Žebříček · Pardubický kraj · 2026
Nejvyšší přidaná hodnota (odhad) – Pardubický kraj
Odhad: o kolik percentilových bodů dopadli maturanti v češtině lépe nebo hůř, než se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček před 4, 6 nebo 8 lety. Poslední 3 ročníky, od 30 maturantů, jen školy, kde výsledek držel směr aspoň ve 2 ze 3 ročníků. Velmi výběrové školy (přijatí v průměru nad 90. percentilem) neřadíme: maturita z češtiny má strop a jejich přidanou hodnotu nelze spolehlivě změřit. Je to odhad s nejistotou, ne známka školy.
| Škola a obor | Přidaná hodnota ČJ | Uchazeči u přijímaček | Maturita ČJ | Očekáváno | Odhad |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 Střední škola automobilní Holice SOU technické (maturitní obory), SOŠ technické · 534 01 Holice | +15,2± 3,8 | 38.2020, 2022 | 51.2024, 2026 | 36. | nad očekáváním |
| 2 Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí SOŠ technické, SOU technické (maturitní obory), SOŠ zemědělské · 562 01 Ústí nad Orlicí | +13,0± 3,8 | 36.2020, 2022 | 44.2024, 2026 | 31. | nad očekáváním |
| 3 Gymnázium Lanškroun gymnázium 8leté · 563 01 Lanškroun | +9,7± 5,6 | 40.2017–2018 | 78.2025–2026 | 69. | nad očekáváním |
| 4 Gymnázium, Polička gymnázium 8leté · 572 01 Polička | +9,5± 5,1 | 50.2017–2018 | 81.2025–2026 | 72. | nad očekáváním |
| 5 Letohradské soukromé gymnázium gymnázium 8leté · 561 51 Letohrad | +9,2± 5,4 | 50.2017–2018 | 82.2025–2026 | 73. | nad očekáváním |
| 6 Gymnázium Vysoké Mýto gymnázium 8leté · 566 01 Vysoké Mýto | +9,0± 5,6 | 51.2017–2018 | 84.2025–2026 | 75. | nad očekáváním |
| 7 Gymnázium Josefa Ressela, Chrudim gymnázium 8leté · 537 01 Chrudim | +7,9± 4,9 | 55.2017–2018 | 87.2025–2026 | 80. | nad očekáváním |
| 8 Gymnázium a Letecká střední odborná škola Moravská Třebová gymnázium 8leté · 571 01 Moravská Třebová | +7,3± 5,9 | 26.2017–2018 | 67.2025–2026 | 60. | nad očekáváním |
| 9 Vyšší odborná škola pedagogická a Střední pedagogická škola, Litomyšl SOŠ pedagogické a humanitní, lyceum · 570 01 Litomyšl | +6,3± 2,3 | 57.2020–2022 | 60.2024–2026 | 54. | nad očekáváním |
| 10 Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083 gymnázium 8leté · 530 03 Pardubice | +5,2± 3,4 | 53.2017–2018 | 86.2025–2026 | 80. | nad očekáváním |
| 11 Gymnázium, OA a JŠ s právem SJZ Svitavy gymnázium 4leté, SOŠ ekonomické · 568 02 Svitavy | +5,0± 3,3 | 66.2020–2022 | 68.2024–2026 | 63. | nad očekáváním |
| 12 Střední škola cestovního ruchu a grafického designu, s.r.o. SOŠ hotelové a podnikatelské · 530 09 Pardubice | +4,7± 3,8 | 51.2020–2022 | 52.2024–2026 | 47. | nad očekáváním |
| 13 Sportovní gymnázium, Pardubice gymnázium 4leté · 530 03 Pardubice | +4,6± 3,3 | 61.2020–2022 | 63.2024–2026 | 58. | nad očekáváním |
| 14 Střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola Chrudim SOŠ zemědělské · 537 01 Chrudim | +4,6± 3,2 | 33.2020–2022 | 36.2024–2026 | 31. | nad očekáváním |
