Obory · přijímačky 2026
Zemědělské a přírodovědné obory v Pardubickém kraji
Zemědělské a přírodovědné obory v Pardubickém kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 15 škol – dohromady 30 oborů s 1 062 místy.
- Škol
- 15
- 30 oborů · 1 062 míst
- Stačilo bodů – medián
- 26ze 100
- od 25 do 40
- Přihlášek na místo
- 2,0
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 103
- u 13 oborů
Na přijetí stačilo od 25 bodů (Střední průmyslová škola potravinářství a služeb Pardubice) po 40 bodů (Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun); u poloviny oborů stačilo nejvýš 26 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 17 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 2 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 13 oborů (103 míst). Soukromé nebo církevní: 1 z 15 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 14 z 15 škol.
Školy a obory v Pardubickém kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední škola zemědělská a veterinární LanškrounVeterinářství · Lanškroun · internát | 60 | 2,6 | 40 | mírný převis | 53 | – |
| Střední průmyslová škola potravinářství a služeb PardubiceAnalýza potravin · Pardubice · hodnocení kvality · internát | 30 | 1,5 | 30 | volné | 3 | – |
| Střední škola zahradnická a technická LitomyšlMechanizace a služby · Litomyšl · Provoz mechanizace a služby; Dopravní a servisní služby; Výpočetní technika a automatizace; Logistika a administrativa dopravy · internát | 44 | 2,4 | 28 | volné | 29 | – |
| Střední průmyslová škola potravinářství a služeb PardubiceTechnologie potravin · Pardubice · management potravinářských výrob · internát | 60 | 0,8 | 26 | volné | 3 | – |
| Střední škola zahradnická a technická LitomyšlZahradnictví · Litomyšl · Floristika, Zahradní architektura · internát | 30 | 1,8 | 26 | volné | 29 | 6 |
| Střední škola zemědělská a veterinární LanškrounAgropodnikání · Lanškroun · internát | 30 | 2,7 | 26 | volné | 53 | – |
| Střední průmyslová škola potravinářství a služeb PardubiceAnalýza potravin · Pardubice · Výživový poradce · internát | 30 | 2,8 | 25 | volné | 3 | – |
| Střední škola zahradnická a technická LitomyšlChovatel cizokrajných zvířat · Litomyšl · internát | 68 | 1,7 | 25 | volné | 29 | 3 |
| Střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola ChrudimAgropodnikání · Chrudim · internát | 50 | 2,3 | 25 | volné | 47 | 6 |
| Střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola ChrudimEkologie a životní prostředí · Chrudim · Vodohospodář · internát | 27 | 3,3 | 25 | volné | 47 | 2 |
| Gymnázium K. V. Raise a Střední odborné učiliště, HlinskoVýrobce potravin · Hlinsko | 8 | 1,0 | bez zkoušky | ≈ průměr | 4 | |
| Labská SOŠ a SOU Pardubice, s. r. o.Cukrář · Pardubice · internát | 16 | 4,3 | bez zkoušky | 67 | – | |
| Obchodní akademie a Střední odborná škola cestovního ruchu ChoceňCukrář · Choceň · internát | 30 | 2,8 | bez zkoušky | 70 | – | |
| SOŠ a SOU obchodu a služebCukrář · Chrudim · internát | 34 | 2,7 | bez zkoušky | 62 | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, PoličkaCukrář · Polička · internát | 45 | 2,2 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, PoličkaŘezník – uzenář · Polička · internát | 25 | 0,6 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 10 | |
| Střední odborné učiliště zemědělské, ChvaleticeMechanizace a služby · Chvaletice · internát | 20 | 0,3 | – | – | 16 | |
| Střední odborné učiliště zemědělské, ChvaleticeOpravář zemědělských strojů · Chvaletice · internát | 54 | 1,6 | bez zkoušky | – | – | |
| Střední průmyslová škola potravinářství a služeb PardubiceCukrář · Pardubice · internát | 30 | 3,1 | bez zkoušky | 3 | – | |
| Střední průmyslová škola potravinářství a služeb PardubicePekař · Pardubice · internát | 30 | 1,3 | bez zkoušky | 3 | – | |
| Střední průmyslová škola potravinářství a služeb PardubiceTechnologie potravin · Pardubice · mlynářství a výroba krmiv · internát | 15 | 0,2 | – | 3 | – | |
