Žebříček · okres Plzeň-sever · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Plzeň-sever
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Mrtník 15 dětí · 331 52 Mrtník | 9585–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 6,3lepší než 92 % | 75 %lepší než 28 % |
| 1 Základní škola a Mateřská škola Žichlice 26 dětí · 330 11 Třemošná | 9589–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 74 %lepší než 26 % |
| 3 Základní škola a mateřská škola Mladotice 14 dětí · 331 41 Mladotice | 9085–94 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 50 %lepší než 3 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Všeruby 71 dětí · 330 16 Všeruby | 7965–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,8lepší než 74 % | 9,2lepší než 65 % | 78 %lepší než 35 % |
| 5 Základní škola a Mateřská škola Nýřany 229 dětí · 330 23 Nýřany | 7058–79 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 42 % | 9,4lepší než 62 % | 87 %lepší než 60 % |
| 6 Mateřská škola Třemošná 163 dětí · 330 11 Třemošná | 6548–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,4lepší než 46 % | 9,7lepší než 53 % | 84 %lepší než 52 % |
| 7 Mateřská škola Úněšov 42 dětí · 330 38 Úněšov | 6436–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 100 %lepší než 96 % |
| 7 Mateřská škola Plasy 117 dětí · 331 01 Plasy | 6445–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 10,2lepší než 41 % | 84 %lepší než 50 % |
| 9 Mateřská škola Kaznějov sídliště 119 dětí · 331 51 Kaznějov | 6142–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 54 % | 9,9lepší než 49 % | 78 %lepší než 35 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Pňovany 39 dětí · 330 33 Pňovany | 6030–83 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 72 %lepší než 22 % |
| 11 1. Mateřská škola Horní Bříza-ves 71 dětí · 330 12 Horní Bříza | 5537–72 | průměr | 89 %lepší než 21 % | 17,8lepší než 74 % | 8,0lepší než 92 % | 72 %lepší než 21 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola Bezvěrov 14 dětí · 330 41 Bezvěrov | 4733–62 | průměr | 48 %lepší než 1 % | 14,0lepší než 94 % | 7,2lepší než 92 % | 64 %lepší než 11 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola Úterý 15 dětí · 330 40 Úterý | 4528–63 | průměr | 48 %lepší než 1 % | 15,0lepší než 94 % | 7,7lepší než 92 % | 58 %lepší než 7 % |
| 14 Základní škola a mateřská škola Líně 105 dětí · 330 21 Líně | 4422–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 80 %lepší než 41 % |
| 15 Mateřská škola Ledce 45 dětí · 330 14 Ledce | 3914–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 94 %lepší než 80 % |
| 15 Mateřská škola Rochlov 59 dětí · 330 23 Rochlov | 3911–68 | průměr | 83 %lepší než 15 % | 19,7lepší než 55 % | 9,8lepší než 50 % | 98 %lepší než 90 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Heřmanova Huť 97 dětí · 330 24 Heřmanova Huť | 3110–56 | průměr | 90 %lepší než 22 % | 19,4lepší než 58 % | 10,0lepší než 44 % | 87 %lepší než 60 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Kozolupy 48 dětí · 330 32 Kozolupy | 3114–47 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 100 %lepší než 96 % |
| 19 Mateřská škola Zruč-Senec 111 dětí · 330 08 Zruč-Senec | 3012–49 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,2lepší než 25 % | 11,1lepší než 20 % | 83 %lepší než 48 % |
| 20 Mateřská škola Kralovice 142 dětí · 331 41 Kralovice | 2811–48 | podprůměr | 93 %lepší než 26 % | 20,3lepší než 47 % | 9,8lepší než 51 % | 83 %lepší než 48 % |
| 21 Základní škola s mateřskou školou Tlučná okres Plzeň-sever 86 dětí · 330 26 Tlučná | 2410–44 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 10,8lepší než 27 % | 57 %lepší než 6 % |
| 22 Základní škola a Mateřská škola Chotíkov 51 dětí · 330 17 Chotíkov | 2214–31 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,5lepší než 3 % | 12,8lepší než 3 % | 98 %lepší než 90 % |
| 23 Masarykova základní škola a mateřská škola v Žihli 53 dětí · 331 65 Žihle | 129–19 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,5lepší než 2 % | 13,3lepší než 2 % | 88 %lepší než 65 % |
| 23 Mateřská škola POHÁDKA Zbůch 90 dětí · 330 22 Zbůch | 126–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,5lepší než 12 % | 64 %lepší než 12 % |
| 25 Základní škola a mateřská škola Vejprnice 172 dětí · 330 27 Vejprnice | 41–10 | slabší | 87 %lepší než 17 % | 21,5lepší než 34 % | 11,5lepší než 15 % | 81 %lepší než 44 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.