Gymnázium · 79-41-K/61
Gymnázium – Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2
Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2: v roce 2026 651 přihlášek na 30 míst, přijato 30. Nejnižší výsledek přijatého byl 72 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 21,7
- 651 přihlášek, 30 míst
- Přijato v 1. kole
- 30
- 5 % přihlášek
- Stačilo bodů (2026)
- 72ze 100
- velmi těžké
- Průměr přijatých
- 77bodů
- 94. percentil
Přijímačky ze 7. třídy
Gymnázium (šestileté)
Přijatí v 2026: nejméně 72, v průměru 77, nejvíc 90 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 6leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 6leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 72 | 77,4 | 30 | 651 | 21,7 | 90,2 | 57,4 |
| 2025 | 65 | 69,9 | 30 | 685 | 22,8 | 87,4 | 52,3 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 52,9 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 54,4 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 51,2 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 51,5 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 53,5 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 53,8 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 53,4 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 30 | 651 | 197 | 30 | 72 | 77 | 90. |
| 2025, 1. kolo | 30 | 685 | 224 | 30 | 65 | 70 | 87. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 86 přijato na školu s vyšší prioritou, 147 pro nedostatek míst, 388 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky ze 7. třídy
Gymnázium – Cesta k celoživotnímu vzdělávání (šestileté)
Přijatí v 2024: nejméně 69, v průměru 74, nejvíc 84 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 6leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 6leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 69 | 73,6 | 30 | 737 | 24,6 | 86,3 | 52,5 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 52,9 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 54,4 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 51,2 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 51,5 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 53,5 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 53,8 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 53,4 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024, 1. kolo | 30 | 737 | 214 | 30 | 69 | 74 | 86. |
Nepřijati v 1. kole 2024: 83 přijato na školu s vyšší prioritou, 570 pro nedostatek míst, 54 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium, Praha 4, Postupická 3150 – Gymnázium299
- Gymnázium Na Pražačce, Praha 3 – Gymnázium249
- Gymnázium, Praha 4, Na Vítězné pláni 1160 – Gymnázium166
- Gymnázium Jana Nerudy, škola hlavního města Prahy, Praha 1 – Gymnázium115
- Gymnázium, Praha 7 – Gymnázium95
- Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 – Dvojjazyčné gymnázium83
- Gymnázium Čakovice, Praha 9 – Gymnázium52
- Gymnázium Evolution, s.r.o. – Gymnázium27
- Gymnázium Jana Nerudy, škola hlavního města Prahy, Praha 1 – Dvojjazyčné gymnázium22
- Klasické gymnázium Modřany a základní škola, s.r.o. – Gymnázium19
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.