Žebříček · okres Jablonec nad Nisou · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Jablonec nad Nisou
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Lesní mateřská škola Jablonec nad Nisou - Proseč nad Nisou 18 dětí · Jablonec nad Nisou | 9683–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 8,2lepší než 82 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Mateřská škola Velké Hamry 101 dětí · 468 45 Velké Hamry | 9587–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,8lepší než 80 % | 8,4lepší než 79 % | 91 %lepší než 73 % |
| 3 Mateřská škola Kamínek, Harrachov 38 dětí · 512 46 Harrachov | 9186–94 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,7lepší než 94 % | 7,6lepší než 92 % | 58 %lepší než 7 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola, Kořenov 16 dětí · 468 50 Kořenov | 8574–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 46 %lepší než 2 % |
| 5 Mateřská škola Jablonec nad Nisou, Jugoslávská 13 96 dětí · 466 01 Jablonec nad Nisou | 8473–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,2lepší než 60 % | 9,0lepší než 71 % | 91 %lepší než 72 % |
| 6 Mateřská škola Smržovka 112 dětí · 468 51 Smržovka | 7663–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 9,3lepší než 62 % | 81 %lepší než 42 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Janov nad Nisou 36 dětí · 468 11 Janov nad Nisou | 7248–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,4lepší než 61 % | 72 %lepší než 21 % |
| 7 Mateřská škola Jablonec nad Nisou, 28. října 16 56 dětí · 466 01 Jablonec nad Nisou | 7250–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 9,3lepší než 62 % | 75 %lepší než 27 % |
| 7 Mateřská škola Železný Brod, Slunečná 327 55 dětí · 468 22 Železný Brod | 7253–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 68 % | 9,2lepší než 66 % | 69 %lepší než 16 % |
| 10 Mateřská škola Jablonec nad Nisou - Mšeno, Josefa Hory 31 96 dětí · 466 04 Jablonec nad Nisou | 7156–82 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,2lepší než 60 % | 9,1lepší než 67 % | 74 %lepší než 26 % |
| 11 Mateřská škola Zásada 37 dětí · 468 25 Zásada | 6539–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 9,5lepší než 59 % | 62 %lepší než 9 % |
| 12 Mateřská škola Lučany nad Nisou 62 dětí · 468 71 Lučany nad Nisou | 5933–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 10,3lepší než 37 % | 89 %lepší než 66 % |
| 12 Mateřská škola Jablonec nad Nisou, Střelecká 14 62 dětí · 466 01 Jablonec nad Nisou | 5933–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 10,3lepší než 37 % | 89 %lepší než 66 % |
| 14 Mateřská škola Jablonec nad Nisou, Husova 3 50 dětí · 466 01 Jablonec nad Nisou | 5838–76 | průměr | 67 %lepší než 6 % | 16,7lepší než 81 % | 8,3lepší než 80 % | 91 %lepší než 73 % |
| 15 Mateřská škola Jablonec nad Nisou, Švédská 14 136 dětí · 466 02 Jablonec nad Nisou | 5742–70 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,4lepší než 58 % | 9,5lepší než 57 % | 56 %lepší než 5 % |
| 16 Mateřská škola Jablonec nad Nisou - Rýnovice 64 dětí · 466 05 Jablonec nad Nisou | 5631–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,7lepší než 29 % | 96 %lepší než 84 % |
| 17 Mateřská škola Jablonec nad Nisou - Mšeno, Mechová 10 80 dětí · 466 04 Jablonec nad Nisou | 5330–74 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 73 %lepší než 23 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Josefův Důl 26 dětí · 468 44 Josefův Důl | 5334–70 | průměr | 79 %lepší než 12 % | 13,0lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 40 %lepší než 1 % |
| 19 Mateřská škola Jablonec nad Nisou, Nová Pasířská 10 101 dětí · 466 01 Jablonec nad Nisou | 5030–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,2lepší než 48 % | 10,1lepší než 43 % | 74 %lepší než 26 % |
| 20 Mateřská škola Tanvald 122 dětí · 468 41 Tanvald | 4830–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 9,8lepší než 50 % | 65 %lepší než 12 % |
| 21 Mateřská škola Jablonec nad Nisou, Havlíčkova 4 61 dětí · 466 01 Jablonec nad Nisou | 4317–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 10,2lepší než 41 % | 64 %lepší než 11 % |
| 21 Mateřská škola Koníček Železný Brod 55 dětí · 468 22 Železný Brod | 4314–69 | průměr | 83 %lepší než 15 % | 18,3lepší než 68 % | 9,2lepší než 66 % | 85 %lepší než 54 % |
| 23 Základní škola a mateřská škola Malá Skála 45 dětí · 468 22 Malá Skála | 3914–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 94 %lepší než 80 % |
| 24 Mateřská škola Jablonec nad Nisou, Lovecká 11 76 dětí · 466 01 Jablonec nad Nisou | 3712–62 | průměr | 88 %lepší než 19 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 83 %lepší než 48 % |
| 25 Mateřská škola Plavy 45 dětí · 468 46 Plavy | 3612–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 90 %lepší než 71 % |
| 26 Mateřská škola Jablonec nad Nisou - Mšeno, Arbesova 50 73 dětí · 466 04 Jablonec nad Nisou | 3513–56 | průměr | 88 %lepší než 19 % | 18,3lepší než 69 % | 9,1lepší než 66 % | 70 %lepší než 18 % |
| 27 Mateřská škola Železný Brod, Na Vápence 766 46 dětí · 468 22 Železný Brod | 3412–57 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,3lepší než 16 % | 92 %lepší než 76 % |
| 28 Mateřská škola Pěnčín 62 67 dětí · 468 21 Pěnčín | 3312–56 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 24 % | 11,0lepší než 23 % | 84 %lepší než 51 % |
| 29 Základní škola a Mateřská škola, Rychnov u Jablonce nad Nisou 123 dětí · 468 02 Rychnov u Jablonce nad Nisou | 1510–24 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,6lepší než 7 % | 12,6lepší než 4 % | 88 %lepší než 66 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.