| 15 Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl gymnázium 4leté · 570 01 Litomyšl | +3,3± 4,7 | 77.2020–2022 | 77.2024–2026 | 74. | v rámci očekávání |
| 16 Gymnázium, Česká Třebová gymnázium 8leté · 560 02 Česká Třebová | +3,3± 5,1 | 52.2017–2018 | 81.2025–2026 | 77. | v rámci očekávání |
| 17 Gymnázium, Ústí nad Orlicí gymnázium 8leté · 562 01 Ústí nad Orlicí | +2,6± 5,3 | 54.2017–2018 | 80.2025–2026 | 78. | v rámci očekávání |
| 18 Bohemia - Hotel.škola a SPgŠ a ZŠ s.r.o. lyceum · 537 01 Chrudim | +2,3± 3,6 | 42.2020–2022 | 40.2024–2026 | 38. | v rámci očekávání |
| 19 Gymnázium, Ústí nad Orlicí gymnázium 4leté · 562 01 Ústí nad Orlicí | +2,2± 4,7 | 76.2020–2022 | 76.2024–2026 | 74. | v rámci očekávání |
| 20 Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová SOŠ technické, SOU technické (maturitní obory), SOŠ technologické · 560 02 Česká Třebová | +2,0± 2,3 | 42.2020–2022 | 41.2024–2026 | 39. | v rámci očekávání |
| 21 DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o. SOŠ technické · 530 03 Pardubice | +1,5± 3,6 | 55.2020–2022 | 52.2024–2026 | 51. | v rámci očekávání |
| 22 Průmyslová střední škola Letohrad SOŠ technické, SOŠ technologické · 561 51 Letohrad | +1,4± 4,4 | 43.2020, 2022 | 42.2024, 2026 | 41. | v rámci očekávání |
| 23 Obchodní akademie a JŠ s právem SJZ SOŠ ekonomické · 530 02 Pardubice | +1,2± 2,7 | 54.2020–2022 | 53.2024–2026 | 51. | v rámci očekávání |
| 24 SPŠ elektrotechnická a VOŠ SOŠ technické, SOU technické (maturitní obory) · 530 02 Pardubice | +0,6± 1,8 | 54.2020–2022 | 51.2024–2026 | 50. | v rámci očekávání |
| 25 Labská SOŠ a SOU Pardubice, s. r. o. SOŠ pedagogické a humanitní, SOŠ hotelové a podnikatelské · 530 09 Pardubice | +0,5± 4,1 | 39.2020–2022 | 37.2024–2026 | 37. | v rámci očekávání |
| 26 Gymnázium Josefa Ressela, Chrudim gymnázium 4leté · 537 01 Chrudim | +0,1± 3,3 | 77.2020–2022 | 74.2024–2026 | 74. | v rámci očekávání |
| 27 Gymnázium K. V. Raise a Střední odborné učiliště, Hlinsko gymnázium 4leté · 539 01 Hlinsko | −0,5± 5,7 | 73.2020–2022 | 69.2024–2026 | 69. | v rámci očekávání |
| 28 Střední odborné učiliště plynárenské Pardubice SOU technické (maturitní obory) · 530 09 Pardubice | −1,1± 4,4 | 31.2020–2022 | 30.2024–2026 | 31. | v rámci očekávání |
| 29 Gymnázium Lanškroun gymnázium 4leté · 563 01 Lanškroun | −1,4± 5,9 | 66.2020–2022 | 59.2024–2026 | 61. | v rámci očekávání |
| 30 Obchodní akademie a Střední odborná škola cestovního ruchu Choceň SOŠ ekonomické, SOŠ hotelové a podnikatelské, SOŠ pedagogické a humanitní · 565 01 Choceň | −2,0± 2,4 | 50.2020–2022 | 45.2024–2026 | 47. | v rámci očekávání |
| 31 Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Polička SOU ostatní (maturitní obory), SOŠ hotelové a podnikatelské · 572 01 Polička | −2,2± 5,4 | 41.2020, 2022 | 36.2024, 2026 | 38. | v rámci očekávání |
