Žebříček · okres Nový Jičín · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Nový Jičín
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Montevláček 12 dětí · 742 75 Lichnov | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,0lepší než 94 % | 6,0lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Lesní mateřská škola Zahrádka, z.s. 16 dětí · 742 66 Štramberk | 9996–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 7,6lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Mateřská škola Bordovice 31 dětí · 744 01 Bordovice | 9997–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 7,8lepší než 92 % | 97 %lepší než 88 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola 64 dětí · 742 57 Libhošť | 9793–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 89 %lepší než 67 % |
| 4 Základní škola a mateřská škola Vražné 27 dětí · 742 35 Vražné | 9793–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 7,2lepší než 92 % | 82 %lepší než 45 % |
| 6 Mateřská škola Orlíček, s.r.o. 20 dětí · 742 73 Veřovice | 9477–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 6,7lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Albrechtičky 25 dětí · 742 55 Albrechtičky | 9288–94 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,5lepší než 94 % | 6,3lepší než 92 % | 63 %lepší než 10 % |
| 7 Lesní mateřská škola a komunitní klub Pecka z.s. 10 dětí · 744 01 Frenštát pod Radhoštěm | 9286–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 10,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 63 %lepší než 10 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola Lichnov 30 dětí · 742 75 Lichnov | 9084–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,7lepší než 92 % | 54 %lepší než 4 % |
| 10 Mateřská škola Hájov s.r.o. 33 dětí · 742 58 Příbor | 8779–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 6,6lepší než 92 % | 66 %lepší než 13 % |
| 10 Základní škola a mateřská škola Pustějov 35 dětí · 742 43 Pustějov | 8771–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 9,0lepší než 67 % | 88 %lepší než 62 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola Mošnov 33 dětí · 742 51 Mošnov | 8674–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 75 %lepší než 28 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola Tísek 33 dětí · 743 01 Tísek | 8471–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 69 %lepší než 16 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola Štramberk 108 dětí · 742 66 Štramberk | 8170–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 79 %lepší než 38 % |
| 15 Mateřská škola Starý Jičín 110 dětí · 742 31 Starý Jičín | 7866–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 68 % | 9,2lepší než 66 % | 80 %lepší než 41 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola Bílovec 111 dětí · 743 01 Bílovec | 7866–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 9,3lepší než 63 % | 82 %lepší než 47 % |
| 17 Mateřská škola Studénka 288 dětí · 742 13 Studénka | 7364–80 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,2lepší než 60 % | 9,5lepší než 57 % | 83 %lepší než 49 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola Kopřivnice 56 dětí · 742 21 Kopřivnice | 6947–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 9,3lepší než 62 % | 71 %lepší než 19 % |
| 18 Mateřské školy Kopřivnice okres Nový Jičín 509 dětí · 742 21 Kopřivnice | 6962–75 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,9lepší než 65 % | 9,5lepší než 60 % | 73 %lepší než 25 % |
| 20 Mateřská škola Fulnek 158 dětí · 742 45 Fulnek | 6854–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 55 % | 9,5lepší než 59 % | 79 %lepší než 38 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Hladké Životice 40 dětí · 742 47 Hladké Životice | 6534–86 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,3lepší než 39 % | 89 %lepší než 67 % |
| 22 Mateřská škola Sady Nový Jičín 185 dětí · 741 01 Nový Jičín | 6348–75 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,6lepší než 44 % | 10,1lepší než 43 % | 89 %lepší než 66 % |
| 23 Základní škola a Mateřská škola Mořkov okres Nový Jičín 79 dětí · 742 72 Mořkov | 6238–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 55 % | 10,1lepší než 42 % | 83 %lepší než 49 % |
| 24 Mateřská škola novojičínská Beruška, spol. s r.o. 47 dětí · 741 01 Nový Jičín | 6137–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,5lepší než 14 % | 9,4lepší než 61 % | 94 %lepší než 81 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola Kunín 85 dětí · 742 53 Kunín | 6038–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,3lepší než 39 % | 93 %lepší než 79 % |
| 26 Základní škola a Mateřská škola Jeseník nad Odrou okres Nový Jičín 59 dětí · 741 01 Jeseník nad Odrou | 5934–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,7lepší než 55 % | 10,1lepší než 44 % | 79 %lepší než 37 % |
| 27 Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Jistebník 64 dětí · 742 82 Jistebník | 5733–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,7lepší než 29 % | 97 %lepší než 88 % |
| 28 Jubilejní ZŠ prezidenta Masaryka a MŠ 84 dětí · 744 01 Trojanovice | 4623–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,7lepší než 29 % | 84 %lepší než 52 % |
| 29 Základní škola a Mateřská škola Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913 63 dětí · 744 01 Frenštát pod Radhoštěm | 4216–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 11,1lepší než 20 % | 85 %lepší než 55 % |
| 30 Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice 65 dětí · 742 71 Hodslavice | 3915–62 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,7lepší než 32 % | 11,1lepší než 20 % | 87 %lepší než 60 % |
| 30 Základní škola a Mateřská škola Petřvald okres Nový Jičín 64 dětí · 742 60 Petřvald | 3914–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,7lepší než 28 % | 80 %lepší než 40 % |
| 30 Základní škola a Mateřská škola Ženklava 44 dětí · 742 67 Ženklava | 3914–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,4lepší než 15 % | 92 %lepší než 75 % |
| 33 Mateřská škola Rybí okres Nový Jičín 45 dětí · 742 65 Rybí | 3612–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 90 %lepší než 71 % |
| 34 Mateřská škola Kateřinice 43 dětí · 742 58 Kateřinice | 3310–60 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 11,4lepší než 15 % | 83 %lepší než 48 % |
| 35 Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Bílovec 89 dětí · 743 01 Bílovec | 3012–50 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 25 % | 11,2lepší než 19 % | 84 %lepší než 51 % |
| 36 Základní škola a mateřská škola Suchdol nad Odrou 115 dětí · 742 01 Suchdol nad Odrou | 2812–46 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 10,9lepší než 25 % | 82 %lepší než 46 % |
| 37 Mateřská škola Kamarád, Příbor 168 dětí · 742 58 Příbor | 2615–38 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 11,6lepší než 12 % | 93 %lepší než 78 % |
| 37 Mateřská škola Příbor 71 dětí · 742 58 Příbor | 2612–41 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,7lepší než 14 % | 11,8lepší než 10 % | 91 %lepší než 73 % |
| 39 Mateřská škola Čtyřlístek Odry 220 dětí · 742 35 Odry | 2411–41 | podprůměr | 91 %lepší než 24 % | 20,0lepší než 51 % | 9,8lepší než 51 % | 79 %lepší než 36 % |
| 40 Základní škola a Mateřská škola Frenštát pod Radhoštěm, Záhuní 408 230 dětí · 744 01 Frenštát pod Radhoštěm | 2314–34 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 15 % | 84 %lepší než 51 % |
| 41 Mateřská škola Trojlístek Nový Jičín 174 dětí · 741 01 Nový Jičín | 2215–30 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,9lepší než 6 % | 12,1lepší než 7 % | 95 %lepší než 82 % |
| 42 Základní škola a Mateřská škola Hostašovice 54 dětí · 741 01 Hostašovice | 2117–25 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 27,0lepší než 1 % | 13,5lepší než 2 % | 100 %lepší než 96 % |
| 43 Základní škola a Mateřská škola Spálov 48 dětí · 742 37 Spálov | 10–6 | slabší | 75 %lepší než 9 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 86 %lepší než 57 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.