Obory · přijímačky 2026
Zemědělské a přírodovědné obory ve Zlínském kraji
Zemědělské a přírodovědné obory ve Zlínském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 12 škol – dohromady 30 oborů s 733 místy.
- Škol
- 12
- 30 oborů · 733 míst
- Stačilo bodů – medián
- 21ze 100
- od 18 do 59
- Přihlášek na místo
- 1,8
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 201
- u 25 oborů
Na přijetí stačilo od 18 bodů (VOŠ potrav. a SPŠ mlékár. Kroměříž) po 59 bodů (Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž); u poloviny oborů stačilo nejvýš 21 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 23 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 1,8 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 25 oborů (201 míst). Soukromé nebo církevní: 1 z 12 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 11 z 12 škol.
Školy a obory ve Zlínském kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tauferova střední odborná škola veterinární KroměřížVeterinářství · Kroměříž · internát | 90 | 3,2 | 59 | těžké | 96 | – |
| Střední odborná škola a Gymnázium Staré MěstoAgropodnikání · Staré Město · Precizní zemědělství · internát | 22 | 1,2 | 27 | volné | 8 | 15 |
| Střední odborné učiliště Uherský BrodChovatelství · Uherský Brod · internát | 30 | 2,1 | 21 | volné | 75 | – |
| Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov pod RadhoštěmEkologie a životní prostředí · Rožnov pod Radhoštěm · internát | 30 | 2,1 | 21 | volné | ≈ podprůměr | 15 |
| Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov pod RadhoštěmAgropodnikání · Rožnov pod Radhoštěm · internát | 30 | 2,0 | 20 | volné | ≈ podprůměr | 10 |
| VOŠ potrav. a SPŠ mlékár. KroměřížAnalýza potravin · Kroměříž · Chemická, mikrobiální a senzorická analýza potravin · internát | 30 | 1,8 | 18 | volné | 34 | 16 |
| Integrovaná střední škola Valašské MeziříčíCukrář · Valašské Meziříčí · internát | 30 | 1,8 | bez zkoušky | 4 | 7 | |
| Integrovaná střední škola Valašské MeziříčíPekař · Valašské Meziříčí · internát | 15 | 1,8 | bez zkoušky | 4 | 6 | |
| Integrovaná střední škola Valašské MeziříčíŘezník – uzenář · Valašské Meziříčí · internát | 15 | 0,3 | bez zkoušky | 4 | 14 | |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínCukrář · Vsetín | 24 | 2,3 | bez zkoušky | 4 | – | |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínOpravář zemědělských strojů · Vsetín | 12 | 3,8 | bez zkoušky | 4 | 2 | |
| Střední odborná škola svatého Jana BoskaLesní mechanizátor · Chropyně · internát | 15 | 1,4 | bez zkoušky | 55 | 2 | |
| Střední odborná škola svatého Jana BoskaOpravář lesnických strojů · Chropyně · internát | 12 | 1,2 | bez zkoušky | 55 | 3 | |
| Střední odborná škola svatého Jana BoskaZahradník · Chropyně · internát | 30 | 0,9 | bez zkoušky | 55 | 4 | |
| Střední odborná škola svatého Jana BoskaZemědělec – farmář · Chropyně · internát | 30 | 0,9 | bez zkoušky | 55 | 4 | |
| Střední odborné učiliště Uherský BrodOpravář zemědělských strojů · Uherský Brod · internát | 24 | 1,8 | bez zkoušky | 75 | 5 | |
| Střední odborné učiliště Uherský BrodOpravářské práce · Uherský Brod · internát | 8 | 0,5 | bez zkoušky | 75 | 4 | |
| Střední odborné učiliště Uherský BrodPekař · Uherský Brod · internát | 12 | 1,5 | bez zkoušky | 75 | 4 | |
| Střední odborné učiliště Uherský BrodPotravinářské práce · Uherský Brod · internát | 8 | 1,1 | bez zkoušky | 75 | 3 | |
| Střední odborné učiliště Uherský BrodZahradník · Uherský Brod · internát | 24 | 0,9 | bez zkoušky | 75 | 4 | |
