Žebříček · okres Plzeň-město · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Plzeň-město
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Odborná škola, Základní škola a Mateřská škola, Plzeň 20 dětí · 318 00 Plzeň | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 10,0lepší než 94 % | 5,0lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Základní škola a mateřská škola Plzeň - Božkov 30 dětí · 326 00 Plzeň | 9997–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,4lepší než 92 % | 94 %lepší než 80 % |
| 3 Mateřská škola Drobeček s.r.o. 75 dětí · 326 00 Plzeň | 9896–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,5lepší než 94 % | 8,6lepší než 76 % | 100 %lepší než 96 % |
| 4 Soukromá mateřská škola Plzeň - Božkov 37 dětí · 326 00 Plzeň | 9584–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 7,4lepší než 92 % | 93 %lepší než 77 % |
| 5 Mateřská škola Kyšice 32 dětí · 330 01 Kyšice | 9484–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 80 %lepší než 40 % |
| 6 Mateřská škola Letkov 37 dětí · 326 00 Letkov | 8870–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 9,5lepší než 59 % | 100 %lepší než 96 % |
| 7 91. mateřská škola Plzeň 179 dětí · 323 00 Plzeň | 8579–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,9lepší než 73 % | 8,3lepší než 80 % | 80 %lepší než 39 % |
| 8 Mateřská škola kardinála Berana Plzeň 86 dětí · 323 00 Plzeň | 7355–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 9,6lepší než 56 % | 100 %lepší než 96 % |
| 9 25. mateřská škola Plzeň 95 dětí · 326 00 Plzeň | 7154–84 | nadprůměr | 92 %lepší než 24 % | 19,0lepší než 62 % | 7,9lepší než 92 % | 93 %lepší než 79 % |
| 10 21. mateřská škola Plzeň 60 dětí · 326 00 Plzeň | 7049–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 9,2lepší než 64 % | 81 %lepší než 43 % |
| 10 38. mateřská škola Plzeň 99 dětí · 326 00 Plzeň | 7055–82 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 54 % | 9,0lepší než 68 % | 77 %lepší než 32 % |
| 12 31. mateřská škola Plzeň 81 dětí · 326 00 Plzeň | 6946–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 10,1lepší než 42 % | 94 %lepší než 81 % |
| 12 Mateřská škola Losiná 38 dětí · 332 04 Losiná | 6942–88 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 76 %lepší než 30 % |
| 14 33. mateřská škola Plzeň 36 dětí · 312 00 Plzeň | 6845–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,2lepší než 64 % | 50 %lepší než 3 % |
| 14 6. mateřská škola Plzeň 81 dětí · 312 00 Plzeň | 6848–83 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 9,0lepší než 69 % | 78 %lepší než 35 % |
| 16 22. mateřská škola Plzeň 126 dětí · 301 00 Plzeň | 6141–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,2lepší než 42 % | 91 %lepší než 72 % |
| 16 17. základní škola a mateřská škola Plzeň 80 dětí · 301 00 Plzeň | 6138–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 82 %lepší než 45 % |
| 18 Mateřská škola Tymákov 66 dětí · 332 01 Tymákov | 5732–78 | průměr | 86 %lepší než 17 % | 16,5lepší než 82 % | 9,4lepší než 61 % | 90 %lepší než 72 % |
| 19 Mateřská škola při Nemocnici u Sv. Jiří 14 dětí · 312 00 Plzeň | 4930–67 | průměr | 67 %lepší než 6 % | 14,0lepší než 94 % | 4,7lepší než 92 % | 56 %lepší než 6 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola generála Pattona Dýšina 65 dětí · 330 02 Dýšina | 4623–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,7lepší než 32 % | 10,8lepší než 26 % | 90 %lepší než 71 % |
| 21 81. mateřská škola Plzeň 118 dětí · 323 00 Plzeň | 4528–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,7lepší než 55 % | 11,1lepší než 19 % | 80 %lepší než 39 % |
| 22 57. mateřská škola Plzeň 111 dětí · 312 00 Plzeň | 4325–61 | průměr | 78 %lepší než 11 % | 18,5lepší než 67 % | 8,2lepší než 82 % | 79 %lepší než 38 % |
| 23 70. mateřská škola Plzeň 109 dětí · 318 00 Plzeň | 4019–60 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 10,9lepší než 24 % | 86 %lepší než 58 % |
| 23 7. mateřská škola Plzeň 133 dětí · 323 00 Plzeň | 4022–57 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,2lepší než 25 % | 10,4lepší než 35 % | 83 %lepší než 49 % |
