Žebříček · okres Ústí nad Orlicí · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Ústí nad Orlicí
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Vraclav 24 dětí · 565 42 Vraclav | 9388–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,0lepší než 94 % | 6,0lepší než 92 % | 67 %lepší než 14 % |
| 1 Základní škola a Mateřská škola Ostrov 30 dětí · 561 22 Ostrov | 9382–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 8,1lepší než 83 % | 75 %lepší než 28 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola Cotkytle 13 dětí · 561 32 Cotkytle | 9286–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 65 %lepší než 12 % |
| 4 Základní škola a mateřská škola Pramínek, Semanín 25 dětí · 560 02 Semanín | 9188–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,5lepší než 94 % | 6,3lepší než 92 % | 57 %lepší než 6 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Písečná 34 dětí · 561 70 Písečná | 9177–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 85 %lepší než 55 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Nové Hrady 13 dětí · 539 45 Nové Hrady | 9087–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,7lepší než 92 % | 52 %lepší než 4 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Horní Heřmanice 11 dětí · 561 33 Horní Heřmanice | 8988–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 11,0lepší než 94 % | 6,1lepší než 92 % | 44 %lepší než 2 % |
| 7 Základní škola a mateřská škola Jamné nad Orlicí 12 dětí · 561 65 Jamné nad Orlicí | 8988–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 12,0lepší než 94 % | 6,0lepší než 92 % | 43 %lepší než 2 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Dobříkov 35 dětí · 566 01 Dobříkov | 8973–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 8,8lepší než 73 % | 88 %lepší než 62 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Orličky 11 dětí · 561 55 Orličky | 8981–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 11,0lepší než 94 % | 7,9lepší než 92 % | 29 %lepší než 1 % |
| 11 Mateřská škola Hejnice 18 dětí · 564 01 Hejnice | 8870–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 7,9lepší než 92 % | 78 %lepší než 35 % |
| 12 Základní škola a mateřská škola Hnátnice 32 dětí · 561 01 Hnátnice | 8779–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 64 %lepší než 11 % |
| 13 Mateřská škola Koldín 32 dětí · 565 01 Koldín | 8674–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,2lepší než 82 % | 71 %lepší než 19 % |
| 14 Základní škola a mateřská škola Bystřec 49 dětí · 561 54 Bystřec | 8575–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,3lepší než 82 % | 8,3lepší než 80 % | 73 %lepší než 24 % |
| 15 Základní škola a mateřská škola Libchavy 72 dětí · 561 16 Libchavy | 8472–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 85 %lepší než 54 % |
| 16 Mateřská škola Dolní Dobrouč 73 dětí · 561 02 Dolní Dobrouč | 7460–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 69 % | 9,1lepší než 66 % | 73 %lepší než 23 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Řetová 37 dětí · 561 41 Řetová | 7045–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 9,3lepší než 64 % | 70 %lepší než 17 % |
| 17 Mateřská škola Skipi s.r.o. 37 dětí · 561 51 Letohrad | 7046–87 | nadprůměr | 80 %lepší než 12 % | 18,5lepší než 67 % | 7,4lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 19 Mateřská škola Výprachtice 39 dětí · 561 34 Výprachtice | 6738–88 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 81 %lepší než 44 % |
| 19 Mateřská škola, Lanškroun, Žižkova 365 79 dětí · 563 01 Lanškroun | 6745–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 55 % | 9,8lepší než 52 % | 83 %lepší než 49 % |
| 21 Mateřská škola Česká Třebová, Vinohrady 98 dětí · 560 02 Česká Třebová | 6547–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,6lepší než 56 % | 9,4lepší než 62 % | 72 %lepší než 22 % |
| 22 Mateřská škola Kamarádi, Vysoké Mýto 79 dětí · 566 01 Vysoké Mýto | 6242–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 55 % | 9,2lepší než 65 % | 63 %lepší než 10 % |
| 23 Mateřská škola Čtyřlístek, Vysoké Mýto 83 dětí · 566 01 Vysoké Mýto | 6140–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 43 % | 9,2lepší než 65 % | 75 %lepší než 29 % |
| 23 Základní škola a mateřská škola Rybník 39 dětí · 560 02 Rybník | 6131–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 74 %lepší než 25 % |
