Žebříček · okres Jičín · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Jičín
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola, Pecka 121 žáků · 507 82 Pecka | 9281–99 | špička | 99 %lepší než 69 % | 13,4lepší než 93 % | 10,4lepší než 88 % | 61 %lepší než 22 % |
| 2 Masarykova základní škola, Stará Paka 203 žáků · 507 91 Stará Paka | 8581–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 20,3lepší než 48 % | 11,5lepší než 82 % | 62 %lepší než 23 % |
| 3 Masarykova základní škola a mateřská škola, Železnice 206 žáků · 507 13 Železnice | 8479–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 20,6lepší než 45 % | 12,6lepší než 70 % | 76 %lepší než 48 % |
| 4 Základní škola Nová Paka, Husitská 1695 272 žáků · 509 01 Nová Paka | 8371–91 | nadprůměr | 99 %lepší než 70 % | 17,0lepší než 78 % | 11,8lepší než 79 % | 50 %lepší než 10 % |
| 4 Základní škola, Hořice 304 žáků · 508 01 Hořice | 8377–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 20,3lepší než 49 % | 13,8lepší než 45 % | 89 %lepší než 77 % |
| 6 Základní škola Bodláka a Pampelišky 137 žáků · 506 01 Jičín | 7356–86 | nadprůměr | 77 %lepší než 12 % | 15,2lepší než 86 % | 9,5lepší než 93 % | 88 %lepší než 74 % |
| 7 Základní škola Eduarda Štorcha a mateřská škola Ostroměř 214 žáků · 507 52 Ostroměř | 6836–89 | průměr | 94 %lepší než 49 % | 17,8lepší než 72 % | 12,6lepší než 69 % | 67 %lepší než 32 % |
| 8 Základní škola a Mateřská škola Kopidlno 194 žáků · 507 32 Kopidlno | 6431–87 | průměr | 91 %lepší než 35 % | 16,2lepší než 82 % | 11,1lepší než 84 % | 49 %lepší než 9 % |
| 9 Základní škola K. V. Raise, Lázně Bělohrad 407 žáků · 507 81 Lázně Bělohrad | 5346–61 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 22,6lepší než 22 % | 14,7lepší než 25 % | 85 %lepší než 65 % |
| 10 Základní škola, Jičín, 17. listopadu 109 609 žáků · 506 01 Jičín | 4124–63 | průměr | 95 %lepší než 51 % | 21,8lepší než 31 % | 12,9lepší než 64 % | 69 %lepší než 36 % |
| 11 Základní škola, Jičín, Železnická 460 688 žáků · 506 01 Jičín | 3525–47 | průměr | 98 %lepší než 66 % | 24,6lepší než 7 % | 15,0lepší než 20 % | 98 %lepší než 98 % |
| 12 Základní škola a mateřská škola, Chomutice 163 žáků · 507 53 Chomutice | 3116–54 | průměr | 79 %lepší než 14 % | 18,1lepší než 70 % | 12,9lepší než 65 % | 65 %lepší než 29 % |
| 13 Základní škola, Jičín, Husova 170 507 žáků · 506 01 Jičín | 2915–49 | podprůměr | 96 %lepší než 56 % | 23,1lepší než 18 % | 14,3lepší než 32 % | 85 %lepší než 64 % |
| 13 Základní škola a mateřská škola Na Daliborce, Hořice 330 žáků · 508 01 Hořice | 2911–55 | podprůměr | 90 %lepší než 33 % | 20,6lepší než 45 % | 13,6lepší než 50 % | 72 %lepší než 40 % |
| 15 Základní škola Nová Paka, Komenského 555 463 žáků · 509 01 Nová Paka | 103–24 | podprůměr | 88 %lepší než 29 % | 21,1lepší než 39 % | 14,7lepší než 24 % | 62 %lepší než 24 % |
| 15 Základní škola, Jičín, Poděbradova 18 387 žáků · 506 01 Jičín | 101–27 | podprůměr | 92 %lepší než 40 % | 25,8lepší než 2 % | 16,0lepší než 8 % | 92 %lepší než 84 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Libáň 256 žáků · 507 23 Libáň | 30–12 | slabší | 81 %lepší než 17 % | 21,3lepší než 36 % | 15,9lepší než 8 % | 69 %lepší než 36 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.