Veřejná univerzitní vysoká škola · Liberec
Technická univerzita v Liberci
Technická univerzita v Liberci je veřejná univerzitní vysoká škola se sídlem v Liberci s 7 fakultami. V roce 2025/26 tu studovalo 6 596 lidí. Přijato 67 % z 3 965 uchazečů (2025).
- Studentů 2025/26
- 6 596
- 56 % žen · 7 % cizinců
- Přijímací řízení 2025
- 67% přijatých
- 2 668 z 3 965 uchazečů
- Poprvé zapsaných 2025
- 1 552
- 1 219 absolventů
- Studijních programů
- 154
- podle MPSV
Základní údaje
- Typ
- veřejná univerzitní vysoká škola
- Sídlo
- Studentská 1402/2 461 17 Liberec 1
- Kraj
- Liberecký
- Učí se v
- Liberec
- Web
- www.tul.cz
- IČO
- 46747885
- Kód MŠMT
- 24000
Studenti podle typu programu (2025/26)
- Bakalářský
- 4 795
- Magisterský
- 286
- Navazující magisterský
- 1 346
- Doktorský
- 192
- Prezenčně
- 5 192 studentů
Počty studií; kdo studuje dva programy, je započten u obou.
Fakulty
Fakulty a kolik se na ně dostane
Studenti k 31. 12., uchazeči a přijatí občané ČR v posledním přijímacím řízení.
| Fakulta | Studentů | Poprvé zapsaných | Uchazečů | Přijatých | Přijato | Programů |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ekonomická fakultaLiberec | 1 325 | 348 | 811 | 563 | 69 % | 15 |
| Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studiíLiberec | 596 | 171 | 333 | 209 | 63 % | 14 |
| Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogickáLiberec | 2 632 | 460 | 1 703 | 983 | 58 % | 51 |
| Fakulta strojníLiberec | 689 | 184 | 392 | 322 | 82 % | 22 |
| Fakulta textilníLiberec | 577 | 156 | 352 | 315 | 89 % | 32 |
| Fakulta umění a architekturyLiberec | 251 | 52 | 197 | 67 | 34 % | 11 |
| Fakulta zdravotnických studiíLiberec | 540 | 186 | 503 | 347 | 69 % | 9 |
Kromě fakult má škola celoškolská pracoviště (ústavy, centra), která také vyučují; jejich studenti jsou v číslech za celou školu.
Vývoj
Studenti, absolventi a přijímačky po letech
| Rok | Studentů | Poprvé zapsaných | Absolventů | Uchazečů | Přijatých | Zapsaných | Přijato |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025/26 | 6 596 | 1 552 | 1 219 | 3 965 | 2 668 | 2 046 | 67 % |
| 2024/25 | 6 230 | 1 440 | 1 330 | 4 199 | 2 586 | 2 019 | 62 % |
| 2023/24 | 6 277 | 1 405 | 1 098 | 3 676 | 2 417 | 1 917 | 66 % |
| 2022/23 | 6 139 | 1 335 | 1 013 | 3 739 | 2 367 | 1 868 | 63 % |
| 2021/22 | 6 039 | 1 365 | 1 005 | 4 024 | 2 501 | 1 889 | 62 % |
| 2020/21 | 5 905 | 1 338 | 1 080 | 3 496 | 2 387 | 1 890 | 68 % |
| 2019/20 | 5 816 | 1 403 | 1 081 | 3 249 | 2 522 | 2 091 | 78 % |
| 2018/19 | 5 642 | 1 307 | 1 184 | 3 065 | 2 331 | 1 883 | 76 % |
| 2017/18 | 5 786 | 1 283 | 1 223 | 3 098 | 2 371 | 1 888 | 77 % |
| 2016/17 | 6 159 | 1 287 | 1 354 | 3 322 | 2 373 | 1 902 | 71 % |
| 2015/16 | 6 612 | 1 290 | 1 532 | 3 659 | 2 581 | 2 041 | 71 % |
Studenti k 31. 12. (SIMS), poprvé zapsaní na jakoukoli vysokou školu, absolventi za kalendářní rok. Uchazeči, přijatí a zapsaní: občané ČR, přijímací řízení od 1. 11. předchozího do 31. 10. daného roku (úloha Uchazeč). Zdroj: MŠMT, statistika vysokých škol.
Body: místa, kde fakulty učí (podle registru MPSV); kliknutím otevřete fakultu.
Místa výuky: MPSV – registr Školy, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Dojíždění
Odkud se sem dá dojet veřejnou dopravou
Autobusem, vlakem nebo MHD ze středu obce s příjezdem do 8:55 v běžný všední den, včetně chůze na zastávku a ze zastávky.
- Do 30 minut
- 1
- obec
- Do 60 minut
- 36
- obcí
- Do 90 minut
- 111
- obcí
- Do 120 minut
- 171
- obcí
Největší města a obce, odkud se sem dá dojet do 120 minut: Praha (114 min), Mladá Boleslav (88 min), Jablonec nad Nisou (36 min), Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (98 min), Varnsdorf (84 min), Turnov (52 min), Rumburk (116 min), Mnichovo Hradiště (61 min).
Jízdní řády CIS JŘ zpracované projektem JrUtil, metodika výpočtu.
Studium
Studijní programy
Programy jsou na stránkách jednotlivých fakult.
- 68 bakalářských
- 2 magisterských
- 66 navazujících magisterských
- 18 doktorských
Zdroj: MŠMT – Registr vysokých škol a uskutečňovaných studijních programů, statistika vysokých škol (SIMS, úloha Uchazeč); studijní programy MPSV – Školy. Bez osobních údajů (rektor, děkani).