Střední škola · soukromá
Gymnázium Evolution, s.r.o.
Gymnázium Evolution, s.r.o. je soukromá střední škola v Praze 11. Do střední školy chodí 693 žáků z 712 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2025 se na obor Gymnázium – obecné hlásilo 127 uchazečů na 27 míst; poslední přijatý měl 69 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 72. percentilu všech maturantů v Česku.
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků
- 693
- z 712 povolených · 2025/26
- Na přijetí stačilo (2026)
- 72bodů ze 100
- Gymnázium – Všeobecné gymnázium (osmileté) · velmi těžké
- Maturita ČJ 2026
- 72.percentil
- úspěšnost 99 %
- Poslední inspekce ČŠI
- 6/2018
- 1 zpráva za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Gymnázium Evolution, s.r.o.
- Adresa ředitelství
- Sázavská 830/5, 120 00 Praha 2
- Web
- www.gevo.cz
- IČO
- 48109355
- RED_IZO
- 600005178
Místa výuky
- SŠ: Tererova 2135/17, 149 00 Praha 4
- SŠ: Budečská 944/9, 120 00 Praha 2
- SŠ: Sázavská 830/5, 120 00 Praha 2
Index kvality
Index kvality: šestiletá gymnázia
Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.
Co znamená: index kvality přidaná hodnota
29/100
Lepší než 29 % šestiletých gymnázií. Odhad s nejistotou: 13–39.
-
Výsledky u maturityváha 35 % 45/100
čeština 67. percentil · angličtina 76. percentil · úspěšnost 100,0 % · 158 maturantů 2024–2026
-
Přidaná hodnotaváha 30 % 23/100
−6,2 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní −7,0)
-
Zájem uchazečůváha 20 % 49/100
2,3 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 94 % míst
-
Podmínky výukyváha 15 % 36/100
kvalifikovaní učitelé 91 % úvazků · 23,1 žáka na třídu
- V Česku
- 46. místo ze všech 64 šestiletých gymnázií
- Hlavní město Praha
- 13. místo ze všech 15 v kraji
- Skupina
- Šestiletá gymnázia
Další skupiny oborů školy: čtyřletá gymnázia: průměr (orientačně) · osmiletá gymnázia: 38 (průměr)
Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední školaIZO 048109355 · 2025/26 | 712 | 69397 % kapacity | 30 | 23,1nejvíc 28 | 77,4 | 8,5 % |
Přijímačky 2026
Obory a kolik bodů stačilo
1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.
Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru
| Obor | Míst | Přihlášek | z toho 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Obtížnost | Dřív (stačilo) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gymnázium – obecné79-41-K/41 · 4 roky | 27 | 127 | 43 | 25 | 69 | 78 | velmi těžké | |
| Gymnázium – všeobecné79-41-K/41 · 4 roky | 27 | 90 | 35 | 27 | 61 | 80 | těžké | |
| Gymnázium – všeobecné gymnázium79-41-K/41 · 4 roky Přidat do přihlášky | 27 | 60 | 32 | 24 | 66 | 80 | velmi těžké | |
| Gymnázium – Všeobecné gymnázium (šestileté)79-41-K/61 · 6 roky Přidat do přihlášky | 50 | 241 | 113 | 44 | 57 | 69 | těžké | |
| Gymnázium – všeobecné (šestileté)79-41-K/61 · 6 roky | 54 | 274 | 125 | 71 | 44 | 62 | těžké | 2024: 44 |
| Gymnázium – Všeobecné gymnázium (osmileté)79-41-K/81 · 8 roky Přidat do přihlášky | 26 | 229 | 114 | 25 | 72 | 86 | velmi těžké | |
| Gymnázium – všeobecné (osmileté)79-41-K/81 · 8 roky | 52 | 327 | 127 | 54 | 67 | 80 | velmi těžké | 2024: 62 |
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)
- Gymnázium – všeobecné (osmileté)
- Gymnázium – všeobecné (šestileté)
Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.
Zobrazit tabulku
| Obor | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Gymnázium – všeobecné (osmileté) | 67 | 62 |
| Gymnázium – všeobecné (šestileté) | 44 | 44 |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.
