Žebříček · okres Tábor · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Tábor
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Nová Ves u Chýnova 29 dětí · 391 55 Nová Ves u Chýnova | 9998–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 6,9lepší než 92 % | 97 %lepší než 88 % |
| 1 Česko - anglická Montessori Mateřská škola Pampeliška s.r.o. 13 dětí · 390 01 Tábor | 9996–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 7,9lepší než 92 % | 93 %lepší než 78 % |
| 3 Mateřská škola Ratibořské Hory 30 dětí · 391 42 Ratibořské Hory | 9894–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 8,6lepší než 76 % | 100 %lepší než 96 % |
| 4 Mateřská škola Planá nad Lužnicí 191 dětí · 391 11 Planá nad Lužnicí | 9285–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,4lepší než 76 % | 8,9lepší než 72 % | 91 %lepší než 73 % |
| 5 Mateřská škola DUHA Soběslav 207 dětí · 392 01 Soběslav | 8882–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,8lepší než 65 % | 9,3lepší než 63 % | 100 %lepší než 96 % |
| 6 Církevní mateřská škola Rybička 62 dětí · 390 02 Tábor | 8474–94 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 8,9lepší než 72 % | 74 %lepší než 25 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Jistebnice 70 dětí · 391 33 Jistebnice | 7766–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 8,8lepší než 72 % | 67 %lepší než 14 % |
| 8 Mateřská škola, Sviny 31 dětí · 391 81 Sviny | 7149–87 | nadprůměr | 75 %lepší než 9 % | 15,5lepší než 87 % | 7,8lepší než 92 % | 91 %lepší než 73 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola Choustník 38 dětí · 391 18 Choustník | 6637–87 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 10,3lepší než 39 % | 84 %lepší než 53 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Sudoměřice u Bechyně 54 dětí · 391 72 Sudoměřice u Bechyně | 6441–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 10,8lepší než 26 % | 84 %lepší než 53 % |
| 11 Mateřská škola Soběslav 141 dětí · 392 01 Soběslav | 6244–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,1lepší než 48 % | 10,1lepší než 43 % | 86 %lepší než 58 % |
| 12 Mateřská škola Mezimostí Veselí nad Lužnicí 42 dětí · 391 81 Veselí nad Lužnicí | 5930–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 9,6lepší než 56 % | 81 %lepší než 43 % |
| 13 Mateřská škola Tábor, Kollárova 2497 208 dětí · 390 02 Tábor | 5441–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,9lepší než 64 % | 10,4lepší než 36 % | 72 %lepší než 21 % |
| 14 Mateřská škola Sezimovo Ústí 111 dětí · 391 02 Sezimovo Ústí | 5031–69 | průměr | 92 %lepší než 24 % | 18,5lepší než 67 % | 9,2lepší než 65 % | 85 %lepší než 55 % |
| 15 Mateřská škola U zastávky Veselí nad Lužnicí 112 dětí · 391 81 Veselí nad Lužnicí | 4931–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,4lepší než 24 % | 10,3lepší než 38 % | 90 %lepší než 72 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola Tábor, Helsinská 2732 179 dětí · 390 05 Tábor | 4937–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,9lepší než 54 % | 9,9lepší než 48 % | 55 %lepší než 5 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Tučapy 42 dětí · 391 26 Tučapy | 3912–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 75 %lepší než 28 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola Chotoviny 83 dětí · 391 37 Chotoviny | 3815–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 43 % | 10,9lepší než 25 % | 77 %lepší než 33 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola Želeč 75 dětí · 391 74 Želeč | 3820–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,8lepší než 65 % | 11,5lepší než 15 % | 64 %lepší než 11 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola Malšice 94 dětí · 391 75 Malšice | 3513–57 | průměr | 85 %lepší než 17 % | 18,8lepší než 65 % | 9,3lepší než 63 % | 78 %lepší než 35 % |
| 21 Mateřská škola Blatské sídliště Veselí nad Lužnicí 89 dětí · 391 81 Veselí nad Lužnicí | 3312–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 25 % | 10,6lepší než 30 % | 79 %lepší než 39 % |
| 22 Mateřská škola Zahrádka Sezimovo Ústí 95 dětí · 391 01 Sezimovo Ústí | 2912–47 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,8lepší než 13 % | 10,9lepší než 24 % | 86 %lepší než 59 % |
| 23 Mateřská škola Jahůdka, Bechyně 151 dětí · 391 65 Bechyně | 2310–42 | podprůměr | 81 %lepší než 13 % | 18,9lepší než 65 % | 9,6lepší než 54 % | 76 %lepší než 31 % |
| 24 Mateřská škola Tábor, Sokolovská 2417 250 dětí · 390 03 Tábor | 1914–23 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,4lepší než 5 % | 93 %lepší než 77 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola Tábor - Měšice 75 dětí · 391 56 Tábor | 1410–25 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,6lepší než 4 % | 89 %lepší než 69 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola Tábor, Husova 1570 101 dětí · 390 02 Tábor | 1410–22 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,3lepší než 4 % | 13,0lepší než 2 % | 90 %lepší než 71 % |
| 27 Základní škola, Mateřská škola a Základní umělecká škola Mladá Vožice 148 dětí · 391 43 Mladá Vožice | 1310–19 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,7lepší než 7 % | 13,5lepší než 2 % | 87 %lepší než 61 % |
| 28 Mateřská škola Chýnov 93 dětí · 391 55 Chýnov | 50–14 | slabší | 89 %lepší než 21 % | 23,3lepší než 16 % | 10,6lepší než 30 % | 81 %lepší než 43 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.