Mateřská škola · základní škola · střední škola · obecní

Střední škola, základní škola a mateřská škola Kraslice

Střední škola, základní škola a mateřská škola Kraslice je obecní škola (MŠ, ZŠ a SŠ) v Kraslicích. Do mateřské školy chodí 19 dětí z 45 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 332 žáků z 450 povolených (školní rok 2025/26). Do střední školy chodí 75 žáků z 200 povolených (školní rok 2025/26).

MŠZŠSŠ obecní školní družina jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (SŠ)
75
z 200 povolených · 2025/26
Poslední inspekce ČŠI
3/2024
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Střední škola, základní škola a mateřská škola Kraslice, příspěvková organizace
Adresa ředitelství
Havlíčkova 1717, 358 01 Kraslice
Zřizovatel
Město Kraslice
Web
www.skolakraslice.cz
IČO
69979847
RED_IZO
600073017

Místa výuky

  • MŠ: Havlíčkova 1717, 358 01 Kraslice
  • ZŠ: Havlíčkova 1717, 358 01 Kraslice
  • SŠ: Pod nádražím 1093/7, 358 01 Kraslice
  • SŠ: Havlíčkova 1717, 358 01 Kraslice

Dny otevřených dveří a služby

Škola uvádí: DOD: 23.11.2026

Stravování
ano
Jazyky
němčina

Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí

Index kvality

Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

Nedostatek dat

Index počítáme jen se známými výsledky u maturity a aspoň jedním dalším pilířem.

  • Výsledky u maturityváha 35 % nezapočteno

    Zatím bez maturantů v této skupině.

  • Přidaná hodnotaváha 30 % nezapočteno

    Chybí srovnatelné ročníky uchazečů (přijímačky 2017–2023) nebo jde o uměleckou školu.

  • Zájem uchazečůváha 20 % 1/100

    0,1 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 0 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 89/100

    kvalifikovaní učitelé 100 % úvazků · 15,0 žáka na třídu

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

Mateřská škola

průměr

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 21–87 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (30–69) ve skupině mateřské školy.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 91 % lepší než 66 %
Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 19,0 20,0 lepší než 62 %
Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 9,5 10,0 lepší než 58 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 42 % 75 % lepší než 2 %

Dětí mladších 3 let: 0,0 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).

V Česku
2136. místo ze všech 5 260 mateřských škol
Karlovarský kraj
43. místo ze všech 127 v kraji
Skupina
Mateřské školy

Základní škola

24/100

podprůměr

Lepší než 24 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 18–30.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 69 % 80 % lepší než 6 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 19,5 17,9 lepší než 56 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 13,0 12,1 lepší než 62 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 74 % 63 % lepší než 44 %
V Česku
1911. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
Karlovarský kraj
50. místo ze všech 74 v kraji
Skupina
Základní školy s 1. i 2. stupněm

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Mateřská školaIZO 107545551 · 2025/26 45 1942 % kapacity 1 19,0 2,0 0,0 %
Základní školaIZO 102428107 · 2025/26 450 33274 % kapacity 17 19,5nejvíc 25 25,6 31,3 %
Střední školaIZO 181025906 · 2025/26 200 7538 % kapacity 5 15,0nejvíc 21 10,0 0,0 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Mechanik seřizovač23-45-L/01 · 4 roky 15 3 1 0 málo dat – 2024: –
Strojní mechanik23-51-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky 12 18 10 10 bez JPZ – 2025: –
2024: –
Nástrojař23-52-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky 12 14 0 0 bez JPZ – 2025: –
2024: –
Výrobce textilií31-57-H/01 · 3 roky 15 11 5 5 bez JPZ – 2024: –
Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení39-41-L/02 · 4 roky 12 – – – málo dat –

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2021jaro + podzim málo dat
2017jaro + podzim málo dat
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 18 obcí, ve kterých žije 1 203 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Rotava (12 min), Luby (17 min), Oloví (16 min), Svatava (29 min), Lomnice (28 min), Krajková (25 min), Jindřichovice (16 min), Nový Kostel (25 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Střední škola živnostenská Sokolov

    Kpt. Jaroše 1843, 358 01 Kraslice · Střední škola

    SŠ Index 530,9 km

    20/100bodů stačilo (2026)

    volné
  2. Střední průmyslová škola Ostrov

    Závodu míru 340, 362 21 Nejdek · Střední škola

    SŠ Index 6914,7 km

    48/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  3. Střední škola Euroinstitut v Karlovarském kraji

    Žákovská 716, 356 01 Sokolov · Střední škola

    SŠ soukromá 18,5 km

    120žáků · 10,9 na třídu

  4. Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov

    Jednoty 1620, 356 01 Sokolov · Střední škola

    SŠ Index 1219,0 km

    32/100bodů stačilo (2026)

    volné
  5. Vojenská SŠ a VOŠ Ministerstva obrany

    Jednoty 1620, 356 01 Sokolov · Střední škola

    SŠ státní Index 9719,0 km

    51/100bodů stačilo (2026)

    těžké
  6. Vyšší polic.škola a Střed.polic.škola MV

    Komenského 759, 356 01 Sokolov · Střední škola

    SŠ státní Index 10019,2 km

    47/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.