Maturita
Výsledky maturit
Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.
Co znamená: percentil
| Rok | Maturovalo | Úspěšnost | Čeština (percentil) | Matematiku volilo | Matematika (percentil) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026jaro + podzim | 112 | 99,1 % | 72. | 40 % | 58. |
| 2025jaro + podzim | 101 | 99,0 % | 67. | 24 % | 49. |
| 2024jaro + podzim | 107 | 99,1 % | 60. | 31 % | 47. |
| 2023jaro + podzim | 114 | 99,1 % | 58. | 12 % | – |
| 2022jaro + podzim | 111 | 98,2 % | 52. | 6 % | – |
| 2021jaro + podzim | 76 | 97,4 % | 63. | 13 % | – |
| Česko 2026 | 82 387 | 92,3 % | 50. | 18 % | 50. |
Podle skupin oborů (2026)
- GYMNÁZIUM 4LETÉ: 54 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 70. percentil
- GYMNÁZIUM 6LETÉ: 43 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 74. percentil
- GYMNÁZIUM 8LETÉ: 15 maturantů, úspěšnost 93,3 %, čeština 72. percentil
Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.
Odhad
Přidaná hodnota
Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.
Co znamená: přidaná hodnota percentil
Gymnázium 4leté
v rámci očekávání +4,3 percentilového bodu (± 5,3)
- v rámci očekávání
- očekávaný percentil
- skutečný percentil
Maturanti dopadli v češtině zhruba tak, jak je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči – rozdíl je menší než nejistota odhadu.
- Uchazeči u přijímaček 2020, 2022
- 72. percentil v češtině (143 uchazečů)
- Maturita z češtiny 2024, 2026
- 71. percentil (77 maturantů)
- Uchazečů na maturanta
- 1,9
- Očekáváno
- 67. percentil, pásmo 61.–72.
Gymnázium 6leté
pod očekáváním −7,0 percentilového bodu (± 3,2)
- v rámci očekávání
- očekávaný percentil
- skutečný percentil
Maturanti dopadli v češtině o 7,0 percentilového bodu hůř, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.
- Uchazeči u přijímaček 2018–2020
- 49. percentil v češtině (300 uchazečů)
- Maturita z češtiny 2024–2026
- 63. percentil (158 maturantů)
- Uchazečů na maturanta
- 1,9
- Očekáváno
- 70. percentil, pásmo 67.–73.
Gymnázium 8leté
pod očekáváním −16,5 percentilového bodu (± 5,9)
- v rámci očekávání
- očekávaný percentil
- skutečný percentil
Maturanti dopadli v češtině o 16,5 percentilového bodu hůř, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.
- Uchazeči u přijímaček 2017–2018
- 55. percentil v češtině (287 uchazečů)
- Maturita z češtiny 2025–2026
- 69. percentil (41 maturantů)
- Uchazečů na maturanta
- 7,0
- Očekáváno
- 86. percentil, pásmo 80.–91.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
Do 30 minut autem to sem má 103 obcí, ve kterých žije 80 602 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (29 min), Říčany (23 min), Jesenice (21 min), Hostivice (30 min), Roztoky (26 min), Černošice (30 min), Úvaly (29 min), Odolena Voda (30 min).
Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Gymnázium Opatov, Praha 4
Gymnázium Index 940,6 km77/100bodů stačilo (2026)
velmi těžké -
EDUSO – Střední odborná škola multimediální a reklamní tvorby, s.r.o.
SŠ soukromá Index 950,6 km32/100bodů stačilo (2026)
volné -
Střední škola - Waldorfské lyceum
SŠ Index 990,7 km62/100bodů stačilo (2026)
těžké -
Střední škola Podnikatelská akademie, s.r.o.
SŠ soukromá Index 961,2 km37/100bodů stačilo (2026)
mírný převis -
MICHAEL - Střední škola, Gymnázium a Vyšší odborná škola, s.r.o.
Gymnázium soukromá Index 591,3 km33/100bodů stačilo (2026)
volné -
Gymnázium se sportovní přípravou Šeberov
Gymnázium 1,4 km56/100bodů stačilo (2026)
těžké
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.