Žebříček · okres Zlín · 2025/26

Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Zlín

Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.

Škola Skóre podmínek PásmoKvalifikovaní učiteléDětí na tříduDětí na učiteleNaplněnost
1 LAPP Czech Republic s. r. o. 32 dětí · 765 02 Otrokovice 9997–100 špička 100 %lepší než 66 %16,0lepší než 84 %7,1lepší než 92 %100 %lepší než 96 %
1 Základní škola a Mateřská škola Študlov 14 dětí · 756 12 Študlov 9997–100 špička 100 %lepší než 66 %14,0lepší než 94 %7,0lepší než 92 %93 %lepší než 79 %
3 ORBIS, Mateřská škola, Základní škola a Střední škola, s.r.o. 47 dětí · 760 01 Zlín 9896–100 špička 100 %lepší než 66 %15,7lepší než 86 %7,8lepší než 92 %94 %lepší než 81 %
3 Mateřská škola Horní Lhota 29 dětí · 763 23 Horní Lhota 9894–99 špička 100 %lepší než 66 %14,5lepší než 94 %6,9lepší než 92 %85 %lepší než 55 %
5 Základní škola a Mateřská škola Pohořelice 35 dětí · 763 61 Pohořelice 9582–99 špička 100 %lepší než 66 %17,5lepší než 75 %9,0lepší než 71 %100 %lepší než 96 %
5 Univerzitní mateřská škola Qočna 53 dětí · 760 01 Zlín 9585–98 špička 100 %lepší než 66 %17,7lepší než 74 %7,9lepší než 92 %87 %lepší než 61 %
5 Základní škola a mateřská škola Hřivínův Újezd 30 dětí · 763 07 Hřivínův Újezd 9587–98 špička 100 %lepší než 66 %15,0lepší než 94 %7,7lepší než 92 %75 %lepší než 28 %
8 Mateřská škola "Sluníčko", s.r.o. 18 dětí · 760 01 Zlín 9472–100 špička 100 %lepší než 66 %18,0lepší než 71 %9,0lepší než 69 %100 %lepší než 96 %
8 JINOTAJ, mateřská škola a základní škola Zlín, s.r.o. 15 dětí · 760 01 Zlín 9472–100 špička 100 %lepší než 66 %15,0lepší než 94 %10,0lepší než 46 %100 %lepší než 96 %
10 Mateřská škola Jasenná 36 dětí · 763 13 Jasenná 9176–98 špička 100 %lepší než 66 %18,0lepší než 71 %9,0lepší než 69 %95 %lepší než 83 %
11 Mateřská škola Loučka 13 dětí · 763 25 Loučka 8987–92 nadprůměr 100 %lepší než 66 %13,0lepší než 94 %6,5lepší než 92 %46 %lepší než 3 %
12 Základní škola a Mateřská škola Spytihněv 48 dětí · 763 64 Spytihněv 8881–96 nadprůměr 100 %lepší než 66 %16,0lepší než 84 %8,0lepší než 92 %67 %lepší než 14 %
13 DOBRÁ Montessori základní škola a mateřská škola s. r. o. 43 dětí · 760 01 Zlín 8672–97 nadprůměr 100 %lepší než 66 %21,5lepší než 34 %7,2lepší než 92 %98 %lepší než 89 %
14 Mateřská škola Zlín, tř. Tomáše Bati 1285 93 dětí · 760 01 Zlín 7664–86 nadprůměr 100 %lepší než 66 %18,6lepší než 66 %8,9lepší než 71 %75 %lepší než 28 %
15 Základní škola a Mateřská škola Březnice 54 dětí · 760 01 Březnice 7455–88 nadprůměr 100 %lepší než 66 %18,0lepší než 71 %9,5lepší než 60 %76 %lepší než 31 %
16 Základní škola a Mateřská škola Kašava 60 dětí · 763 19 Kašava 7046–87 nadprůměr 100 %lepší než 66 %20,0lepší než 51 %10,0lepší než 46 %91 %lepší než 73 %
17 Základní škola a Mateřská škola Pozlovice 55 dětí · 763 26 Pozlovice 6949–84 průměr 100 %lepší než 66 %18,3lepší než 68 %9,3lepší než 63 %65 %lepší než 13 %
18 Mateřská škola Zlín, tř. Svobody 835 110 dětí · 763 02 Zlín 6649–79 průměr 92 %lepší než 24 %18,3lepší než 68 %8,8lepší než 72 %95 %lepší než 83 %
