433 žáků · 736 01 Havířov | 3129–35 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 24,1lepší než 10 % | 16,2lepší než 6 % | 82 %lepší než 58 % |
| 39 Masarykova základní škola a MŠ 527 žáků · 735 81 Bohumín | 3120–47 | průměr | 97 %lepší než 63 % | 21,1lepší než 39 % | 14,9lepší než 22 % | 70 %lepší než 37 % |
| 41 Základní škola M. Pujmanové Havířov 374 žáků · 736 01 Havířov | 3017–47 | průměr | 85 %lepší než 22 % | 18,7lepší než 64 % | 12,6lepší než 68 % | 46 %lepší než 7 % |
| 42 Základní škola a mateřská škola, Horní Suchá 290 žáků · 735 35 Horní Suchá | 2710–52 | podprůměr | 88 %lepší než 29 % | 19,3lepší než 58 % | 13,6lepší než 51 % | 58 %lepší než 19 % |
| 43 Základní škola a mateřská škola Školní 1 Havířov 255 žáků · 736 01 Havířov | 2312–36 | podprůměr | 77 %lepší než 12 % | 19,6lepší než 56 % | 14,0lepší než 40 % | 85 %lepší než 65 % |
| 43 Základní škola Orlová-Lutyně K. Dvořáčka 1230 okres Karviná 480 žáků · 735 14 Orlová | 2311–37 | podprůměr | 97 %lepší než 61 % | 21,8lepší než 30 % | 15,4lepší než 13 % | 71 %lepší než 39 % |
| 45 Základní škola Orlová-Lutyně Mládí 726 okres Karviná 420 žáků · 735 14 Orlová | 146–25 | podprůměr | 83 %lepší než 19 % | 20,0lepší než 52 % | 14,1lepší než 39 % | 58 %lepší než 20 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.