Žebříček · okres Bruntál · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Bruntál
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola a Základní škola Klíček 30 dětí · 794 01 Krnov | 9894–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 6,0lepší než 92 % | 86 %lepší než 57 % |
| 2 Základní škola a Mateřská škola Stará Ves 33 dětí · 793 43 Stará Ves | 9685–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,5lepší než 79 % | 94 %lepší než 82 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola, Dětřichov nad Bystřicí okres Bruntál 16 dětí · 793 03 Dětřichov nad Bystřicí | 9480–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 80 %lepší než 40 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Dolní Moravice 17 dětí · 795 01 Dolní Moravice | 9170–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 85 %lepší než 55 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Hošťálkovy 14 dětí · 794 01 Hošťálkovy | 9185–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 56 %lepší než 6 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Široká Niva 13 dětí · 792 01 Široká Niva | 9087–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 54 %lepší než 5 % |
| 6 Mateřská škola Dívčí Hrad 43 dětí · 793 99 Dívčí Hrad | 9082–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,3lepší než 94 % | 8,2lepší než 82 % | 72 %lepší než 20 % |
| 8 Mateřská škola Včelka, Krnov 101 dětí · 794 01 Krnov | 8883–94 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,8lepší než 80 % | 7,6lepší než 92 % | 72 %lepší než 22 % |
| 9 Mateřská škola Milotice nad Opavou 16 dětí · 792 01 Milotice nad Opavou | 8775–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 64 %lepší než 11 % |
| 10 Mateřská škola Slunečnice, Krnov 70 dětí · 794 01 Krnov | 8679–94 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 7,8lepší než 92 % | 71 %lepší než 20 % |
| 10 Mateřská škola Bruntál, Okružní 23 72 dětí · 792 01 Bruntál | 8676–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 8,1lepší než 83 % | 80 %lepší než 40 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Horní Benešov 66 dětí · 793 12 Horní Benešov | 8677–94 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 73 %lepší než 24 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola Lichnov 51 dětí · 793 15 Lichnov | 7966–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,8lepší než 72 % | 67 %lepší než 14 % |
| 14 Mateřská škola Liptaň 30 dětí · 793 99 Liptaň | 7668–83 | nadprůměr | 50 %lepší než 2 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 15 Mateřská škola Horní Životice 27 dětí · 793 12 Horní Životice | 7556–89 | nadprůměr | 77 %lepší než 11 % | 13,5lepší než 94 % | 6,9lepší než 92 % | 90 %lepší než 71 % |
| 16 Základní škola a Mateřská škola Zátor 79 dětí · 793 16 Zátor | 7453–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 55 % | 9,9lepší než 49 % | 92 %lepší než 75 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Brantice 36 dětí · 793 93 Brantice | 7252–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 60 %lepší než 8 % |
| 18 Mateřská škola Vrbno pod Pradědem, Ve Svahu 578 54 dětí · 793 26 Vrbno pod Pradědem | 7155–84 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 54 %lepší než 5 % |
| 18 Mateřská škola Bruntál, Pionýrská 9 99 dětí · 792 01 Bruntál | 7155–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 54 % | 9,0lepší než 69 % | 76 %lepší než 31 % |
| 20 Mateřská škola Pastelka, Krnov 97 dětí · 794 01 Krnov | 7055–81 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,4lepší než 58 % | 8,9lepší než 72 % | 69 %lepší než 17 % |
| 20 Mateřská škola Bruntál, Komenského 7 140 dětí · 792 01 Bruntál | 7057–80 | nadprůměr | 94 %lepší než 27 % | 17,5lepší než 75 % | 8,2lepší než 82 % | 88 %lepší než 62 % |
| 22 Mateřská škola Staré Město 29 dětí · 792 01 Staré Město | 6958–78 | průměr | 49 %lepší než 2 % | 14,5lepší než 94 % | 7,1lepší než 92 % | 91 %lepší než 72 % |
| 23 Základní škola a mateřská škola Město Albrechtice 78 dětí · 793 95 Město Albrechtice | 6546–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,3lepší než 63 % | 71 %lepší než 19 % |
| 23 Základní škola a Mateřská škola Ryžoviště 26 dětí · 793 56 Ryžoviště | 6538–85 | průměr | 67 %lepší než 6 % | 13,0lepší než 94 % | 8,7lepší než 75 % | 93 %lepší než 78 % |
| 25 Mateřská škola Sluníčko, Krnov 77 dětí · 794 01 Krnov | 6349–74 | průměr | 91 %lepší než 24 % | 15,4lepší než 87 % | 6,8lepší než 92 % | 64 %lepší než 11 % |
| 26 Mateřská škola Pramínek, Krnov 98 dětí · 794 01 Krnov | 6043–75 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,6lepší než 56 % | 9,2lepší než 66 % | 43 %lepší než 2 % |
| 27 Mateřská škola Rýmařov 158 dětí · 795 01 Rýmařov | 5944–72 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 55 % | 9,4lepší než 61 % | 62 %lepší než 9 % |
| 28 Základní škola a Mateřská škola Jindřichov 40 dětí · 793 99 Vysoká | 5333–72 | průměr | 80 %lepší než 12 % | 13,3lepší než 94 % | 8,0lepší než 92 % | 35 %lepší než 1 % |
| 29 Mateřská škola Vrbno pod Pradědem, Jesenická 448 62 dětí · 793 26 Vrbno pod Pradědem | 4417–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 10,3lepší než 37 % | 74 %lepší než 25 % |
| 30 Mateřská škola Čtyřlístek, Krnov 94 dětí · 794 01 Krnov | 3820–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,5lepší než 14 % | 10,9lepší než 24 % | 94 %lepší než 81 % |
| 31 Základní škola a Mateřská škola Rudná pod Pradědem 23 dětí · 793 31 Rudná pod Pradědem | 3610–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 96 %lepší než 85 % |
| 32 Mateřská škola Bruntál, U Rybníka 3 136 dětí · 792 01 Bruntál | 3517–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,7lepší než 22 % | 10,5lepší než 35 % | 81 %lepší než 43 % |
| 33 Mateřská škola Břidličná 68 dětí · 793 51 Břidličná | 2510–46 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,7lepší než 22 % | 11,3lepší než 16 % | 83 %lepší než 48 % |
| 34 Základní škola a Mateřská škola Osoblaha 24 dětí · 793 99 Osoblaha | 00–1 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 55 %lepší než 5 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.