| 32 Střední průmyslová škola chemická Pardubice SOŠ technické, SOŠ pedagogické a humanitní, SOŠ technologické · 530 09 Pardubice | −2,3± 2,0 | 53.2020–2022 | 47.2024–2026 | 50. | pod očekáváním |
| 33 AGYS - Anglické gymnázium a Střední odborná škola, s.r.o. gymnázium 4leté, lyceum, SOŠ ekonomické · 530 02 Pardubice | −2,8± 3,3 | 65.2020–2022 | 57.2024–2026 | 60. | v rámci očekávání |
| 34 Gymnázium Žamberk gymnázium 4leté · 564 01 Žamberk | −2,8± 5,4 | 68.2020–2022 | 60.2024–2026 | 63. | v rámci očekávání |
| 35 Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun SOŠ zemědělské · 563 01 Lanškroun | −2,9± 2,8 | 49.2020–2022 | 42.2024–2026 | 45. | pod očekáváním |
| 36 Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči SOŠ pedagogické a humanitní · 539 73 Skuteč | −3,5± 5,4 | 41.2020–2022 | 33.2024–2026 | 37. | v rámci očekávání |
| 37 Gymnázium Dr. Emila Holuba, Holice gymnázium 4leté · 534 01 Holice | −3,7± 4,7 | 73.2020–2022 | 65.2024–2026 | 68. | v rámci očekávání |
| 38 Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun SOU ostatní (maturitní obory), SOU technické (maturitní obory) · 563 01 Lanškroun | −3,7± 4,8 | 22.2020–2022 | 22.2024–2026 | 25. | v rámci očekávání |
| 39 Vyšší odborná škola zdravotnická a střední zdravotnická škola Svitavy SOŠ zdravotnické · 568 02 Svitavy | −4,1± 3,3 | 44.2020–2022 | 35.2024–2026 | 39. | pod očekáváním |
| 40 EDUCA Pardubice - Střední odborná škola, s.r.o. SOŠ technické, SOŠ hotelové a podnikatelské · 533 54 Rybitví | −4,2± 4,1 | 40.2020, 2022 | 31.2024, 2026 | 36. | pod očekáváním |
| 41 Gymnázium Žamberk gymnázium 8leté · 564 01 Žamberk | −5,4± 5,7 | 45.2017–2018 | 67.2025–2026 | 72. | v rámci očekávání |
| 42 Střední zdravotnická škola Pardubice SOŠ zdravotnické, lyceum · 530 03 Pardubice | −5,5± 2,8 | 48.2020–2022 | 39.2024–2026 | 45. | pod očekáváním |
| 43 Soukromá střední odborná škola TRADING CENTRE s.r.o. SOŠ hotelové a podnikatelské · 570 01 Suchá Lhota | −6,1± 4,5 | 50.2020–2022 | 38.2024–2026 | 44. | pod očekáváním |
| 44 Střední průmyslová škola Chrudim SOŠ technické, SOU technické (maturitní obory) · 537 01 Chrudim | −7,4± 4,7 | 43.2020, 2022 | 32.2024, 2026 | 40. | pod očekáváním |
| 45 Střední průmyslová škola potravinářství a služeb Pardubice SOŠ technologické · 530 02 Pardubice | −8,0± 6,0 | 44.2020, 2022 | 34.2024, 2026 | 42. | pod očekáváním |
| 46 Gymnázium Vysoké Mýto gymnázium 4leté · 566 01 Vysoké Mýto | −8,5± 5,3 | 77.2020–2022 | 64.2024–2026 | 73. | pod očekáváním |
| 47 Gymnázium Dr. Emila Holuba, Holice gymnázium 8leté · 534 01 Holice | −8,6± 5,3 | 51.2017–2018 | 66.2025–2026 | 74. | pod očekáváním |
| 48 Gymnázium, OA a JŠ s právem SJZ Svitavy gymnázium 8leté · 568 02 Svitavy | −8,6± 5,7 | 44.2017–2018 | 59.2025–2026 | 68. | pod očekáváním |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2017–2023 (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita po skupinách oborů; odhad Školní radar; MŠMT – rejstřík škol.