Střední škola · krajská

Gymnázium Jana Keplera, Praha 6

Gymnázium Jana Keplera, Praha 6 je krajská střední škola v Praze 6. Do střední školy chodí 583 žáků z 600 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Gymnázium hlásilo 286 uchazečů na 90 míst; poslední přijatý měl 84 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 82. percentilu všech maturantů v Česku.

SŠ Gymnázium krajská
Porovnat s jinou školou
Žáků
583
z 600 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2026)
84bodů ze 100
Gymnázium · velmi těžké
Maturita ČJ 2026
82.percentil
úspěšnost 99 %
Poslední inspekce ČŠI
–
za 10 let žádná zpráva

Základní údaje

Úplný název
Gymnázium Jana Keplera, Praha 6, Parléřova 2
Adresa ředitelství
Parléřova 118/2, 169 00 Praha 6
Zřizovatel
Hlavní město Praha
Web
gjk.cz
IČO
61388246
RED_IZO
600005691

Index kvality

Index kvality: čtyřletá gymnázia

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

76/100

nadprůměr

Lepší než 76 % čtyřletých gymnázií. Odhad s nejistotou: 66–86.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 79/100

    čeština 81. percentil · matematika 63. percentil · úspěšnost 99,4 % · 255 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 %, nezapočteno nelze změřit

    U velmi výběrových škol nelze spolehlivě změřit: přijatí mají v průměru 98. percentil, a maturita z češtiny má strop, takže očekávaný výsledek nejde výrazně překročit. Váhy ostatních pilířů se přepočítaly.

  • Zájem uchazečůváha 20 % 75/100

    1,7 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 99 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 21/100

    kvalifikovaní učitelé 90 % úvazků · 29,2 žáka na třídu

V Česku
71. místo ze všech 297 čtyřletých gymnázií
Hlavní město Praha
13. místo ze všech 52 v kraji
Skupina
Čtyřletá gymnázia

Další skupiny oborů školy: osmiletá gymnázia: nadprůměr (orientačně)

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Střední školaIZO 061388246 · 2025/26 600 58397 % kapacity 20 29,2nejvíc 32 52,3 10,3 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Gymnázium79-41-K/41 · 4 roky Přidat do přihlášky 90 286 184 88 84 92 velmi těžké 2025: 64
2024: 78
Gymnázium (osmileté)79-41-K/81 · 8 roky Přidat do přihlášky 30 253 141 30 81 90 velmi těžké 2025: 81
2024: 85
Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Gymnázium (osmileté) 2024: 85 Gymnázium (osmileté) 2025: 81 Gymnázium (osmileté) 2026: 81 Gymnázium 2024: 78 Gymnázium 2025: 64 Gymnázium 2026: 84
  • Gymnázium
  • Gymnázium (osmileté)

Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.

Zobrazit tabulku
Obor202620252024
Gymnázium846478
Gymnázium (osmileté)818185

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 113 99,1 % 82. 94 % 69.
2025jaro + podzim 116 99,1 % 88. 96 % 68.
2024jaro + podzim 110 99,1 % 81. 95 % 63.
2023jaro + podzim 118 99,2 % 85. 92 % 69.
2022jaro + podzim 112 100,0 % 82. 85 % 71.
2021jaro + podzim 119 100,0 % 87. 83 % 73.
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Podle skupin oborů (2026)

  • GYMNÁZIUM 4LETÉ: 86 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 80. percentil
  • GYMNÁZIUM 8LETÉ: 27 maturantů, úspěšnost 96,4 %, čeština 87. percentil

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

Gymnázium 4leté

pod očekáváním −3,8 percentilového bodu (± 2,7)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině o 3,8 percentilového bodu hůř, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2020–2022
86. percentil v češtině (581 uchazečů)
Maturita z češtiny 2024–2026
81. percentil (255 maturantů)
Uchazečů na maturanta
2,3
Očekáváno
85. percentil, pásmo 82.–88.
Matematika
−1,5 p. b., v rámci očekávání (244 maturantů)

Gymnázium 8leté

v rámci očekávání +0,2 percentilového bodu (± 4,9)

Výsledek mezi ročníky kolísá: stejný směr jen v méně než 2 ze 3 ročníků. Do žebříčku přidané hodnoty ani do indexu kvality ho nepočítáme.

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině zhruba tak, jak je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči – rozdíl je menší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2017–2018
71. percentil v češtině (456 uchazečů)
Maturita z češtiny 2025–2026
91. percentil (57 maturantů)
Uchazečů na maturanta
8,0
Očekáváno
90. percentil, pásmo 85.–95.
Matematika
+5,8 p. b., nad očekáváním (54 maturantů)

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Za posledních 10 let tu ČŠI inspekční zprávu nezveřejnila.

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 103 obcí, ve kterých žije 80 602 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (29 min), Říčany (23 min), Jesenice (21 min), Hostivice (30 min), Roztoky (26 min), Černošice (30 min), Úvaly (29 min), Odolena Voda (30 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. VOŠ grafická a SPŠ grafická

    Hellichova 535/22, 118 00 Praha 1 · Střední škola

    SŠ Index ≈ nadprůměr1,2 km

    19/100bodů stačilo (2026)

    volné
  2. Střední odborné učiliště kadeřnické, Praha 8

    Kafkova 1402/39, 160 00 Praha 6 · Střední škola

    SŠ Index 351,3 km

    20.percentil maturity ČJ

  3. VOŠ ped. a soc., SOŠ ped. a Gymnázium

    Evropská 330/33, 160 00 Praha 6 · Střední škola

    Gymnázium Index 991,3 km

    66/100bodů stačilo (2026)

    velmi těžké
  4. Malostranské gymnázium, Praha 1

    Josefská 626/7, 118 00 Praha 1 · Střední škola

    Gymnázium Index 561,3 km

    85.percentil maturity ČJ

  5. Gymnázium Jana Nerudy, škola hlavního města Prahy, Praha 1

    Hellichova 457/3, 118 00 Praha 1 · Střední škola

    Gymnázium Index 881,3 km

    81/100bodů stačilo (2026)

    velmi těžké
  6. Konzervatoř a střední škola Jana Deyla, státní

    Maltézské náměstí 476/14, 118 00 Praha 1 · Střední škola

    SŠ státní Index ≈ nadprůměr1,3 km

    42.percentil maturity ČJ

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.