Technická univerzita v Liberci · Liberec
Fakulta textilní
Fakulta textilní – Technická univerzita v Liberci, Liberec. V roce 2025/26 tu studovalo 577 lidí. Přijato 89 % z 352 uchazečů (2025).
- Studentů 2025/26
- 577
- 79 % žen · 20 % cizinců
- Přijímací řízení 2025
- 89% přijatých
- 315 z 352 uchazečů · 411 přihlášek
- Poprvé zapsaných 2025
- 156
- 110 absolventů
- Studijních programů
- 32
- podle MPSV
Základní údaje
- Vysoká škola
- Technická univerzita v Liberci
- Místo výuky
- Liberec
- Web
- www.ft.tul.cz
- Kód MŠMT
- 24410
Studenti podle typu programu (2025/26)
- Bakalářský
- 442
- Magisterský
- 0
- Navazující magisterský
- 113
- Doktorský
- 22
- Prezenčně
- 472 studentů
Studium
Studijní programy
| Program | Typ | Forma | Délka | Přijímací zkouška | Školné |
|---|---|---|---|---|---|
| Chemická technologie textilní31-06-R/002 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Management obchodu s oděvy31-07-R/013 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Mechanická textilní technologie31-07-R/002 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| NávrhářstvíB0212A270001 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Netkané textilie31-06-R/004 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Netkané textilie a nanovlákna31-07-R/014 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Technické textilie31-07-R/012 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Technologie a řízení oděvní výroby31-07-R/004 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Textilní a oděvní návrhářství31-07-R/006 | bakalářský | prezenční | 3 r. | talentová zkouška | – |
| Textilní marketing31-07-R/007 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Textilní marketingB0414A270001 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Textilní materiály a zkušebnictví31-07-R/011 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Textilní technologie, materiály a nanomateriályB0723A270001 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Textilní technologie, materiály a nanomateriály /Textile Technologies,31-06-R/016 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Výroba oděvů a management obchodu s oděvy /Clothing Production and Man31-07-R/015 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Výroba oděvů a technické konfekceB0723A270003 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Textile Engineering31-06-T/012 | magisterský | prezenční | 5 r. | – | – |
| Design - textil, oděv, sklo, šperkN0212A310012 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Management jakosti/Quality management31-06-T/013 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Mechanika39-01-T/023 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Netkané a nanovlákenné materiály /Nonwoven and Nanomaterials/31-06-T/018 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Oděvní a textilní technologie /Clothing and Textile Engineering/31-06-T/017 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Produktové inženýrství39-01-T/073 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Produktový management/Product Management31-06-T/014 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Průmyslové inženýrstvíN0723A270003 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Řízení jakosti39-11-T/023 | navazující magisterský | kombinovaná | 2 r. | – | – |
| Textilní a oděvní technologie31-06-T/011 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Textilní inženýrstvíN0723A270001 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Textilní materiálové inženýrství31-06-T/007 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Textilní materiálové inženýrství31-06-V/007 | doktorský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Textilní technika31-06-V/008 | doktorský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Textilní technika a mater. inženýrství/Textile Technics and Mater. Eng31-06-V/015 | doktorský | prezenční | 4 r. | – | – |
Programy, které škola uvedla v databázi MPSV „Školy“ (portál Úřadu práce pro volbu povolání); nemusí být úplné ani aktuální – ověřte na webu školy. Kódy B…/N…/M…/P… jsou akreditované studijní programy, kódy typu 61-07-R/000 starší studijní obory.
Vývoj
Studenti, absolventi a přijímačky po letech
| Rok | Studentů | Poprvé zapsaných | Absolventů | Uchazečů | Přijatých | Zapsaných | Přijato |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025/26 | 577 | 156 | 110 | 352 | 315 | 187 | 89 % |
| 2024/25 | 581 | 148 | 100 | 311 | 271 | 176 | 87 % |
| 2023/24 | 566 | 125 | 104 | 262 | 245 | 159 | 94 % |
| 2022/23 | 612 | 137 | 66 | 270 | 244 | 169 | 90 % |
| 2021/22 | 641 | 144 | 122 | 270 | 255 | 191 | 94 % |
| 2020/21 | 674 | 135 | 130 | 251 | 241 | 169 | 96 % |
| 2019/20 | 704 | 139 | 145 | 261 | 245 | 179 | 94 % |
| 2018/19 | 749 | 133 | 136 | 246 | 242 | 181 | 98 % |
| 2017/18 | 810 | 129 | 144 | 273 | 265 | 191 | 97 % |
| 2016/17 | 1 005 | 220 | 166 | 390 | 382 | 294 | 98 % |
| 2015/16 | 1 041 | 182 | 192 | 398 | 385 | 274 | 97 % |
Studenti k 31. 12. (SIMS), poprvé zapsaní na jakoukoli vysokou školu, absolventi za kalendářní rok. Uchazeči, přijatí a zapsaní: občané ČR, přijímací řízení od 1. 11. předchozího do 31. 10. daného roku (úloha Uchazeč). Zdroj: MŠMT, statistika vysokých škol.
Velké body: místa výuky této fakulty. Šedé body: ostatní fakulty školy.
Místa výuky: MPSV – registr Školy, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Dojíždění
Odkud se sem dá dojet veřejnou dopravou
Autobusem, vlakem nebo MHD ze středu obce s příjezdem do 8:55 v běžný všední den, včetně chůze na zastávku a ze zastávky.
- Do 30 minut
- 1
- obec
- Do 60 minut
- 36
- obcí
- Do 90 minut
- 111
- obcí
- Do 120 minut
- 171
- obcí
Největší města a obce, odkud se sem dá dojet do 120 minut: Praha (114 min), Mladá Boleslav (88 min), Jablonec nad Nisou (36 min), Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (98 min), Varnsdorf (84 min), Turnov (52 min), Rumburk (116 min), Mnichovo Hradiště (61 min).
Jízdní řády CIS JŘ zpracované projektem JrUtil, metodika výpočtu.
Další fakulty školy
Zdroj: MŠMT – Registr vysokých škol, statistika vysokých škol (SIMS, úloha Uchazeč); studijní programy a místo výuky MPSV – Školy (RÚIAN). Bez osobních údajů.