Střední škola · krajská
Gymnázium, Praha 4, Na Vítězné pláni 1160
Gymnázium, Praha 4, Na Vítězné pláni 1160 je krajská střední škola v Praze 4. Do střední školy chodí 670 žáků z 730 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Gymnázium hlásilo 169 uchazečů na 60 míst; poslední přijatý měl 86 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 84. percentilu všech maturantů v Česku.
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků
- 670
- z 730 povolených · 2025/26
- Na přijetí stačilo (2026)
- 86bodů ze 100
- Gymnázium · velmi těžké
- Maturita ČJ 2026
- 84.percentil
- úspěšnost 98 %
- Poslední inspekce ČŠI
- 11/2025
- 2 zprávy za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Gymnázium, Praha 4, Na Vítězné pláni 1160
- Adresa ředitelství
- Na Vítězné pláni 1160/1, 140 00 Praha 4
- Zřizovatel
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
- Web
- www.gvp.cz
- IČO
- 00335487
- RED_IZO
- 600005143
Dny otevřených dveří a služby
Škola uvádí: DOD: 6. 1. 2027.
- Stravování
- ano
- Jazyky
- angličtina, francouzština, němčina, španělština
Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí
Index kvality
Index kvality: šestiletá gymnázia
Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.
Co znamená: index kvality přidaná hodnota
nadprůměr
Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 63–97 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (70–89) ve skupině šestiletá gymnázia.
-
Výsledky u maturityváha 35 % 69/100
čeština 84. percentil · matematika 68. percentil · úspěšnost 99,2 % · 208 maturantů 2024–2026
-
Přidaná hodnotaváha 30 %, nezapočteno nelze změřit
U velmi výběrových škol nelze spolehlivě změřit: přijatí mají v průměru 97. percentil, a maturita z češtiny má strop, takže očekávaný výsledek nejde výrazně překročit. Váhy ostatních pilířů se přepočítaly.
-
Zájem uchazečůváha 20 % 84/100
5,7 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 99 % míst
-
Podmínky výukyváha 15 % 45/100
kvalifikovaní učitelé 100 % úvazků · 30,5 žáka na třídu
- V Česku
- 12. místo ze všech 64 šestiletých gymnázií
- Hlavní město Praha
- 5. místo ze všech 15 v kraji
- Skupina
- Šestiletá gymnázia
Další skupiny oborů školy: čtyřletá gymnázia: 96 (špička)
Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední školaIZO 000335487 · 2025/26 | 730 | 67092 % kapacity | 22 | 30,5nejvíc 33 | 53,0 | 0,0 % |
Přijímačky 2026
Obory a kolik bodů stačilo
1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.
Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru
| Obor | Míst | Přihlášek | z toho 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Obtížnost | Dřív (stačilo) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gymnázium79-41-K/41 · 4 roky Přidat do přihlášky | 60 | 169 | 112 | 60 | 86 | 91 | velmi těžké | 2025: 83 2024: 92 |
| Gymnázium – s posílenou výukou německého jazyka (šestileté)79-41-K/61 · 6 roky | 30 | 501 | 173 | 30 | 72 | 79 | velmi těžké | 2024: 79 |
| Gymnázium – s posílenou výukou němčiny (šestileté)79-41-K/61 · 6 roky Přidat do přihlášky | 30 | 581 | 198 | 30 | 77 | 83 | velmi těžké | |
| Gymnázium – s výukou francouzského jazyka (šestileté)79-41-K/61 · 6 roky | 30 | 415 | 109 | 30 | 67 | 74 | velmi těžké | 2024: 72 |
| Gymnázium – s výukou francouzštiny (šestileté)79-41-K/61 · 6 roky Přidat do přihlášky | 30 | 391 | 129 | 29 | 76 | 81 | velmi těžké | |
| Gymnázium – s výukou španělského jazyka (šestileté)79-41-K/61 · 6 roky | 30 | 622 | 236 | 30 | 71 | 77 | velmi těžké |
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)
- Gymnázium – s posílenou výukou německého jazyka (šestileté)
- Gymnázium – s výukou francouzského jazyka (šestileté)
- Gymnázium
Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.
