Masarykova univerzita · Brno
Fakulta sociálních studií
Fakulta sociálních studií – Masarykova univerzita, Brno. V roce 2025/26 tu studovalo 3 658 lidí. Přijato 27 % z 3 020 uchazečů (2025).
- Studentů 2025/26
- 3 658
- 65 % žen · 27 % cizinců
- Přijímací řízení 2025
- 27% přijatých
- 813 z 3 020 uchazečů · 4 052 přihlášek
- Poprvé zapsaných 2025
- 722
- 902 absolventů
- Studijních programů
- 28
- podle MPSV
Základní údaje
- Vysoká škola
- Masarykova univerzita
- Místo výuky
- Brno
- Web
- www.fss.muni.cz
- Kód MŠMT
- 14230
Studenti podle typu programu (2025/26)
- Bakalářský
- 2 283
- Magisterský
- 0
- Navazující magisterský
- 1 236
- Doktorský
- 146
- Prezenčně
- 3 427 studentů
Studium
Studijní programy
| Program | Typ | Forma | Délka | Přijímací zkouška | Školné |
|---|---|---|---|---|---|
| Bezpečnostní a strategická studia67-01-R/014 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Environmentální studia61-07-R/013 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Evropská studia67-02-R/002 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Mediální a komunikační studia72-02-R/000 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Mezinárodní teritoriální studia67-02-R/000 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Mezinárodní vztahy67-01-R/005 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Politologie67-01-R/000 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Psychologie77-01-R/000 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Sociální antropologie67-03-R/003 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Sociální práce67-31-R/012 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Sociologie67-03-R/000 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Veřejná politika a lidské zdroje67-31-R/028 | bakalářský | prezenční | 3 r. | – | – |
| Bezpečnostní a strategická studia67-01-T/014 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Environmentální studia61-07-T/013 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Mediální a komunikační studia72-02-T/000 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Mediální studia a žurnalistikaN0321A180006 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Mezinárodní teritoriální studia67-02-T/000 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Politologie67-01-T/000 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Psychologie77-01-T/000 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Sociální politika a sociální práce67-31-T/000 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Sociální práceN0923A240002 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Sociologie67-03-T/000 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Veřejná a sociální politika a lidské zdrojeN0312A240001 | navazující magisterský | prezenční | 2 r. | – | – |
| Mezinárodní teritoriální studia67-02-V/005 | doktorský | prezenční | 4 r. | – | – |
| Politologie67-01-V/000 | doktorský | prezenční | 4 r. | – | – |
| Psychologie77-01-V/000 | doktorský | prezenční | 4 r. | – | – |
| Sociální politika a sociální práce67-31-V/000 | doktorský | prezenční | 4 r. | – | – |
| Sociologie67-03-V/000 | doktorský | prezenční | 4 r. | – | – |
Programy, které škola uvedla v databázi MPSV „Školy“ (portál Úřadu práce pro volbu povolání); nemusí být úplné ani aktuální – ověřte na webu školy. Kódy B…/N…/M…/P… jsou akreditované studijní programy, kódy typu 61-07-R/000 starší studijní obory.
Vývoj
Studenti, absolventi a přijímačky po letech
| Rok | Studentů | Poprvé zapsaných | Absolventů | Uchazečů | Přijatých | Zapsaných | Přijato |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025/26 | 3 658 | 722 | 902 | 3 020 | 813 | 654 | 27 % |
| 2024/25 | 3 428 | 637 | 857 | 3 039 | 744 | 578 | 24 % |
| 2023/24 | 3 283 | 561 | 786 | 2 781 | 702 | 540 | 25 % |
| 2022/23 | 3 155 | 548 | 754 | 2 871 | 651 | 495 | 23 % |
| 2021/22 | 3 133 | 594 | 699 | 3 148 | 942 | 625 | 30 % |
| 2020/21 | 2 925 | 476 | 753 | 2 688 | 825 | 486 | 31 % |
| 2019/20 | 2 797 | 421 | 806 | 2 662 | 785 | 481 | 29 % |
| 2018/19 | 2 950 | 443 | 781 | 2 714 | 828 | 499 | 31 % |
| 2017/18 | 2 989 | 402 | 834 | 2 989 | 785 | 481 | 26 % |
| 2016/17 | 3 095 | 429 | 849 | 3 213 | 818 | 499 | 25 % |
| 2015/16 | 3 143 | 382 | 972 | 3 143 | 776 | 468 | 25 % |
Studenti k 31. 12. (SIMS), poprvé zapsaní na jakoukoli vysokou školu, absolventi za kalendářní rok. Uchazeči, přijatí a zapsaní: občané ČR, přijímací řízení od 1. 11. předchozího do 31. 10. daného roku (úloha Uchazeč). Zdroj: MŠMT, statistika vysokých škol.
Velké body: místa výuky této fakulty. Šedé body: ostatní fakulty školy.
Místa výuky: MPSV – registr Školy, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Dojíždění
Odkud se sem dá dojet veřejnou dopravou
Autobusem, vlakem nebo MHD ze středu obce s příjezdem do 8:55 v běžný všední den, včetně chůze na zastávku a ze zastávky.
- Do 30 minut
- 1
- obec
- Do 60 minut
- 139
- obcí
- Do 90 minut
- 438
- obcí
- Do 120 minut
- 694
- obcí
Největší města a obce, odkud se sem dá dojet do 120 minut: Zlín (117 min), Prostějov (77 min), Třebíč (92 min), Znojmo (84 min), Kroměříž (76 min), Břeclav (59 min), Hodonín (69 min), Vyškov (67 min).
Jízdní řády CIS JŘ zpracované projektem JrUtil, metodika výpočtu.
Další fakulty školy
Zdroj: MŠMT – Registr vysokých škol, statistika vysokých škol (SIMS, úloha Uchazeč); studijní programy a místo výuky MPSV – Školy (RÚIAN). Bez osobních údajů.