Žebříček · okres Svitavy · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Svitavy
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Dětřichov 16 dětí · 568 02 Dětřichov | 9786–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 89 %lepší než 67 % |
| 1 Mateřská škola Bělá nad Svitavou 31 dětí · 569 05 Bělá nad Svitavou | 9790–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 7,8lepší než 92 % | 86 %lepší než 58 % |
| 1 Mateřská škola Hartmanice 23 dětí · 569 92 Hartmanice | 9792–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 11,5lepší než 94 % | 5,5lepší než 92 % | 82 %lepší než 46 % |
| 1 Základní škola a Mateřská škola Opatovec 119 30 dětí · 568 02 Opatovec | 9791–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 81 %lepší než 43 % |
| 5 Mateřská škola Jarošov 34 dětí · 569 66 Jarošov | 9686–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 97 %lepší než 88 % |
| 5 Základní škola a mateřská škola Široký Důl 15 dětí · 572 01 Široký Důl | 9685–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,7lepší než 92 % | 79 %lepší než 38 % |
| 5 Mateřská škola Jedlová 32 dětí · 569 91 Jedlová | 9688–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 6,4lepší než 92 % | 84 %lepší než 53 % |
| 8 I. Mateřská škola Pomezí 283 okres Svitavy 26 dětí · 569 71 Pomezí | 9582–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 8,7lepší než 75 % | 87 %lepší než 60 % |
| 8 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA KOCLÍŘOV 28 dětí · 569 11 Koclířov | 9589–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 76 %lepší než 29 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Čistá 31 dětí · 569 56 Čistá | 9484–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 7,8lepší než 92 % | 78 %lepší než 34 % |
| 10 Mateřská škola Banín 13 dětí · 568 02 Banín | 9486–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 72 %lepší než 22 % |
| 10 Základní škola a mateřská škola Telecí 35 dětí · 569 94 Telecí | 9479–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 9,2lepší než 65 % | 100 %lepší než 96 % |
| 13 Mateřská škola Janov 48 dětí · 569 55 Janov | 9384–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 77 %lepší než 34 % |
| 13 Základní škola a mateřská škola Staré Město 28 dětí · 569 32 Staré Město | 9385–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,8lepší než 92 % | 70 %lepší než 18 % |
| 15 Mateřská škola U dvou sluníček, Brněnec 29 dětí · 569 04 Brněnec | 9287–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 64 %lepší než 12 % |
| 15 Mateřská škola Sebranice 48 dětí · 569 62 Sebranice | 9282–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 74 %lepší než 25 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola Sádek 27 dětí · 572 01 Sádek | 9288–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 6,9lepší než 92 % | 60 %lepší než 8 % |
| 18 Základní škola a mateřská škola Vranová Lhota 14 dětí · 571 01 Vranová Lhota | 9183–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,6lepší než 92 % | 56 %lepší než 6 % |
| 19 Základní škola a Mateřská škola Korouhev 26 dětí · 569 93 Korouhev | 9076–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 8,7lepší než 75 % | 76 %lepší než 31 % |
| 19 Mateřská škola Desná 38 dětí · 570 01 Desná | 9074–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,0lepší než 68 % | 100 %lepší než 96 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola, Dlouhá Loučka 14 dětí · 569 43 Dlouhá Loučka | 8985–94 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 42 %lepší než 2 % |
| 22 Mateřská škola Trpín 16 dětí · 569 74 Trpín | 8775–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 64 %lepší než 11 % |
| 23 Mateřská škola Rohozná - 17 dětí · 569 72 Rohozná | 8672–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 7,7lepší než 92 % | 68 %lepší než 15 % |
| 23 Mateřská škola Zdravíčko Vendolí 33 dětí · 569 14 Vendolí | 8676–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 7,9lepší než 92 % | 61 %lepší než 9 % |
| 25 Mateřská škola v Líbánkách 137 dětí · 570 01 Litomyšl | 7765–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,6lepší než 56 % | 8,3lepší než 80 % | 77 %lepší než 34 % |
| 26 Mateřská škola Kunčina 60 dětí · 569 24 Kunčina | 7351–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 9,4lepší než 62 % | 86 %lepší než 57 % |
| 27 II. Mateřská škola Pomezí 102 okres Svitavy 22 dětí · 569 71 Pomezí | 6538–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 11,0lepší než 94 % | 11,0lepší než 22 % | 73 %lepší než 24 % |
| 28 Základní škola a mateřská škola, Jaroměřice 39 dětí · 569 44 Jaroměřice | 6232–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 75 %lepší než 28 % |
| 29 Mateřská škola Sloupnice 64 dětí · 565 53 Sloupnice | 6137–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,3lepší než 38 % | 96 %lepší než 84 % |
| 30 II. Mateřská škola, Jiráskova 1141, Moravská Třebová 163 dětí · 571 01 Moravská Třebová | 5539–70 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,4lepší než 46 % | 10,0lepší než 48 % | 78 %lepší než 34 % |
| 31 Základní škola a mateřská škola Chornice 30 dětí · 569 42 Chornice | 5232–71 | průměr | 75 %lepší než 10 % | 15,0lepší než 94 % | 7,4lepší než 92 % | 50 %lepší než 3 % |
| 32 Mateřská škola Luční Polička 107 dětí · 572 01 Polička | 5031–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,4lepší než 35 % | 9,7lepší než 53 % | 76 %lepší než 31 % |
| 33 I. Mateřská škola, Piaristická 137, Moravská Třebová 150 dětí · 571 01 Moravská Třebová | 4528–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,4lepší než 35 % | 10,1lepší než 42 % | 79 %lepší než 38 % |
| 34 Mateřská škola Čtyřlístek Polička 87 dětí · 572 01 Polička | 4219–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 10,9lepší než 25 % | 87 %lepší než 61 % |
| 34 Mateřská škola Sedmikráska 149 dětí · 570 01 Litomyšl | 4224–59 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,3lepší než 38 % | 76 %lepší než 31 % |
| 36 Základní škola Lubná - Sebranice a Mateřská škola Lubná 44 dětí · 569 63 Lubná | 3913–65 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 88 %lepší než 64 % |
| 37 Mateřská škola Morašice 42 dětí · 569 51 Morašice | 3610–65 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 70 %lepší než 18 % |
| 37 Mateřská škola Svitavy, Československé armády 9 95 dětí · 568 02 Svitavy | 3617–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,8lepší než 13 % | 9,6lepší než 55 % | 73 %lepší než 23 % |
| 39 Základní škola a mateřská škola Svitavy, Riegrova 4 98 dětí · 568 02 Svitavy | 1510–25 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,5lepší než 7 % | 12,3lepší než 6 % | 88 %lepší než 62 % |
| 40 Základní škola a Mateřská škola Budislav 26 dětí · 569 65 Budislav | 126–23 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,7lepší než 1 % | 87 %lepší než 60 % |
| 41 Mateřská škola Jevíčko 100 dětí · 569 43 Jevíčko | 30–18 | slabší | 96 %lepší než 29 % | 25,0lepší než 5 % | 12,1lepší než 7 % | 89 %lepší než 69 % |
| 42 Mateřská škola Svitavy, Větrná 11 159 dětí · 568 02 Svitavy | 20–8 | slabší | 93 %lepší než 26 % | 22,7lepší než 21 % | 11,0lepší než 23 % | 64 %lepší než 11 % |
| 43 Základní škola a mateřská škola Svitavy, náměstí Míru 73 69 dětí · 568 02 Svitavy | 10–7 | slabší | 78 %lepší než 11 % | 23,0lepší než 18 % | 10,7lepší než 28 % | 62 %lepší než 9 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.