19 Lesní mateřská škola Na Pasece 22 dětí · 763 14 Velíková 6437–84 průměr 100 %lepší než 66 %22,0lepší než 28 %5,5lepší než 92 %69 %lepší než 16 %
20 Mateřská škola Otrokovice 494 dětí · 765 02 Otrokovice 6152–69 průměr 100 %lepší než 66 %19,8lepší než 54 %9,6lepší než 55 %73 %lepší než 24 %
21 Mateřská škola Zlín, Družstevní 4514 80 dětí · 760 05 Zlín 6038–78 průměr 100 %lepší než 66 %20,0lepší než 51 %9,8lepší než 52 %77 %lepší než 33 %
21 Základní škola a Mateřská škola Šanov 19 dětí · 763 21 Šanov 6034–81 průměr 100 %lepší než 66 %19,0lepší než 62 %13,1lepší než 2 %100 %lepší než 96 %
23 Mateřská škola Zlín, Mariánské nám. 141 86 dětí · 763 14 Zlín 5534–74 průměr 100 %lepší než 66 %21,5lepší než 34 %10,6lepší než 31 %95 %lepší než 82 %
24 Základní škola a Mateřská škola Halenkovice 64 dětí · 763 63 Halenkovice 5431–75 průměr 100 %lepší než 66 %21,3lepší než 36 %11,0lepší než 20 %100 %lepší než 96 %
24 Mateřská škola Brumov - Bylnice 163 dětí · 763 31 Brumov-Bylnice 5437–70 průměr 100 %lepší než 66 %20,4lepší než 46 %10,2lepší než 41 %81 %lepší než 43 %
26 Mateřská škola Vizovice 180 dětí · 763 12 Vizovice 5338–66 průměr 100 %lepší než 66 %22,5lepší než 23 %10,6lepší než 30 %100 %lepší než 96 %
27 Mateřská škola Tlumačov 80 dětí · 763 62 Tlumačov 5237–66 průměr 100 %lepší než 66 %20,0lepší než 51 %13,6lepší než 1 %100 %lepší než 96 %
28 Mateřská škola Machová 35 dětí · 763 01 Machová 4423–65 průměr 100 %lepší než 66 %17,5lepší než 75 %11,7lepší než 11 %70 %lepší než 18 %
29 Mateřská škola Zlín, Slovenská 1808 97 dětí · 760 01 Zlín 4118–64 průměr 87 %lepší než 19 %19,4lepší než 58 %9,4lepší než 61 %88 %lepší než 65 %
29 Mateřská škola Vlachovice 72 dětí · 763 24 Vlachovice 4121–61 průměr 100 %lepší než 66 %24,0lepší než 10 %10,7lepší než 28 %97 %lepší než 89 %
31 Základní škola a Mateřská škola Drnovice 22 dětí · 763 25 Drnovice 3912–66 průměr 100 %lepší než 66 %22,0lepší než 28 %12,9lepší než 3 %100 %lepší než 96 %
32 Mateřská škola Hrobice 43 dětí · 763 15 Hrobice 3811–68 průměr 100 %lepší než 66 %21,5lepší než 34 %10,8lepší než 27 %81 %lepší než 44 %
33 Mateřská škola Zlín, Štefánikova 2222 69 dětí · 760 01 Zlín 3713–59 průměr 100 %lepší než 66 %23,0lepší než 18 %10,6lepší než 30 %86 %lepší než 59 %
33 Mateřská škola Zlín, Osvoboditelů 3778 131 dětí · 760 01 Zlín 3718–53 průměr 100 %lepší než 66 %21,8lepší než 31 %10,9lepší než 24 %82 %lepší než 47 %
33 Základní škola a Mateřská škola Racková 35 dětí · 760 01 Racková 3710–66 průměr 75 %lepší než 9 %17,5lepší než 75 %8,8lepší než 73 %73 %lepší než 23 %
36 Mateřská škola Napajedla 188 dětí · 763 61 Napajedla 3422–44 průměr 100 %lepší než 66 %23,5lepší než 14 %11,4lepší než 15 %95 %lepší než 83 %
36 Mateřská škola Zlín, Budovatelská 4819 112 dětí · 760 05 Zlín 3414–53 průměr 100 %lepší než 66 %22,4lepší než 24 %10,6lepší než 31 %80 %lepší než 40 %
38 Mateřská škola Slavičín 208 dětí · 763 21 Slavičín 3319–45 průměr 100 %lepší než 66 %23,1lepší než 16 %11,0lepší než 23 %88 %lepší než 63 %
