Gymnázium · 79-41-K/41

Gymnázium – Gymnázium Hostivice

Obor Gymnázium na škole Gymnázium Hostivice: v roce 2026 171 přihlášek na 44 míst, přijato 42. Nejnižší výsledek přijatého byl 59 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
3,9
171 přihlášek, 44 míst
Přijato v 1. kole
42
25 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
59ze 100
těžké
Průměr přijatých
72bodů
82. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 59, v průměru 72, nejvíc 87 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 4,4 4,4 Přihlášek na místo 2025: 1,9 1,9 Přihlášek na místo 2026: 3,9 3,9 Průměr přijatých 2024: 83,1 Průměr přijatých 2025: 66,7 Průměr přijatých 2026: 71,5 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 75 75 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 35 35 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 59 59
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 79,6 Percentil posledního přijatého 2025: 28,2 Percentil posledního přijatého 2026: 65,5 Průměrný percentil uchazečů 2017: 72 72 Průměrný percentil uchazečů 2018: 70,3 70,3 Průměrný percentil uchazečů 2020: 67,9 67,9 Průměrný percentil uchazečů 2021: 71,4 71,4 Průměrný percentil uchazečů 2022: 72,8 72,8 Průměrný percentil uchazečů 2023: 78 78 Průměrný percentil uchazečů 2024: 79,2 79,2 Průměrný percentil uchazečů 2025: 84,4 84,4 Průměrný percentil uchazečů 2026: 81,8 81,8
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 59 71,5 44 171 3,9 65,5 81,8
2025 35 66,7 60 116 1,9 28,2 84,4
2024 75 83,1 25 110 4,4 79,6 79,2
2023 starý test – – – – – – 78
2022 starý test – – – – – – 72,8
2021 starý test – – – – – – 71,4
2020 starý test – – – – – – 67,9
2018 starý test – – – – – – 70,3
2017 starý test – – – – – – 72

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 44 171 32 42 59 72 66.
2025, 1. kolo 60 116 28 48 35 67 28.
2025, 2. kolo 12 45 27 12 59 64 71.
2024, 1. kolo 25 110 28 25 75 83 80.

Nepřijati v 1. kole 2026: 99 přijato na školu s vyšší prioritou, 1 pro nedostatek míst, 27 nesplnili podmínky, 3 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
0 / 15
85–89
2 / 22
80–84
7 / 30
75–79
8 / 26
70–74
9 / 22
65–69
9 / 13
60–64
8 / 12
55–59
1 / 9
50–54
0 / 8
35–39
0 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium, Kladno – Gymnázium28
  2. Gymnázium, Praha 6, Arabská 14 – Gymnázium26
  3. Gymnázium, Praha 5, Na Zatlance 11 – Gymnázium21
  4. Gymnázium Jana Keplera, Praha 6 – Gymnázium15
  5. Gymnázium, Praha 6, Nad Alejí 1952 – Gymnázium14
  6. Sportovní gymnázium, Kladno – Gymnázium11
  7. Karlínské gymnázium, Praha 8 – Gymnázium11
  8. Sportovní gymnázium, Kladno – Gymnázium se sportovní přípravou8
  9. Smíchovská střední škola – Gymnázium7
  10. Českoslovanská AO Dr. E. Beneše, SOŠ – Ekonomické lyceum7

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.