Žebříček · okres Strakonice · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Strakonice
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Chelčice 55 dětí · 389 01 Chelčice | 9077–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 68 % | 9,2lepší než 66 % | 98 %lepší než 90 % |
| 2 Mateřská škola Číčenice 16 dětí · 387 71 Číčenice | 8674–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 53 %lepší než 4 % |
| 3 Mateřská škola Čepřovice 33 dětí · 387 56 Čepřovice | 8370–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 66 %lepší než 13 % |
| 4 Mateřská škola Blatná, Vrchlického 133 dětí · 388 01 Blatná | 7260–82 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 59 % | 79 %lepší než 38 % |
| 5 Základní škola a Mateřská škola Čestice 58 dětí · 387 19 Čestice | 7046–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,8lepší než 51 % | 84 %lepší než 53 % |
| 5 Mateřská škola Bavorov 75 dětí · 387 73 Bavorov | 7051–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,8lepší než 65 % | 9,4lepší než 62 % | 72 %lepší než 22 % |
| 7 Mateřská škola Čtyřlístek, Strakonice 81 dětí · 386 01 Strakonice | 6744–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 10,1lepší než 42 % | 92 %lepší než 76 % |
| 8 Mateřská škola Volyně 107 dětí · 387 01 Volyně | 6647–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,4lepší než 35 % | 9,9lepší než 49 % | 94 %lepší než 81 % |
| 9 Mateřská škola Holečkova Strakonice 83 dětí · 386 01 Strakonice | 6138–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 43 % | 10,4lepší než 36 % | 92 %lepší než 77 % |
| 10 Mateřská škola Školní Strakonice 116 dětí · 386 01 Strakonice | 6043–74 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,7lepší než 54 % | 69 %lepší než 17 % |
| 11 Mateřská škola Vodňany 212 dětí · 389 01 Vodňany | 5944–72 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,2lepší než 37 % | 10,2lepší než 41 % | 91 %lepší než 72 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola Volenice 34 dětí · 387 16 Volenice | 5832–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 10,4lepší než 35 % | 61 %lepší než 8 % |
| 13 Mateřská škola Strakonice, Šumavská 264 104 dětí · 386 01 Strakonice | 4626–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 42 % | 10,4lepší než 36 % | 79 %lepší než 37 % |
| 14 Mateřská škola Spojařů Strakonice 88 dětí · 386 01 Strakonice | 3714–57 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 85 %lepší než 56 % |
| 15 Mateřská škola U Parku, Strakonice 115 dětí · 386 01 Strakonice | 3418–49 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 94 %lepší než 80 % |
| 16 Mateřská škola Strakonice, A.B. Svojsíka 892 92 dětí · 386 01 Strakonice | 3212–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 10,6lepší než 30 % | 82 %lepší než 46 % |
| 17 Mateřská škola Blatná, Šilhova 99 dětí · 388 01 Blatná | 1510–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,8lepší než 6 % | 12,4lepší než 5 % | 88 %lepší než 65 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Sedlice 52 dětí · 387 32 Sedlice | 128–20 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 87 %lepší než 60 % |
| 19 Základní škola a Mateřská škola Malenice 26 dětí · 387 06 Malenice | 83–14 | slabší | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 76 %lepší než 31 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola Katovice 85 dětí · 387 11 Katovice | 30–11 | slabší | 74 %lepší než 8 % | 21,3lepší než 36 % | 10,9lepší než 24 % | 76 %lepší než 30 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.