| 25 2. mateřská škola Plzeň 45 dětí · 326 00 Plzeň | 3713–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 92 %lepší než 75 % |
| 25 44. mateřská škola Plzeň 69 dětí · 301 00 Plzeň | 3714–57 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,1lepší než 20 % | 92 %lepší než 76 % |
| 27 63. mateřská škola Plzeň 173 dětí · 318 00 Plzeň | 3519–50 | průměr | 95 %lepší než 27 % | 19,2lepší než 59 % | 9,1lepší než 67 % | 69 %lepší než 16 % |
| 28 49. mateřská škola Plzeň 92 dětí · 301 00 Plzeň | 3313–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,0lepší než 23 % | 87 %lepší než 61 % |
| 28 51. mateřská škola Plzeň 82 dětí · 326 00 Plzeň | 3312–55 | průměr | 90 %lepší než 22 % | 20,5lepší než 45 % | 8,2lepší než 82 % | 72 %lepší než 21 % |
| 30 Mateřská škola Nezvěstice 71 dětí · 332 04 Nezvěstice | 3215–48 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,7lepší než 14 % | 11,5lepší než 12 % | 96 %lepší než 85 % |
| 31 54. mateřská škola Plzeň 195 dětí · 312 00 Plzeň | 3019–41 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,4lepší než 7 % | 11,2lepší než 19 % | 94 %lepší než 80 % |
| 32 60. mateřská škola Plzeň 169 dětí · 323 00 Plzeň | 2919–39 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,1lepší než 8 % | 11,6lepší než 12 % | 97 %lepší než 87 % |
| 33 Mateřská škola Chrást 70 dětí · 330 03 Chrást | 2810–50 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,3lepší než 15 % | 10,8lepší než 27 % | 83 %lepší než 50 % |
| 33 80. mateřská škola Plzeň 74 dětí · 326 00 Plzeň | 2814–43 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,7lepší než 7 % | 11,4lepší než 15 % | 95 %lepší než 83 % |
| 33 7. základní škola a mateřská škola Plzeň 92 dětí · 323 00 Plzeň | 2812–45 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 88 %lepší než 66 % |
| 36 Mateřská škola Starý Plzenec 120 dětí · 332 02 Starý Plzenec | 2010–35 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 11,5lepší než 14 % | 86 %lepší než 57 % |
| 37 64. mateřská škola Plzeň 189 dětí · 312 00 Plzeň | 149–28 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,6lepší než 14 % | 10,8lepší než 26 % | 69 %lepší než 16 % |
| 38 78. mateřská škola Plzeň 169 dětí · 323 00 Plzeň | 117–18 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,1lepší než 8 % | 11,3lepší než 16 % | 73 %lepší než 23 % |
| 39 87. mateřská škola Plzeň 171 dětí · 323 00 Plzeň | 103–25 | podprůměr | 89 %lepší než 21 % | 21,4lepší než 35 % | 10,2lepší než 41 % | 76 %lepší než 31 % |
| 40 55. mateřská škola Plzeň 186 dětí · 301 00 Plzeň | 94–19 | slabší | 94 %lepší než 27 % | 23,3lepší než 16 % | 10,9lepší než 26 % | 92 %lepší než 74 % |
| 41 27. mateřská škola Plzeň 130 dětí · 301 00 Plzeň | 82–16 | slabší | 89 %lepší než 21 % | 21,7lepší než 32 % | 14,4lepší než 1 % | 96 %lepší než 87 % |
| 42 56. mateřská škola Plzeň 91 dětí · 321 00 Plzeň | 71–20 | slabší | 88 %lepší než 19 % | 22,8lepší než 21 % | 11,4lepší než 15 % | 95 %lepší než 83 % |
| 43 23. mateřská škola Plzeň 110 dětí · 326 00 Plzeň | 61–14 | slabší | 68 %lepší než 6 % | 22,0lepší než 28 % | 10,0lepší než 44 % | 81 %lepší než 43 % |
| 43 Mateřská škola Plzeň-Lhota 51 dětí · 301 00 Plzeň | 63–9 | slabší | 100 %lepší než 66 % | 25,5lepší než 3 % | 12,8lepší než 3 % | 64 %lepší než 11 % |
| 45 90. mateřská škola Plzeň 140 dětí · 323 00 Plzeň | 41–10 | slabší | 87 %lepší než 17 % | 23,3lepší než 15 % | 11,0lepší než 20 % | 86 %lepší než 59 % |
| 46 Tyršova základní škola a mateřská škola Plzeň 72 dětí · 326 00 Plzeň | 30–10 | slabší | 83 %lepší než 15 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 97 %lepší než 89 % |
| 47 Mateřská škola Šťáhlavy 100 dětí · 332 03 Šťáhlavy | 20–7 | slabší | 88 %lepší než 19 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 93 %lepší než 80 % |
| 48 Základní škola a mateřská škola Starý Plzenec 48 dětí · 332 02 Starý Plzenec | 10–7 | slabší | 76 %lepší než 10 % | 24,0lepší než 10 % | 11,7lepší než 11 % | 86 %lepší než 57 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.