Žebříček · okres Vsetín · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Vsetín
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Soukromá mateřská škola Štěpán 13 dětí · 755 01 Vsetín | 10099–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 5,7lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Základní škola a Mateřská škola Pozděchov 30 dětí · 756 11 Pozděchov | 9893–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,8lepší než 92 % | 86 %lepší než 57 % |
| 3 Základní škola a mateřská škola Ústí 31 dětí · 755 01 Ústí | 9686–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 7,8lepší než 92 % | 82 %lepší než 45 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Jarcová 32 dětí · 757 01 Jarcová | 9380–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,4lepší než 79 % | 84 %lepší než 53 % |
| 5 Základní škola a Mateřská škola Zděchov 15 dětí · 756 07 Zděchov | 9283–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 60 %lepší než 8 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola Loučka 44 dětí · 756 44 Loučka | 9077–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,7lepší než 94 % | 9,4lepší než 62 % | 85 %lepší než 54 % |
| 6 Mateřská škola Růžďka 30 dětí · 756 25 Růžďka | 9084–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 50 %lepší než 3 % |
| 6 Základní škola, Mateřská škola a Praktická škola Vsetín 10 dětí · 755 01 Vsetín | 9088–92 | špička | 100 %lepší než 66 % | 5,0lepší než 94 % | 3,3lepší než 92 % | 50 %lepší než 3 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola Choryně 32 dětí · 756 42 Choryně | 8880–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 7,8lepší než 92 % | 67 %lepší než 14 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Lačnov 33 dětí · 756 12 Lačnov | 8774–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 77 %lepší než 32 % |
| 11 Základní škola a Mateřská škola Karolinka 47 dětí · 756 05 Karolinka | 8372–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 15,7lepší než 86 % | 8,6lepší než 76 % | 65 %lepší než 13 % |
| 12 Mateřská škola Vsetín, Sychrov 96 86 dětí · 755 01 Vsetín | 8072–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,2lepší než 77 % | 8,6lepší než 76 % | 69 %lepší než 16 % |
| 13 Mateřská škola Bystřička 36 dětí · 756 24 Bystřička | 7353–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 64 %lepší než 12 % |
| 14 Mateřská škola Hošťálková 95 dětí · 756 22 Hošťálková | 7255–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 60 % | 79 %lepší než 38 % |
| 14 Mateřská škola Nový Hrozenkov 736 73 dětí · 756 04 Nový Hrozenkov | 7257–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 69 % | 9,1lepší než 66 % | 68 %lepší než 14 % |
| 16 Mateřská škola Krhová 89 dětí · 756 63 Krhová | 7054–82 | nadprůměr | 91 %lepší než 23 % | 17,8lepší než 74 % | 8,1lepší než 83 % | 91 %lepší než 73 % |
| 17 Mateřská škola Huslenky 38 dětí · 756 02 Huslenky | 6942–88 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 76 %lepší než 30 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Mikulůvka 38 dětí · 756 24 Mikulůvka | 6942–88 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 76 %lepší než 30 % |
| 19 Mateřská škola Jablůnka 56 dětí · 756 23 Jablůnka | 6746–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 9,3lepší než 62 % | 67 %lepší než 14 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola Kateřinice 38 dětí · 756 21 Kateřinice | 6640–86 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 73 %lepší než 23 % |
| 20 Mateřská škola Radost, Rožnov p.R. 154 dětí · 756 61 Rožnov pod Radhoštěm | 6651–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,6lepší než 54 % | 77 %lepší než 33 % |
| 20 Mateřská škola Prostřední Bečva 59 dětí · 756 56 Prostřední Bečva | 6642–83 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,7lepší než 55 % | 9,4lepší než 62 % | 74 %lepší než 25 % |
| 23 Mateřská škola Vsetín, Rokytnice 425 119 dětí · 755 01 Vsetín | 6547–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 54 % | 9,9lepší než 49 % | 83 %lepší než 48 % |
| 24 Mateřská škola 1. máje 1153, Rožnov p.R. 197 dětí · 756 61 Rožnov pod Radhoštěm | 6249–74 | průměr | 92 %lepší než 24 % | 16,4lepší než 82 % | 8,2lepší než 82 % | 78 %lepší než 35 % |
| 25 Mateřská škola Valašské Meziříčí, Seifertova 160 152 dětí · 757 01 Valašské Meziříčí | 5638–71 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,7lepší než 32 % | 10,1lepší než 42 % | 89 %lepší než 69 % |
| 26 Mateřská škola Vsetín, Benátky 1175 82 dětí · 755 01 Vsetín | 5431–74 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 10,3lepší než 40 % | 82 %lepší než 46 % |
| 27 Mateřská škola Janová 13 dětí · 755 01 Janová | 5034–66 | průměr | 56 %lepší než 4 % | 13,0lepší než 94 % | 5,7lepší než 92 % | 65 %lepší než 12 % |
| 28 Mateřská škola Valašské Meziříčí, Podlesí 234 25 dětí · 757 01 Valašské Meziříčí | 4533–58 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 6,3lepší než 92 % | 47 %lepší než 3 % |
