Žebříček · okres Třebíč · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Třebíč
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a mateřská škola Lesonice 28 dětí · 675 44 Lesonice | 10099–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Základní škola a Mateřská škola Hartvíkovice 31 dětí · 675 76 Hartvíkovice | 9997–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 8,0lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola Litohoř, příspěvková organizace 27 dětí · 675 44 Litohoř | 9896–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 7,4lepší než 92 % | 90 %lepší než 71 % |
| 4 Základní škola a mateřská škola Lukov 32 dětí · 676 02 Lukov | 9792–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,3lepší než 81 % | 97 %lepší než 88 % |
| 4 Kindergarten At The Castle - Mateřská škola Na Hradě, z.s. 56 dětí · 674 01 Třebíč | 9792–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 7,2lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Koněšín 28 dětí · 675 02 Koněšín | 9692–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,2lepší než 92 % | 80 %lepší než 40 % |
| 7 Základní škola a mateřská škola Heraltice 26 dětí · 675 21 Heraltice | 9587–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 7,9lepší než 92 % | 76 %lepší než 31 % |
| 7 Mateřská škola Římov 17 dětí · 675 22 Římov | 9581–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 7,4lepší než 92 % | 85 %lepší než 55 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola DOMAMIL 31 dětí · 675 43 Domamil | 9586–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 6,5lepší než 92 % | 79 %lepší než 39 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Šebkovice 28 dětí · 675 45 Šebkovice | 9386–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,6lepší než 92 % | 70 %lepší než 18 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Rokytnice nad Rokytnou 28 dětí · 675 25 Rokytnice nad Rokytnou | 9388–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 68 %lepší než 16 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Stařeč 53 dětí · 675 22 Stařeč | 9381–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,7lepší než 74 % | 8,8lepší než 72 % | 93 %lepší než 78 % |
| 13 Mateřská škola Svatoslav 26 dětí · 675 07 Svatoslav | 9288–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 65 %lepší než 12 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola Jakubov 30 dětí · 675 44 Jakubov u Moravských Budějovic | 9285–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 63 %lepší než 10 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola Valeč 53 dětí · 675 53 Valeč | 9178–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,7lepší než 74 % | 9,0lepší než 68 % | 93 %lepší než 78 % |
| 16 Mateřská škola Police 20 dětí · 675 34 Police | 8988–91 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 10,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 49 %lepší než 3 % |
| 16 Základní škola a Mateřská škola Třebelovice 27 dětí · 675 32 Třebelovice | 8972–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 9,0lepší než 69 % | 79 %lepší než 38 % |
| 18 Mateřská škola Sudice 33 dětí · 675 73 Sudice | 8872–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,7lepší než 75 % | 83 %lepší než 47 % |
| 19 Základní škola a mateřská škola Březník 34 dětí · 675 74 Březník | 8670–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,7lepší než 74 % | 81 %lepší než 43 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola Dukovany 34 dětí · 675 56 Dukovany | 8470–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 76 %lepší než 29 % |
| 21 Mateřská škola Třebíč, ul. Obránců míru 68 dětí · 674 01 Třebíč | 8374–92 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,1lepší než 83 % | 68 %lepší než 15 % |
| 22 Mateřská škola Třebíč, Bartuškova ul. 76 dětí · 674 01 Třebíč | 7560–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 8,6lepší než 76 % | 72 %lepší než 21 % |
| 23 Základní škola a Mateřská škola Dolní Vilémovice 25 dětí · 675 52 Dolní Vilémovice | 6957–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 12,5lepší než 94 % | 12,5lepší než 5 % | 89 %lepší než 69 % |
| 24 Mateřská škola Třebíč, Cyrilometodějská ul. 57 dětí · 674 01 Třebíč | 6851–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 8,8lepší než 73 % | 55 %lepší než 5 % |