| 25 Mateřská škola Slunečná, Vysoké Mýto 164 dětí · 566 01 Vysoké Mýto | 5539–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 9,7lepší než 54 % | 73 %lepší než 24 % |
| 26 Mateřská škola, Moravská, Králíky 90 dětí · 561 69 Králíky | 4928–68 | průměr | 91 %lepší než 23 % | 18,0lepší než 71 % | 8,5lepší než 79 % | 74 %lepší než 25 % |
| 26 Základní škola a mateřská škola Červená Voda 83 dětí · 561 61 Červená Voda | 4930–67 | průměr | 80 %lepší než 12 % | 16,6lepší než 81 % | 8,3lepší než 80 % | 75 %lepší než 29 % |
| 28 Mateřská škola Letohrad, Taušlova 89 dětí · 561 51 Letohrad | 4825–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 25 % | 10,1lepší než 43 % | 86 %lepší než 59 % |
| 29 Mateřská škola Lentilka, Ústí nad Orlicí 105 dětí · 562 06 Ústí nad Orlicí | 4525–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,1lepší než 43 % | 75 %lepší než 28 % |
| 30 Základní škola a mateřská škola Rudoltice 64 dětí · 561 25 Rudoltice | 4419–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,7lepší než 29 % | 85 %lepší než 55 % |
| 31 Mateřská škola Vostelčice, Choceň 111 dětí · 565 01 Choceň | 4121–62 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,2lepší než 25 % | 10,3lepší než 38 % | 83 %lepší než 48 % |
| 32 Základní škola a mateřská škola Damníkov 43 dětí · 561 23 Damníkov | 4012–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 10,8lepší než 27 % | 83 %lepší než 48 % |
| 32 Základní škola a Mateřská škola Žichlínek 43 dětí · 563 01 Žichlínek | 4012–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 11,0lepší než 20 % | 86 %lepší než 58 % |
| 34 Základní škola a mateřská škola Dlouhá Třebová okres Ústí nad Orlicí 43 dětí · 561 17 Dlouhá Třebová | 3912–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 11,1lepší než 19 % | 86 %lepší než 58 % |
| 35 Mateřská škola Hradisková, Jablonné nad Orlicí 110 dětí · 561 64 Jablonné nad Orlicí | 3717–56 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 10,8lepší než 26 % | 84 %lepší než 51 % |
| 36 Mateřská škola Letohrad, U Dvora 113 dětí · 561 51 Letohrad | 3515–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,6lepší než 22 % | 10,5lepší než 35 % | 81 %lepší než 42 % |
| 37 Mateřská škola Ústí nad Orlicí, Na Výsluní 200 88 dětí · 562 01 Ústí nad Orlicí | 3412–56 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 10,6lepší než 30 % | 79 %lepší než 36 % |
| 38 Mateřská škola Česká Třebová, U Stadionu 89 dětí · 560 02 Česká Třebová | 3312–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 25 % | 10,6lepší než 30 % | 79 %lepší než 39 % |
| 39 Mateřská škola a základní škola Josefa Luxe Nekoř 44 dětí · 561 63 Nekoř | 3110–57 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,4lepší než 16 % | 85 %lepší než 54 % |
| 40 Základní škola a mateřská škola Vincence Junka, Dolní Čermná 47 dětí · 561 53 Dolní Čermná | 3012–49 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,5lepší než 14 % | 11,8lepší než 10 % | 94 %lepší než 81 % |
| 41 Mateřská škola Pod Smrkem, Vysoké Mýto 49 dětí · 566 01 Vysoké Mýto | 2913–46 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,5lepší než 7 % | 11,6lepší než 12 % | 98 %lepší než 90 % |
| 42 Mateřská škola Stromovka, Choceň 74 dětí · 565 01 Choceň | 2810–51 | podprůměr | 88 %lepší než 19 % | 18,5lepší než 67 % | 9,3lepší než 64 % | 62 %lepší než 9 % |
| 43 Základní škola a mateřská škola Horní Třešňovec 26 dětí · 563 01 Horní Třešňovec | 169–29 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 93 %lepší než 78 % |
| 44 Základní škola a Mateřská škola Tisová 25 dětí · 566 01 Tisová | 114–28 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 83 %lepší než 50 % |
| 45 Mateřská škola SLUNÍČKO, Žamberk 85 dětí · 564 01 Žamberk | 91–27 | slabší | 76 %lepší než 10 % | 21,3lepší než 36 % | 10,2lepší než 41 % | 82 %lepší než 45 % |
| 46 Mateřská škola Záměstí, Choceň 71 dětí · 565 01 Choceň | 40–13 | slabší | 84 %lepší než 15 % | 23,7lepší než 14 % | 11,5lepší než 15 % | 95 %lepší než 82 % |
| 46 Mateřská škola ČTYŘLÍSTEK, Žamberk 92 dětí · 564 01 Žamberk | 40–13 | slabší | 77 %lepší než 11 % | 23,0lepší než 18 % | 10,5lepší než 35 % | 82 %lepší než 46 % |
| 48 Mateřská škola, Lanškroun, Vančurova 87 94 dětí · 563 01 Lanškroun | 20–9 | slabší | 88 %lepší než 20 % | 23,5lepší než 14 % | 11,1lepší než 19 % | 78 %lepší než 35 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.