Technická univerzita v Liberci · Liberec
Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií
Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií – Technická univerzita v Liberci, Liberec. V roce 2025/26 tu studovalo 596 lidí. Přijato 63 % z 333 uchazečů (2025).
- Studentů 2025/26
- 596
- 9 % žen · 13 % cizinců
- Přijímací řízení 2025
- 63% přijatých
- 209 z 333 uchazečů · 363 přihlášek
- Poprvé zapsaných 2025
- 171
- 115 absolventů
- Studijních programů
- 14
- podle MPSV
Základní údaje
- Vysoká škola
- Technická univerzita v Liberci
- Místo výuky
- Liberec
- Web
- www.fm.tul.cz
- Kód MŠMT
- 24220
Studenti podle typu programu (2025/26)
- Bakalářský
- 409
- Magisterský
- 0
- Navazující magisterský
- 129
- Doktorský
- 58
- Prezenčně
- 589 studentů
Studium
Studijní programy
| Program | Typ | Forma | Délka | Přijímací zkouška | Školné |
|---|---|---|---|---|---|
| Elektronické informační a řídící systémy26-12-R/011 | bakalářský | prezenční | 3 r. | informatika, matematika | – |
| Informační technologie18-02-R/007 | bakalářský | prezenční | 3 r. | informatika, matematika | – |
| Informatika a logistika18-02-R/022 | bakalářský | prezenční | 3 r. | informatika, matematika | – |
| MechatronikaB0714A270001 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Modelování a informatika39-02-R/047 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Nanomateriály39-42-R/002 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Automatické řízení a inženýrská informatika /meziobor./39-02-T/005 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | informatika, matematika | – |
| Engineering of Interactive Systems26-12-T/071 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | informatika, matematika | – |
| Informační technologie18-02-T/007 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | informatika, matematika | – |
| Mechatronika39-06-T/001 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Nanomateriály39-42-T/002 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | chemie, fyzika, matematika | – |
| Přírodovědné inženýrství39-01-T/025 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Aplikované vědy v inženýrství39-01-V/055 | doktorský | prezenční | 4 r. | – | – |
| Technická kybernetika26-12-V/045 | doktorský | prezenční | 4 r. | informatika, matematika | – |
Programy, které škola uvedla v databázi MPSV „Školy“ (portál Úřadu práce pro volbu povolání); nemusí být úplné ani aktuální – ověřte na webu školy. Kódy B…/N…/M…/P… jsou akreditované studijní programy, kódy typu 61-07-R/000 starší studijní obory.
Vývoj
Studenti, absolventi a přijímačky po letech
| Rok | Studentů | Poprvé zapsaných | Absolventů | Uchazečů | Přijatých | Zapsaných | Přijato |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025/26 | 596 | 171 | 115 | 333 | 209 | 172 | 63 % |
| 2024/25 | 541 | 118 | 143 | 258 | 164 | 136 | 64 % |
| 2023/24 | 546 | 94 | 103 | 237 | 128 | 106 | 54 % |
| 2022/23 | 593 | 143 | 122 | 264 | 174 | 143 | 66 % |
| 2021/22 | 555 | 126 | 93 | 249 | 163 | 154 | 65 % |
| 2020/21 | 547 | 118 | 100 | 247 | 169 | 138 | 68 % |
| 2019/20 | 517 | 106 | 94 | 248 | 164 | 142 | 66 % |
| 2018/19 | 514 | 127 | 103 | 257 | 183 | 152 | 71 % |
| 2017/18 | 506 | 112 | 106 | 260 | 176 | 148 | 68 % |
| 2016/17 | 538 | 104 | 122 | 299 | 178 | 150 | 60 % |
| 2015/16 | 599 | 113 | 139 | 308 | 210 | 166 | 68 % |
Studenti k 31. 12. (SIMS), poprvé zapsaní na jakoukoli vysokou školu, absolventi za kalendářní rok. Uchazeči, přijatí a zapsaní: občané ČR, přijímací řízení od 1. 11. předchozího do 31. 10. daného roku (úloha Uchazeč). Zdroj: MŠMT, statistika vysokých škol.
Velké body: místa výuky této fakulty. Šedé body: ostatní fakulty školy.
Místa výuky: MPSV – registr Školy, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Dojíždění
Odkud se sem dá dojet veřejnou dopravou
Autobusem, vlakem nebo MHD ze středu obce s příjezdem do 8:55 v běžný všední den, včetně chůze na zastávku a ze zastávky.
- Do 30 minut
- 1
- obec
- Do 60 minut
- 36
- obcí
- Do 90 minut
- 111
- obcí
- Do 120 minut
- 171
- obcí
Největší města a obce, odkud se sem dá dojet do 120 minut: Praha (114 min), Mladá Boleslav (88 min), Jablonec nad Nisou (36 min), Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (98 min), Varnsdorf (84 min), Turnov (52 min), Rumburk (116 min), Mnichovo Hradiště (61 min).
Jízdní řády CIS JŘ zpracované projektem JrUtil, metodika výpočtu.
Další fakulty školy
Zdroj: MŠMT – Registr vysokých škol, statistika vysokých škol (SIMS, úloha Uchazeč); studijní programy a místo výuky MPSV – Školy (RÚIAN). Bez osobních údajů.