39 Firemní mateřská škola Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně 50 dětí · 760 01 Zlín 3212–55 průměr 100 %lepší než 66 %25,0lepší než 5 %10,5lepší než 31 %89 %lepší než 69 %
40 Mateřská škola Zlín, Návesní 64 49 dětí · 760 01 Zlín 2913–45 podprůměr 100 %lepší než 66 %24,5lepší než 7 %11,7lepší než 11 %98 %lepší než 90 %
41 Mateřská škola Fryšták 130 dětí · 763 16 Fryšták 2814–43 podprůměr 100 %lepší než 66 %21,7lepší než 32 %11,8lepší než 10 %83 %lepší než 50 %
42 Mateřská škola Luhačovice 136 dětí · 763 26 Luhačovice 2511–41 podprůměr 100 %lepší než 66 %22,7lepší než 22 %10,8lepší než 27 %76 %lepší než 29 %
43 Mateřská škola Zlín, U Dřevnice 206 186 dětí · 760 01 Zlín 2413–38 podprůměr 100 %lepší než 66 %23,3lepší než 16 %11,1lepší než 19 %84 %lepší než 51 %
44 Mateřská škola Zlín, Milíčova 867 158 dětí · 763 02 Zlín 2220–24 podprůměr 100 %lepší než 66 %26,3lepší než 2 %13,2lepší než 2 %100 %lepší než 96 %
45 Základní škola a Mateřská škola Dolní Lhota 27 dětí · 763 23 Dolní Lhota 2111–35 podprůměr 100 %lepší než 66 %27,0lepší než 1 %12,3lepší než 6 %96 %lepší než 87 %
46 Mateřská škola Zlín, Sokolská 3961 98 dětí · 760 01 Zlín 2011–34 podprůměr 100 %lepší než 66 %24,5lepší než 7 %11,7lepší než 11 %89 %lepší než 68 %
46 Montessori Zlín - základní škola a mateřská škola Motýlek 56 dětí · 760 01 Zlín 2018–22 podprůměr 100 %lepší než 66 %28,0lepší než 0 %14,8lepší než 1 %100 %lepší než 96 %
48 Základní škola a Mateřská škola Vysoké Pole 27 dětí · 763 25 Vysoké Pole 139–23 podprůměr 100 %lepší než 66 %27,0lepší než 1 %13,5lepší než 2 %90 %lepší než 71 %
48 Mateřská škola Zlín, M. Knesla 4056 96 dětí · 760 01 Zlín 138–25 podprůměr 100 %lepší než 66 %24,0lepší než 10 %11,9lepší než 9 %80 %lepší než 40 %
48 Mateřská škola Zlín, SNP 4790 79 dětí · 760 05 Zlín 139–19 podprůměr 100 %lepší než 66 %26,3lepší než 2 %12,5lepší než 4 %88 %lepší než 63 %
51 Mateřská škola Návojná 26 dětí · 763 32 Návojná 126–25 podprůměr 100 %lepší než 66 %26,0lepší než 3 %13,0lepší než 3 %87 %lepší než 60 %
52 Mateřská škola Zlín, Luční 4588 238 dětí · 760 05 Zlín 42–8 slabší 95 %lepší než 28 %23,8lepší než 13 %11,5lepší než 15 %85 %lepší než 55 %
52 Základní škola a Mateřská škola Želechovice nad Dřevnicí 93 dětí · 763 11 Želechovice nad Dřevnicí 41–12 slabší 88 %lepší než 19 %23,3lepší než 16 %11,6lepší než 12 %90 %lepší než 71 %
54 Mateřská škola Štítná nad Vláří 76 dětí · 763 33 Štítná nad Vláří-Popov 30–18 slabší 97 %lepší než 30 %25,3lepší než 4 %12,3lepší než 6 %90 %lepší než 72 %
54 Mateřská škola Zlín, Potoky 4224 94 dětí · 760 01 Zlín 30–14 slabší 99 %lepší než 31 %23,5lepší než 14 %11,6lepší než 12 %78 %lepší než 35 %
54 Mateřská škola Trnava 48 dětí · 763 18 Trnava 30–23 slabší 95 %lepší než 28 %24,0lepší než 10 %11,4lepší než 15 %80 %lepší než 40 %
57 Mateřská škola Sluníčko, Slušovice 100 dětí · 763 15 Slušovice 20–12 slabší 99 %lepší než 31 %25,0lepší než 5 %11,9lepší než 9 %83 %lepší než 50 %
58 Mateřská škola Zlín, Dětská 4698 48 dětí · 760 05 Zlín 10–7 slabší 76 %lepší než 10 %24,0lepší než 10 %11,4lepší než 15 %80 %lepší než 40 %

Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.