| 29 Mateřská škola PRAMÍNEK, Valašská Bystřice 89 dětí · 756 27 Valašská Bystřice | 4423–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 25 % | 9,9lepší než 49 % | 79 %lepší než 39 % |
| 30 Základní škola a mateřská škola Dolní Bečva 64 dětí · 756 55 Dolní Bečva | 4217–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,7lepší než 29 % | 83 %lepší než 49 % |
| 31 Základní škola a Mateřská škola Liptál 45 dětí · 756 31 Liptál | 3914–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 94 %lepší než 80 % |
| 32 Základní škola a Mateřská škola Vsetín, Luh 1544 218 dětí · 755 01 Vsetín | 3823–52 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 10,9lepší než 24 % | 84 %lepší než 51 % |
| 33 Mateřská škola Lidečko 67 dětí · 756 12 Lidečko | 3714–58 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 24 % | 11,2lepší než 19 % | 89 %lepší než 69 % |
| 33 Základní škola a Mateřská škola Vsetín, Ohrada 1876 67 dětí · 755 01 Vsetín | 3714–58 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 24 % | 11,2lepší než 19 % | 89 %lepší než 69 % |
| 35 Mateřská škola Ratiboř 64 dětí · 756 21 Ratiboř | 3612–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,7lepší než 29 % | 76 %lepší než 31 % |
| 35 Mateřská škola Francova Lhota 42 dětí · 756 14 Francova Lhota | 3610–65 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 70 %lepší než 18 % |
| 37 Mateřská škola Zašová 94 dětí · 756 51 Zašová | 3313–52 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,5lepší než 14 % | 10,4lepší než 35 % | 82 %lepší než 47 % |
| 38 Mateřská škola Hovězí 70 dětí · 756 01 Hovězí | 3114–48 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,3lepší než 15 % | 11,7lepší než 11 % | 95 %lepší než 82 % |
| 39 Základní škola a Mateřská škola Police 24 dětí · 756 44 Police | 2710–51 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 96 %lepší než 86 % |
| 40 Mateřská škola Velké Karlovice 69 dětí · 756 06 Velké Karlovice | 2410–44 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 85 %lepší než 55 % |
| 41 Mateřská škola Valašské Meziříčí, Štěpánov 658 120 dětí · 757 01 Valašské Meziříčí | 2312–39 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 11,1lepší než 19 % | 86 %lepší než 57 % |
| 42 Mateřská škola Vsetín, Na Kopečku 13 53 dětí · 755 01 Vsetín | 2217–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,5lepší než 2 % | 13,3lepší než 2 % | 100 %lepší než 96 % |
| 43 Mateřská škola DUHA, Na Potoku 369, Zubří 72 dětí · 756 54 Zubří | 2111–37 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 90 %lepší než 71 % |
| 43 Mateřská škola Valašské Meziříčí, Vyhlídka 419 186 dětí · 757 01 Valašské Meziříčí | 2112–34 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,3lepší než 16 % | 11,5lepší než 14 % | 83 %lepší než 49 % |
| 45 Základní škola a mateřská škola Kladeruby 28 dětí · 756 43 Kladeruby | 2017–24 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 28,0lepší než 0 % | 14,0lepší než 1 % | 100 %lepší než 96 % |
| 45 Mateřská škola Valašské Meziříčí, Kraiczova 362 81 dětí · 757 01 Valašské Meziříčí | 2014–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 27,0lepší než 1 % | 12,5lepší než 5 % | 96 %lepší než 87 % |
| 47 Mateřská škola 5. května 1527, Rožnov p.R. 83 dětí · 756 61 Rožnov pod Radhoštěm | 1917–21 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 27,7lepší než 1 % | 13,8lepší než 1 % | 99 %lepší než 91 % |
| 48 Základní škola a Mateřská škola Poličná 276 53 dětí · 757 01 Poličná | 1712–23 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,5lepší než 2 % | 13,3lepší než 2 % | 95 %lepší než 82 % |
| 49 Mateřská škola Kelč 84 dětí · 756 43 Kelč | 1412–18 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 28,0lepší než 0 % | 14,0lepší než 1 % | 93 %lepší než 79 % |
| 49 Mateřská škola Valašské Meziříčí, Křižná 768 81 dětí · 757 01 Valašské Meziříčí | 1410–19 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 27,0lepší než 1 % | 13,0lepší než 3 % | 90 %lepší než 71 % |
| 51 Mateřská škola Valašské Meziříčí, Hrachovec 210 26 dětí · 757 01 Valašské Meziříčí | 126–25 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 87 %lepší než 60 % |
| 52 Mateřská škola Střítež nad Bečvou 25 dětí · 756 52 Střítež nad Bečvou | 114–28 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 83 %lepší než 50 % |
| 52 Mateřská škola Kostka s. r. o. 46 dětí · 755 01 Vsetín | 114–28 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 61 %lepší než 8 % |
| 54 Mateřská škola Zubří 122 dětí · 756 54 Zubří | 107–16 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,4lepší než 7 % | 12,2lepší než 6 % | 79 %lepší než 37 % |
| 55 Základní škola a Mateřská škola Vsetín, Trávníky 1217 74 dětí · 755 01 Vsetín | 63–9 | slabší | 100 %lepší než 66 % | 24,7lepší než 7 % | 12,3lepší než 6 % | 54 %lepší než 5 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.