| Střední škola automobilní Ústí nad OrlicíPrůmyslová ekologie · Ústí nad Orlicí · internát | 10 | 1,1 | – | 66 | 10 | |
| Střední škola chovu koní a jezdectví Kladruby nad LabemJezdec a chovatel koní · Kladruby nad Labem · internát | 50 | 1,7 | bez zkoušky | – | – | |
| Střední škola gastronomická a technická ŽamberkCukrář · Žamberk · internát | 12 | 2,8 | bez zkoušky | 4 | 1 | |
| Střední škola technická Vysoké MýtoOpravář zemědělských strojů · Vysoké Mýto · internát | 24 | 2,0 | bez zkoušky | 1 | 10 | |
| Střední škola technická a sociální KrálíkyOpravář zemědělských strojů · Králíky · internát | 60 | 1,1 | bez zkoušky | 57 | 20 | |
| Střední škola zahradnická a technická LitomyšlOpravář lesnických strojů · Litomyšl · internát | 42 | 2,0 | bez zkoušky | 29 | – | |
| Střední škola zahradnická a technická LitomyšlZahradnické práce · Litomyšl · Zahradnické práce; Sadovnické, květinářské a vazačské práce; Sadovnické, květinářské a opravářské práce; Sadovnické, květinářské a chovatelské práce · internát | 44 | 1,4 | bez zkoušky | 29 | 6 | |
| Střední škola zahradnická a technická LitomyšlZahradník · Litomyšl · Zahradník; Krajinář - specializace chovatel cizokrajných zvířat · internát | 27 | 3,6 | bez zkoušky | 29 | – | |
| Střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola ChrudimZemědělec – farmář · Chrudim · internát | 57 | 2,2 | bez zkoušky | 47 | 9 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Pardubickém kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Cukrář | 6 | bez zkoušky |
| Opravář zemědělských strojů | 3 | bez zkoušky |
| Agropodnikání | 2 | 25,5 |
| Analýza potravin | 1 | 27,5 |
| Mechanizace a služby | 2 | 28 |
| Technologie potravin | 1 | 26 |
| Chovatel cizokrajných zvířat | 1 | 25 |
| Ekologie a životní prostředí | 1 | 25 |
| Jezdec a chovatel koní | 1 | bez zkoušky |
| Opravář lesnických strojů | 1 | bez zkoušky |
| Pekař | 1 | bez zkoušky |
| Průmyslová ekologie | 1 | bez zkoušky |
| Veterinářství | 1 | 40 |
| Výrobce potravin | 1 | bez zkoušky |
| Zahradnické práce | 1 | bez zkoušky |
| Zahradnictví | 1 | 26 |
| Zahradník | 1 | bez zkoušky |
| Zemědělec – farmář | 1 | bez zkoušky |
| Řezník – uzenář | 1 | bez zkoušky |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Pardubice Kam se dostanu s mými body?
Zemědělské a přírodovědné obory v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – zemědělské a přírodovědné obory v Pardubickém kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 25 bodů (Střední průmyslová škola potravinářství a služeb Pardubice) po 40 bodů (Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun). U poloviny oborů stačilo nejvýš 26 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Pardubickém kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun (Veterinářství) – 40 bodů, 2,6 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola potravinářství a služeb Pardubice (Analýza potravin) – 30 bodů, 1,5 přihlášky na místo; Střední škola zahradnická a technická Litomyšl (Mechanizace a služby) – 28 bodů, 2,4 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – zemědělské a přírodovědné obory v Pardubickém kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 13 oborů s 103 místy, nejvíc míst: Střední škola technická a sociální Králíky (20 míst); Střední odborné učiliště zemědělské, Chvaletice (16 míst); Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Polička (10 míst).
Kolik škol nabízí zemědělské a přírodovědné obory v Pardubickém kraji?
Zemědělské a přírodovědné obory v Pardubickém kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 15 škol s 1 062 místy. Soukromá nebo církevní je 1 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na zemědělské a přírodovědné obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 13 oborů, 17 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.