Žebříček · okres Sokolov · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Sokolov
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a mateřská škola Jindřichovice 16 dětí · 358 01 Jindřichovice | 9480–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 80 %lepší než 40 % |
| 1 Mateřská škola Kraslice, Boženy Němcové 1685 36 dětí · 358 01 Kraslice | 9480–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 100 %lepší než 96 % |
| 3 Mateřská škola Citice 27 dětí · 356 01 Citice | 9088–92 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 54 %lepší než 5 % |
| 4 Základní škola a mateřská škola Rovná 7 dětí · 356 01 Rovná | 8888–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 7,0lepší než 94 % | 5,9lepší než 92 % | 13 %lepší než 0 % |
| 5 Mateřská škola Sokolov, Pionýrů 1344 96 dětí · 356 01 Sokolov | 7560–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,2lepší než 60 % | 9,6lepší než 55 % | 87 %lepší než 62 % |
| 6 Mateřská škola Habartov 57 dětí · 357 09 Habartov | 6240–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 63 %lepší než 10 % |
| 7 Mateřská škola Sokolov, Kosmonautů 1881 148 dětí · 356 01 Sokolov | 5537–71 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,1lepší než 37 % | 10,0lepší než 48 % | 82 %lepší než 47 % |
| 8 Mateřská škola Sokolov, Vítězná 725 83 dětí · 356 01 Sokolov | 4419–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 43 % | 10,4lepší než 36 % | 75 %lepší než 29 % |
| 9 Mateřská škola Loket 84 dětí · 357 33 Loket | 4319–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,6lepší než 29 % | 81 %lepší než 43 % |
| 10 Mateřská škola Duhová Habartov 87 dětí · 357 09 Habartov | 4219–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 10,9lepší než 25 % | 87 %lepší než 61 % |
| 11 Mateřská škola Kraslice, Barvířská 1771 42 dětí · 358 01 Kraslice | 3912–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 75 %lepší než 28 % |
| 11 Mateřská škola Kraslice, U Elektrárny 1777 42 dětí · 358 01 Kraslice | 3912–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 75 %lepší než 28 % |
| 13 Základní škola a mateřská škola Oloví 41 dětí · 357 07 Oloví | 3810–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 10,3lepší než 40 % | 46 %lepší než 2 % |
| 14 Mateřská škola Bukovany 59 dětí · 357 55 Bukovany | 3113–51 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,7lepší než 55 % | 11,8lepší než 10 % | 70 %lepší než 18 % |
| 15 1. Základní škola a Mateřská škola Horní Slavkov 72 dětí · 357 31 Horní Slavkov | 2810–49 | podprůměr | 75 %lepší než 9 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 69 %lepší než 17 % |
| 16 Mateřská škola Chodov 326 dětí · 357 35 Chodov | 2613–41 | podprůměr | 91 %lepší než 24 % | 20,4lepší než 46 % | 9,4lepší než 61 % | 76 %lepší než 31 % |
| 17 Mateřská škola Kynšperk nad Ohří 66 dětí · 357 51 Kynšperk nad Ohří | 81–23 | slabší | 64 %lepší než 5 % | 22,0lepší než 28 % | 10,6lepší než 30 % | 94 %lepší než 82 % |
| 18 Mateřská škola Sokolov, Alšova 1746 92 dětí · 356 01 Sokolov | 10–7 | slabší | 64 %lepší než 5 % | 23,0lepší než 18 % | 10,9lepší než 24 % | 82 %lepší než 46 % |
| 18 Mateřská škola Vintířov 45 dětí · 357 35 Vintířov | 10–9 | slabší | 75 %lepší než 9 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 75 %lepší než 28 % |
| 18 Základní škola a mateřská škola Rotava 65 dětí · 357 01 Rotava | 10–6 | slabší | 67 %lepší než 6 % | 21,7lepší než 32 % | 10,8lepší než 26 % | 52 %lepší než 4 % |
| 18 Mateřská škola Horní Slavkov 65 dětí · 357 31 Horní Slavkov | 10–4 | slabší | 17 %lepší než 0 % | 21,7lepší než 32 % | 10,8lepší než 26 % | 54 %lepší než 5 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.