| 24 Mateřská škola Jaroměřice nad Rokytnou 118 dětí · 675 51 Jaroměřice nad Rokytnou | 6851–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,7lepší než 55 % | 9,6lepší než 55 % | 81 %lepší než 44 % |
| 26 Mateřská škola "Čtyřlístek" Třebíč, Kubišova ul. 100 dětí · 674 01 Třebíč | 6546–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 9,3lepší než 64 % | 75 %lepší než 27 % |
| 27 Mateřská škola DUHA Třebíč 218 dětí · 674 01 Třebíč | 6149–72 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 54 % | 9,5lepší než 60 % | 71 %lepší než 19 % |
| 28 Mateřská škola Třebíč, ul. Okružní 83 dětí · 674 01 Třebíč | 6037–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 43 % | 9,8lepší než 51 % | 83 %lepší než 49 % |
| 29 Mateřská škola Náměšť nad Oslavou Třebíčská 62 dětí · 675 71 Náměšť nad Oslavou | 5933–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 10,3lepší než 37 % | 89 %lepší než 66 % |
| 30 Mateřská škola Třebíč, Demlova ul. 86 dětí · 674 01 Třebíč | 5837–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 9,8lepší než 51 % | 86 %lepší než 58 % |
| 31 Mateřská škola Třebíč, Benešova ul. 123 dětí · 674 01 Třebíč | 5637–74 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 10,0lepší než 46 % | 80 %lepší než 42 % |
| 32 Mateřská škola Jabula 60 dětí · 676 02 Moravské Budějovice | 5236–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 15,0lepší než 1 % | 100 %lepší než 96 % |
| 33 Mateřská škola v Jemnici 170 dětí · 675 31 Jemnice | 4832–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,5lepší než 34 % | 85 %lepší než 55 % |
| 34 Mateřská škola Moravské Budějovice 228 dětí · 676 02 Moravské Budějovice | 4229–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,8lepší než 21 % | 11,1lepší než 19 % | 97 %lepší než 88 % |
| 35 Mateřská škola Třebíč, ul. U Obůrky 131 dětí · 674 01 Třebíč | 4119–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 10,5lepší než 34 % | – |
| 36 Základní škola Ludvíka Svobody a Mateřská škola Rudíkov 67 dětí · 675 05 Rudíkov | 4019–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 24 % | 11,2lepší než 19 % | 93 %lepší než 79 % |
| 37 Mateřská škola Světýlko s.r.o. 27 dětí · 674 01 Třebíč | 3914–64 | průměr | 0 %lepší než 0 % | 13,5lepší než 94 % | 9,0lepší než 69 % | 75 %lepší než 28 % |
| 38 Mateřská škola Náměšť nad Oslavou Husova 120 dětí · 675 71 Náměšť nad Oslavou | 3822–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 10,9lepší než 24 % | 96 %lepší než 86 % |
| 39 Základní škola a mateřská škola Vladislav 43 dětí · 675 01 Vladislav | 3610–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 11,1lepší než 20 % | 83 %lepší než 48 % |
| 40 Základní škola a Mateřská škola Nové Syrovice 45 dětí · 675 41 Nové Syrovice | 3412–58 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,5lepší než 12 % | 92 %lepší než 75 % |
| 41 Mateřská škola Budišov - 66 dětí · 675 03 Budišov | 3312–57 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 83 %lepší než 47 % |
| 41 Mateřská škola Hrotovice 71 dětí · 675 55 Hrotovice | 3315–50 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,7lepší než 14 % | 11,4lepší než 15 % | 95 %lepší než 82 % |
| 43 Základní škola a mateřská škola Třebíč, Bartuškova 700 25 dětí · 674 01 Třebíč | 2512–41 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 100 %lepší než 96 % |
| 43 Základní škola a Mateřská škola Dalešice 24 dětí · 675 54 Dalešice | 2510–45 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,6lepší než 4 % | 96 %lepší než 86 % |
| 45 Mateřská škola Nárameč 26 dětí · 675 03 Nárameč | 169–29 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 93 %lepší než 78 % |
| 46 Základní škola a Mateřská škola Želetava 56 dětí · 675 26 Želetava | 1412–19 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 28,0lepší než 0 % | 14,0lepší než 1 % | 93 %lepší než 79 % |
| 46 Základní škola a mateřská škola Třebíč, Na Kopcích 342 49 dětí · 674 01 Třebíč | 148–28 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,5lepší než 7 % | 12,9lepší než 3 % | 88 %lepší než 62 % |
| 48 Základní škola a mateřská škola Výčapy 49 dětí · 674 01 Výčapy | 116–25 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,5lepší než 7 % | 12,3lepší než 6 % | 82 %lepší než 45 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.