Žebříček · okres Jihlava · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Jihlava
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Hodice 28 dětí · 589 01 Hodice | 9895–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 88 %lepší než 62 % |
| 2 Mateřská škola KAŠTÁNEK, Rantířov 32 dětí · 588 41 Rantířov | 9788–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 86 %lepší než 59 % |
| 3 Mateřská škola Střítež 16 dětí · 588 11 Střítež | 9480–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 80 %lepší než 40 % |
| 4 Základní škola a mateřská škola Horní Dubenky, příspěvková organizace 15 dětí · 588 52 Horní Dubenky | 9283–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 60 %lepší než 8 % |
| 5 Mateřská škola Bítovčice 17 dětí · 588 22 Bítovčice | 9170–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 85 %lepší než 55 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola Vyskytná nad Jihlavou 35 dětí · 588 41 Vyskytná nad Jihlavou | 8872–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 9,5lepší než 60 % | 95 %lepší než 82 % |
| 7 Základní škola a mateřská škola Puklice 54 dětí · 588 31 Puklice | 8775–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 90 %lepší než 71 % |
| 8 Základní škola a Mateřská škola Kozlov 13 dětí · 588 21 Kozlov | 8676–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 8,1lepší než 82 % | 54 %lepší než 5 % |
| 9 Základní škola a mateřská škola Kněžice 54 dětí · 675 29 Kněžice | 7456–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,1lepší než 66 % | 69 %lepší než 17 % |
| 10 Základní škola a mateřská škola Dolní Cerekev 36 dětí · 588 45 Dolní Cerekev | 7353–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 64 %lepší než 12 % |
| 10 Mateřská škola Kvítek 66 dětí · 586 01 Jihlava | 7353–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 9,4lepší než 61 % | 100 %lepší než 96 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola Kamenice, okr. Jihlava 93 dětí · 588 23 Kamenice | 7055–82 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,6lepší než 66 % | 9,4lepší než 61 % | 73 %lepší než 24 % |
| 13 Základní škola a mateřská škola Brzkov 43 dětí · 588 13 Brzkov | 6848–83 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 14,3lepší než 94 % | 11,1lepší než 20 % | 80 %lepší než 39 % |
| 14 Mateřská škola Telč 227 dětí · 588 56 Telč | 6755–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,6lepší než 44 % | 9,5lepší než 60 % | 84 %lepší než 53 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola Stonařov 55 dětí · 588 33 Stonařov | 6645–83 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 68 % | 11,0lepší než 22 % | 92 %lepší než 75 % |
| 16 Základní škola a Mateřská škola Zhoř 33 dětí · 588 26 Zhoř | 6539–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 11,0lepší než 22 % | 83 %lepší než 47 % |
| 17 Mateřská škola a Speciálně pedagogické centrum Jihlava 340 dětí · 586 01 Jihlava | 6454–73 | průměr | 89 %lepší než 21 % | 17,9lepší než 73 % | 7,8lepší než 92 % | 82 %lepší než 47 % |
| 18 Mateřská škola Polná 203 dětí · 588 13 Polná | 6347–75 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 9,7lepší než 54 % | 82 %lepší než 44 % |
| 19 Základní škola a Mateřská škola Nová Říše 60 dětí · 588 65 Nová Říše | 5934–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 80 %lepší než 40 % |
| 20 Základní škola a mateřská škola Aloise Toufara v Brtnici 117 dětí · 588 32 Brtnice | 5638–72 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 65 %lepší než 12 % |
| 21 Základní škola a mateřská škola Jihlava 132 dětí · 586 01 Jihlava | 5133–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 10,2lepší než 42 % | 88 %lepší než 64 % |
| 22 Mateřská škola Mozaika Jihlava 1 260 dětí · 586 01 Jihlava | 4640–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,7lepší než 32 % | 10,9lepší než 25 % | 91 %lepší než 73 % |
| 23 Základní škola a mateřská škola Dobronín 62 dětí · 588 12 Dobronín | 4417–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 10,3lepší než 37 % | 74 %lepší než 25 % |
| 24 Základní škola a Mateřská škola Větrný Jeníkov 42 dětí · 588 42 Větrný Jeníkov | 3912–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 75 %lepší než 28 % |
| 25 Mateřská škola Třešť 183 dětí · 589 01 Třešť | 2915–43 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,9lepší než 21 % | 11,1lepší než 20 % | 85 %lepší než 54 % |
| 26 Základní škola a Mateřská škola Luka nad Jihlavou 116 dětí · 588 22 Luka nad Jihlavou | 2713–43 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,2lepší než 16 % | 11,6lepší než 12 % | 90 %lepší než 70 % |
| 27 Základní škola a mateřská škola Jamné 26 dětí · 588 27 Jamné | 94–19 | slabší | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 81 %lepší než 44 % |
| 28 Základní škola a Mateřská škola Růžená 24 dětí · 589 01 Růžená | 82–21 | slabší | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,6lepší než 4 % | 71 %lepší než 18 % |
| 29 Základní škola a mateřská škola Dlouhá Brtnice 23 dětí · 588 34 Dlouhá Brtnice | 10–10 | slabší | 56 %lepší než 4 % | 23,0lepší než 18 % | 12,8lepší než 3 % | 96 %lepší než 85 % |
| 30 Meruzalka-Montessori mateřská škola a základní škola v Jihlavě 24 dětí · 586 01 Jihlava | 00–1 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 43 %lepší než 2 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.