Zobrazit tabulku
| Obor | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Gymnázium – s posílenou výukou německého jazyka (šestileté) | – | 72 | 79 |
| Gymnázium – s výukou francouzského jazyka (šestileté) | – | 67 | 72 |
| Gymnázium | 86 | 83 | 92 |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.
Maturita
Výsledky maturit
Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.
Co znamená: percentil
| Rok | Maturovalo | Úspěšnost | Čeština (percentil) | Matematiku volilo | Matematika (percentil) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026jaro + podzim | 123 | 98,4 % | 84. | 87 % | 61. |
| 2025jaro + podzim | 147 | 99,3 % | 86. | 84 % | 73. |
| 2024jaro + podzim | 121 | 99,2 % | 81. | 86 % | 61. |
| 2023jaro + podzim | 116 | 99,1 % | 82. | 62 % | 61. |
| 2022jaro + podzim | 122 | 100,0 % | 79. | 43 % | 68. |
| 2021jaro + podzim | 151 | 99,3 % | 77. | 37 % | 60. |
| Česko 2026 | 82 387 | 92,3 % | 50. | 18 % | 50. |
Podle skupin oborů (2026)
- GYMNÁZIUM 4LETÉ: 62 maturantů, úspěšnost 98,4 %, čeština 84. percentil
- GYMNÁZIUM 6LETÉ: 61 maturantů, úspěšnost 98,4 %, čeština 83. percentil
Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.
Odhad
Přidaná hodnota
Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.
Co znamená: přidaná hodnota percentil
Gymnázium 4leté
v rámci očekávání −2,8 percentilového bodu (± 3,0)
- v rámci očekávání
- očekávaný percentil
- skutečný percentil
Maturanti dopadli v češtině zhruba tak, jak je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči – rozdíl je menší než nejistota odhadu.
- Uchazeči u přijímaček 2020–2022
- 86. percentil v češtině (637 uchazečů)
- Maturita z češtiny 2024–2026
- 83. percentil (183 maturantů)
- Uchazečů na maturanta
- 3,5
- Očekáváno
- 86. percentil, pásmo 83.–89.
- Matematika
- −2,5 p. b., v rámci očekávání (158 maturantů)
Gymnázium 6leté
v rámci očekávání −0,2 percentilového bodu (± 2,7)
- v rámci očekávání
- očekávaný percentil
- skutečný percentil
Maturanti dopadli v češtině zhruba tak, jak je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči – rozdíl je menší než nejistota odhadu.
- Uchazeči u přijímaček 2018–2020
- 57. percentil v češtině (2 009 uchazečů)
- Maturita z češtiny 2024–2026
- 84. percentil (208 maturantů)
- Uchazečů na maturanta
- 9,7
- Očekáváno
- 84. percentil, pásmo 82.–87.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
Do 30 minut autem to sem má 103 obcí, ve kterých žije 80 602 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (29 min), Říčany (23 min), Jesenice (21 min), Hostivice (30 min), Roztoky (26 min), Černošice (30 min), Úvaly (29 min), Odolena Voda (30 min).
Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4
SŠ Index 920,3 km79/100bodů stačilo (2026)
velmi těžké -
Metropolitní odborná umělecká střední škola Praha 4 s.r.o.
SŠ soukromá Index 580,4 km29/100bodů stačilo (2026)
volné -
MICHAEL - Střední škola, Gymnázium a Vyšší odborná škola, s.r.o.
Gymnázium soukromá Index 590,5 km33/100bodů stačilo (2026)
volné -
Střední odborné učiliště
SŠ státní 0,5 km468žáků · 16,1 na třídu
-
Pražské humanitní gymnázium
Gymnázium soukromá Index ≈ průměr0,6 km43/100bodů stačilo (2026)
mírný převis -
Střední průmyslová škola dopravní, a.s.
SŠ soukromá Index 680,7 km38/100bodů stačilo (2026)
mírný převis
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.