Střední škola · vyšší odborná škola · státní
Vyšší polic.škola a Střed.polic.škola MV
Vyšší polic.škola a Střed.polic.škola MV je státní škola (SŠ a VOŠ) v Holešově. Do střední školy chodí 454 žáků (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Bezpečnostně právní činnost hlásilo 426 uchazečů na 120 míst; poslední přijatý měl 44 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 56. percentilu všech maturantů v Česku.
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (SŠ)
- 454
- Na přijetí stačilo (2026)
- 44bodů ze 100
- Bezpečnostně právní činnost · mírný převis
- Maturita ČJ 2026
- 56.percentil
- úspěšnost 99 %
- Poslední inspekce ČŠI
- –
- za 10 let žádná zpráva
Základní údaje
- Úplný název
- Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Holešově
- Adresa ředitelství
- Zlínská 991, 769 01 Holešov
- Zřizovatel
- Ministerstvo vnitra
- Web
- www.spshol.cz
- IČO
- 64422402
- RED_IZO
- 680000054
Místa výuky
- SŠ: Zlínská 991, 769 01 Holešov
- VOŠ: Zlínská 991, 769 01 Holešov
Dny otevřených dveří a služby
Škola uvádí: DOD: 24.10.2026, 28.11.2026, 9.1.2027
- Ubytování
- ano (domov mládeže / internát)
- Stravování
- ano
- Jazyky
- angličtina, němčina, ruština
Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí
Index kvality
Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou
Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.
Co znamená: index kvality přidaná hodnota
100/100
Lepší než 100 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 99–100.
-
Výsledky u maturityváha 35 % 94/100
čeština 57. percentil · angličtina 57. percentil · úspěšnost 99,3 % · 336 maturantů 2024–2026
-
Přidaná hodnotaváha 30 % 97/100
+11,7 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní +12,6)
-
Zájem uchazečůváha 20 % 94/100
2,5 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 100 % míst
-
Podmínky výukyváha 15 % 58/100
kvalifikovaní učitelé 100 % úvazků · 28,4 žáka na třídu
- V Česku
- 4. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
- Zlínský kraj
- 2. místo ze všech 50 v kraji
- Skupina
- Lycea a odborné školy s maturitou
Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední školaIZO 200000055 · 2025/26 | – | 454 | 16 | 28,4nejvíc 30 | 44,0 | 0,0 % |
| Vyšší odborná školaIZO 181000636 | – | – | – | – | – | – |
Přijímačky 2026
Obory a kolik bodů stačilo
1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.
Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru
| Obor | Míst | Přihlášek | z toho 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Obtížnost | Dřív (stačilo) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bezpečnostně právní činnost68-42-M/01 · 4 roky Přidat do přihlášky | 120 | 426 | 298 | 120 | 44 | 64 | mírný převis | 2025: 31 2024: 51 |
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obor s daty za víc let)
- Bezpečnostně právní činnost
Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.
Zobrazit tabulku
| Obor | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Bezpečnostně právní činnost | 44 | 31 | 51 |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.
Maturita
Výsledky maturit
Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.
Co znamená: percentil
| Rok | Maturovalo | Úspěšnost | Čeština (percentil) | Matematiku volilo | Matematika (percentil) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026jaro + podzim | 108 | 99,1 % | 56. | 9 % | – |
| 2025jaro + podzim | 116 | 99,1 % | 57. | 6 % | – |
| 2024jaro + podzim | 112 | 100,0 % | 60. | 6 % | – |
| 2023jaro + podzim | 116 | 100,0 % | 60. | 7 % | – |
| 2022jaro + podzim | 108 | 100,0 % | 57. | 5 % | – |
| 2021jaro + podzim | 113 | 100,0 % | 55. | – | – |
| Česko 2026 | 82 387 | 92,3 % | 50. | 18 % | 50. |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.
Odhad
Přidaná hodnota
Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.
Co znamená: přidaná hodnota percentil
SOŠ pedagogické a humanitní
nad očekáváním +12,6 percentilového bodu (± 2,3)
- v rámci očekávání
- očekávaný percentil
- skutečný percentil
Maturanti dopadli v češtině o 12,6 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.
- Uchazeči u přijímaček 2020–2022
- 46. percentil v češtině (1 376 uchazečů)
- Maturita z češtiny 2024–2026
- 58. percentil (336 maturantů)
- Uchazečů na maturanta
- 4,1
- Očekáváno
- 45. percentil, pásmo 43.–47.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
Za posledních 10 let tu ČŠI inspekční zprávu nezveřejnila.
Do 30 minut autem to sem má 181 obcí, ve kterých žije 17 645 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Zlín (18 min), Přerov (24 min), Kroměříž (18 min), Otrokovice (21 min), Lipník nad Bečvou (30 min), Bystřice pod Hostýnem (13 min), Napajedla (23 min), Hulín (13 min).
Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
700povolená kapacita
-
Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o.
VOŠ soukromá 12,9 km375povolená kapacita
-
OA , VOŠ a Jazyková škola s právem SJZ
VOŠ 13,5 km280povolená kapacita
-
Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění
VOŠ soukromá 13,5 km90povolená kapacita
-
170povolená kapacita
-
VOŠ pedagog. a soc. a SPgŠ Kroměříž
VOŠ 14,5 km180povolená kapacita
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.