| Střední odborné učiliště Uherský BrodZemědělec – farmář · Uherský Brod · internát | 24 | 1,9 | bez zkoušky | 75 | 9 | |
| Střední odborné učiliště Valašské KloboukyOpravář zemědělských strojů · Valašské Klobouky · internát | 20 | 1,6 | bez zkoušky | ≈ nadprůměr | 5 | |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické KroměřížOpravář zemědělských strojů · Kroměříž · internát | 22 | 2,4 | bez zkoušky | 10 | 3 | |
| Střední škola hotelová a služeb KroměřížCukrář · Kroměříž · internát | 30 | 2,5 | bez zkoušky | 12 | 7 | |
| Střední škola hotelová a služeb KroměřížJezdec a chovatel koní · Kroměříž · internát | 30 | 1,3 | bez zkoušky | 12 | 12 | |
| Střední škola hotelová a služeb KroměřížPekař · Kroměříž · internát | 15 | 1,5 | bez zkoušky | 12 | 11 | |
| Střední škola hotelová a služeb KroměřížPotravinářská výroba · Kroměříž · cukrářské práce · internát | 17 | 0,5 | bez zkoušky | 12 | 14 | |
| Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov pod RadhoštěmZemědělec – farmář · Rožnov pod Radhoštěm · internát | 30 | 2,2 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠCukrář · Uherské Hradiště · internát | 24 | 2,9 | bez zkoušky | 36 | – | |
| VOŠ potrav. a SPŠ mlékár. KroměřížTechnologie potravin · Kroměříž · internát | 30 | 0,4 | – | 34 | 22 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek ve Zlínském kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Cukrář | 4 | bez zkoušky |
| Opravář zemědělských strojů | 4 | bez zkoušky |
| Pekař | 3 | bez zkoušky |
| Zemědělec – farmář | 3 | bez zkoušky |
| Agropodnikání | 2 | 23,5 |
| Zahradník | 2 | bez zkoušky |
| Analýza potravin | 1 | 18 |
| Chovatelství | 1 | 21 |
| Ekologie a životní prostředí | 1 | 21 |
| Jezdec a chovatel koní | 1 | bez zkoušky |
| Lesní mechanizátor | 1 | bez zkoušky |
| Opravář lesnických strojů | 1 | bez zkoušky |
| Opravářské práce | 1 | bez zkoušky |
| Potravinářská výroba | 1 | bez zkoušky |
| Potravinářské práce | 1 | bez zkoušky |
| Technologie potravin | 1 | bez zkoušky |
| Veterinářství | 1 | 59 |
| Řezník – uzenář | 1 | bez zkoušky |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Zlín Kam se dostanu s mými body?
Zemědělské a přírodovědné obory v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – zemědělské a přírodovědné obory ve Zlínském kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 18 bodů (VOŠ potrav. a SPŠ mlékár. Kroměříž) po 59 bodů (Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž). U poloviny oborů stačilo nejvýš 21 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je ve Zlínském kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž (Veterinářství) – 59 bodů, 3,2 přihlášky na místo; Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město (Agropodnikání) – 27 bodů, 1,2 přihlášky na místo; Střední odborné učiliště Uherský Brod (Chovatelství) – 21 bodů, 2,1 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – zemědělské a přírodovědné obory ve Zlínském kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 25 oborů s 201 místy, nejvíc míst: VOŠ potrav. a SPŠ mlékár. Kroměříž (22 míst); VOŠ potrav. a SPŠ mlékár. Kroměříž (16 míst); Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město (15 míst).
Kolik škol nabízí zemědělské a přírodovědné obory ve Zlínském kraji?
Zemědělské a přírodovědné obory ve Zlínském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 12 škol s 733 místy. Soukromá nebo církevní je 1 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na zemědělské a přírodovědné obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 7 oborů, 23 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.