Masarykova univerzita · Brno
Lékařská fakulta
Lékařská fakulta – Masarykova univerzita, Brno. V roce 2025/26 tu studovalo 4 782 lidí. Přijato 15 % z 4 445 uchazečů (2025).
- Studentů 2025/26
- 4 782
- 68 % žen · 41 % cizinců
- Přijímací řízení 2025
- 15% přijatých
- 667 z 4 445 uchazečů · 6 988 přihlášek
- Poprvé zapsaných 2025
- 823
- 831 absolventů
- Studijních programů
- 23
- podle MPSV
Základní údaje
- Vysoká škola
- Masarykova univerzita
- Místo výuky
- Brno
- Web
- www.med.muni.cz
- Kód MŠMT
- 14110
Studenti podle typu programu (2025/26)
- Bakalářský
- 745
- Magisterský
- 3 316
- Navazující magisterský
- 261
- Doktorský
- 464
- Prezenčně
- 4 531 studentů
Studium
Studijní programy
| Program | Typ | Forma | Délka | Přijímací zkouška | Školné |
|---|---|---|---|---|---|
| Dentální hygienistka53-45-R/028 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| FyzioterapieB0915P360004 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Nutriční terapeut53-45-R/027 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Ortoptika53-45-R/029 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Porodní asistentka53-41-R/007 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Radiologický asistent53-45-R/010 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Specializace ve zdravotnictví - Optika a optometrie53-45-R/000 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Specializace ve zdravotnictví - Ošetřovatelství53-45-R/000 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Specializace ve zdravotnictví - Výživa člověka53-45-R/000 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Specializace ve zdravotnictví -Fyzioterapie53-45-R/000 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Všeobecná sestra53-41-R/009 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Zdravotní laborant53-45-R/020 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Zdravotnický záchranář53-45-R/021 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Všeobecné lékařství51-03-T/000 | magisterský | prezenční | 6 r. | – | – |
| Zubní lékařství51-04-T/000 | magisterský | prezenční | 5 r. | – | – |
| Fyzioterapie53-42-T/004 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Intenzivní péče53-45-T/024 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Nutriční specialista53-45-T/032 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Optometrie53-45-T/008 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Specializace ve zdravotnictví - Fyzioterapie53-45-T/000 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Specializace ve zdravotnictví- Zdravotní vědy53-45-T/000 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Všeobecné lékařství51-03-V/002 | doktorský | kombinovaná | 5 r. | – | – |
| Všeobecné lékařství51-03-V/002 | doktorský | prezenční | 3 r. | – | – |
Programy, které škola uvedla v databázi MPSV „Školy“ (portál Úřadu práce pro volbu povolání); nemusí být úplné ani aktuální – ověřte na webu školy. Kódy B…/N…/M…/P… jsou akreditované studijní programy, kódy typu 61-07-R/000 starší studijní obory.
Vývoj
Studenti, absolventi a přijímačky po letech
| Rok | Studentů | Poprvé zapsaných | Absolventů | Uchazečů | Přijatých | Zapsaných | Přijato |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025/26 | 4 782 | 823 | 831 | 4 445 | 667 | 627 | 15 % |
| 2024/25 | 4 786 | 808 | 715 | 4 188 | 634 | 608 | 15 % |
| 2023/24 | 4 699 | 845 | 715 | 4 039 | 679 | 643 | 17 % |
| 2022/23 | 4 611 | 804 | 722 | 4 060 | 658 | 595 | 16 % |
| 2021/22 | 4 550 | 853 | 731 | 4 186 | 881 | 698 | 21 % |
| 2020/21 | 4 507 | 952 | 791 | 3 624 | 885 | 674 | 24 % |
| 2019/20 | 4 310 | 737 | 764 | 3 472 | 710 | 502 | 20 % |
| 2018/19 | 4 351 | 710 | 791 | 3 582 | 676 | 491 | 19 % |
| 2017/18 | 4 497 | 700 | 805 | 3 617 | 802 | 582 | 22 % |
| 2016/17 | 4 606 | 725 | 777 | 3 620 | 755 | 548 | 21 % |
| 2015/16 | 4 644 | 751 | 712 | 3 679 | 815 | 581 | 22 % |
Studenti k 31. 12. (SIMS), poprvé zapsaní na jakoukoli vysokou školu, absolventi za kalendářní rok. Uchazeči, přijatí a zapsaní: občané ČR, přijímací řízení od 1. 11. předchozího do 31. 10. daného roku (úloha Uchazeč). Zdroj: MŠMT, statistika vysokých škol.
Velké body: místa výuky této fakulty. Šedé body: ostatní fakulty školy.
Místa výuky: MPSV – registr Školy, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Dojíždění
Odkud se sem dá dojet veřejnou dopravou
Autobusem, vlakem nebo MHD ze středu obce s příjezdem do 8:55 v běžný všední den, včetně chůze na zastávku a ze zastávky.
- Do 30 minut
- 12
- obcí
- Do 60 minut
- 150
- obcí
- Do 90 minut
- 416
- obcí
- Do 120 minut
- 617
- obcí
Největší města a obce, odkud se sem dá dojet do 120 minut: Jihlava (90 min), Prostějov (91 min), Třebíč (103 min), Znojmo (91 min), Břeclav (69 min), Hodonín (77 min), Vyškov (76 min), Blansko (58 min).
Jízdní řády CIS JŘ zpracované projektem JrUtil, metodika výpočtu.
Další fakulty školy
Zdroj: MŠMT – Registr vysokých škol, statistika vysokých škol (SIMS, úloha Uchazeč); studijní programy a místo výuky MPSV – Školy (RÚIAN). Bez osobních údajů.